Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Shtrirja aktuale e planetit nuk krijon vërtet energji të përsosur për një takim të parë. Ka mundësi të forta që në një farë mënyre ose në një tjetër ju do të arrini të fshini rrugën e gabuar. Kjo nuk duhet të jetë kështu nëse ju mund ta menaxhoni atë sic duhet. Mos e lodhni shumë veten!

Puna :
Njerëzit po bëjnë një përpjekje shtesë për të arritur tek ju dhe ju duhet të bëni të njëjtën gjë. Në shumë mënyra po përpiqeni për pavarësi, kur me të vërtetë ju duhet të synoni të jeni të varur. Keni nevojë për njerëz të tjerë. Pranoni këtë të vërtetë dhe punoni drejt këtij qëllimi.

Demi

Dashuria: Ju nuk mund të ndjeheni në gjendje shpirtërore për ndonjë absurditet sa i përket dashurisë. Energjia e tanishme astral po ju shtyn të thoni diçka për një çështje që po e mendonit për disa kohë. Ju ndoshta keni qenë duke u shqetësuar për një kohë dhe mund të ndiheni papritmas sikur jeni gati të shpërtheni. Thjesht mos e bëni këtë budallallëk.

Puna :
Ekziston një element i misterit që thjesht nuk mund të duket. Harta që po kërkoni nuk mban asnjë ngjashmëri me peizazhin para jush. Kjo nuk është një kohë për të ecur përpara. Kjo është një kohë për të mbajtur vendin që keni dhe për të ushtruar kujdes.

Binjaket

Dashuria: Shtrirja aktuale planetare mund t’ju inkurajojë të jeni më argumentues se zakonisht. Ju keni në kuadër të mendjes për të hedhur ide në çdo sugjerim që interesi juaj i dashurisë mund të paraqes. Ndërkohë që mund t’ju japë një ndjenjë jo të këndshmë pushteti, kur mund të jetoni një jetë të qetë. Mos u tundo!

Puna: Shko në punë! Koha për argëtim ka mbaruar. Kjo është koha për t’u kujdesur për detajet e projekteve tuaja kreative. Kjo nuk është koha për të qenë dembel. Një qëndrim i ëmbël ka të ngjarë tju fusë