Horoskopi Ditor

Dashi

Energjia e ditës sjell në plan të parë disa nga fantazitë tuaja më të bukura dhe më të hapura, megjithëse shpesh e keni të vështirë të merrni një vendim, për të cilins ë pari duhet të provoheni. Ndërsa shumica e njerëzve ju gjykojnë se jeni shpesh shumë të urtë, mbase do të ishte terapi e mirë që të provoni përtej fantazive, duke qenë plotësisht të përgjegjshëm për diçka.
Mos u përfshini shumë nga emocionet tuaja. Humori juaj mund të jetë mjaft I hidhur por mendimi juaj është i qartë. Mos lejoni që ndjenjat tuaja t’ju largojnë nga puna e rëndësishme analitike që po bëni. Qëndroni të përqendruar dhe mund të arrini një punë të madhe.

Demi

Ndoshta askush nuk ju ka pyetur ndonjëherë se çfarë lloj fantazish ju bëjnë që t’ju dridhen gjunjët. Epo jot ë gjithë ata mund të kapërcejnë çdo gjë që I thoni. Sot planetër inkurajojnë një realizim të fantazive tuaja perfekte. A do të tregoni interesin tuaj? Ju keni aftësinë të shtireni sikur nuk keni fare interes ndërkohë që keni shumë dëshirë për çështjen në fjalë.
Nëse jeni të lodhur duke qenë në të njëjtin pozicion të vjetër pune me të njëjtën pagë të vjetër, atëherë pyesni eprorët tuaj se çfarë mund të bëni për t’u paguar më shumë. Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë me qëllimet dhe dëshirat tuaja. Tregoni se jeni të gatshëm të bëni atë që duhet për t’u ngritur më lart.

Binjaket

Ju keni fantazi rreth fantazive tuaja dhe shpesh keni prirje t’i zmadhoni gjërat në varësi të optimizmit që keni kur ato ndodhin. Planetet sot ju bëjnë që të keni më shumë gjasa që ta keqinterpretoni diçka dhe kjo çështje t’ju shoqërojë me javë të tëra. Prandaj kontrolloni faktet përpara se të bëni një lëvizje. Përndryshe ju mund të jeni duke bërë një gabim të tmerrshëm.
Emocionet janë pika juaj e fortë dh ejo pika e dobët prandaj sigurohuni që të mos , i shpërfillni ato – veçanërisht sot. Të tjerët mund t’ju ndihmojnë të plotësoni boshllëqet me gjëra të caktuara që nuk i dini, por asgjë nuk mund të zëvendësojë intuitën tuaj.

Gaforrja

Kjo është një ditë që mund t’ju bëjë të gjeni një mënyrë për t’u larguar në vend që t’i shpjegoni të dashurit tuaj se si ndiheni. Ju keni fantazuar për të prej disa kohësh dhe tani që që gjërat po bëhen pak serioze ju jeni disi të hutuar.Ju duhet të rindërtoni vetëvlerësimin tuaj dhe të mësoni ta doni veten.
Të qenit me të tjerët do t’ju japë kontributin krijues që ju nevojitet për ta bërë ditën të shkojë pa probleme. Nëse përpiqeni të bëni gjithçka vetë, planet tuaja do të dështojnë. Është e rëndësishme që ju të prisni ide nga të tjerët. Një mendim i dytë dhe i tretë është thelbësor.

Luani

Formimi planetar i ditës shtron pyetjen e fantazive. Partnerët e së kaluarës mund të pyesin se çfarë ka ndodhur me zemrën tuaj, e cila dikur dukej sikur nuk kishte gjak në të. Ndoshta fantazia juaj duhet të jetë që t’i lejoni vetes të ndierit të gjërave. Nëse luani për shumë kohë me këtë gjë thjesht do të humbni.
Në punë do të vini re një ekuilibër të brendshëm që do t’ju bëjë më të sigurt në përgjithësi. Kjo harmoni e brendshme do të ketë efekte të mrekullueshme te njerëzit përreth jush. Të gjitha bisedat dhe negociatat me të tjerët do të jenë jashtëzakonisht të qeta.

Virgjeresha

Disa njerëz thonë se ju e kaloni tërë jetën tuaj duke fantazuar, megjithëse me siguri nuk do të bini dakord, duke preferuar të mendoni se besoni në magji. Planetët janë zhvendosur në një konfigurim që ju inkurajon të mendoni përsa i përket një marrëdhënie të veçantë që ka marrë kohën dhe vëmendjen tuaj prej disa kohësh. Ju bëheni të vetëdijshëm për motivet e vërteta të partnerit tuaj, dhe mund të vendosni ta thërrisni atë.
Një tension i jashtëzakonshëm po ngrihet në vendin tuaj të punës midis punëdhënësve dhe punonjësve. Gjithnjë e më shumë incidente me kundërshti dhe agresivitet po ndodhin tek të gjjithë. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që ju të qëndroni neutral gjatë kësaj kohe të vështirë.

Peshorja

Romanca zhvendoset në fushën e imagjinatës, në një kohë që mund të ketë një hendek të madh midis asaj që doni dhe asaj që merrni në të vërtetë. Sot mund të ndjeni nxitjen për të kapërcyer të gjitha kufijtë dhe për t’u bërë një me të dashurin që synoni. Kjo është mirë deri sa të futet realiteti i përditshëm, dhe në një farë mënyre muzika mistike e engjëjve të shndërrohet në pluhur.
Bëhuni skuadër me dikë që i mbron mendimet e veta. Së bashku, ju mund të pushtoni botën. Ndoshta ju keni takuar dikë përmes punës tuaj që ka një ide për një biznes të ri që ai ose ajo dëshiron të fillojë, me ju si partner. Diskutojeni.

Akrepi

Ju mund të përjetoni një ndjesi ireale. Ësjtë një ditë kur duhet të përqendroheni në atmosferë në mënyrë që ju dhe i dashuri të akordoni së bashku ndjenjat e shkëlqyera dhe delikate që keni për njëri-tjetrin, dhe që ju lidhin së bashku në një lidhje gati mistike. Kjo nuk ka të bëjë me asgjë tokësore; përkundrazi, ka të bëjë me një lloj sensualiteti hyjnor që shkon përtej trupit dhe shqisave.
Vetëm për shkak se ju mund të jeni më lart se sa dikush tjetër që sapo ka filluar në vendin tuaj të punës nuk do të thotë që ju duhet të mos pranoni idetë e tij ose të saj. Me shumë mundësi, ju mund të mësoni shumë nga ky i ri që sapo ka mbërritur.

Shigjetari

Cila do të ishte imagjinata juaj më e egër? Me siguri do të përfshinte fjalë. Sot do të bëheni shumë të vetëdijshëm për të gjitha nuancat delikate të ndjenjës së shprehur përmes frazave apo fjalive.
Zakonisht i joshni të dashurit me përshpëritje të ëmbla, por sot mund të ndjeni nxitjen për të bërë një hap më tej dhe të testoni edhe fuqinë e gramatikës.
Përdorni arsyetimin tuaj deduktiv për të gjetur një zgjidhje për një problem që ju ka shqetësuar prej kohësh. Ju keni të gjitha të dhënat që ju nevojiten. Tani ju vetëm duhet t’i shpërbëni ato në një mënyrë që të ketë kuptim. Luaj rolin e një detektivi privat.

Bricjapi

Mund t’ju duhet pak kohë për t’u afruar me një person para se ta strehoni atë brenda fantazive tuaja. Mendime të tilla do t’ju vijnë në qendër të vëmendjes sot. Nëse jeni duke kërkuar për dashuri, keni një mundësi që të takoni dikë që të paktën I ngjan të dashurit të ëndrrave. Por mos pranoni asgjë deri sa t’i shihni të dalin në dritë.
Ju mund të jeni i vetmi që e kupton me të vërtetë çdo anë të një problemi në punë. Kontributi juaj është jashtëzakonisht i vlefshëm për njerëzit në vendin tuaj të punës. Mos u fshihni në sfond ndërsa i lini të tjerët të argumentojnë në mënyrë të panevojshme. Sillni idetë tuaja në qendër të vëmendjes.

Ujori

Kjo është një ditë që jus jell në mendje dashurinë e magjishme me të gjitha anët e saj të shndritshme dhe të bukura. Do të keni dhurata ose ushqim në restorantet më të shtrenjta në qytet. Nëse e vërteta është se partneri juaj nuk ka as dy cent dhe ju nuk mund të përballoni as një ushqim në fast food, atëherë keni një problem serioz.
Ju e dini që keni të drejtë për diçka, por nuk duket se i bindni njerëzit e tjerë për këtë. Fjalët tuaja nuk po dalin ashtu siç ju duhen. Duket se po hasni me njerëz të ashpër, agresivë dhe shumë kokëfortë.

Peshqit

Në përgjithësi jeni shumë praktik dhe kjo përfshine dhe romancën. Ju i bazoni ndjenjat tuaja në atë se sa mirë duket dhe vishet një person i caktuar, apo sa jaai është i rregullt dhe i zoti. Por e sotmja mund t’ju sjellë disa mendime vërtet tokësore si psh të përqafoheni me passion të ulur në një park ose mes gjetheve të një pylli.
Para se t’u tregoni njerëzve të tjerë se si të veprojnë në punë, sigurohuni që të dini se me kë merreni. Personi me të cilin po flisni mund të jetë më me përvojë se ju dhe ai ose ajo ka të gjasa të përfitojë nga natyra juaj mendjemprehtë. Bej kujdes.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X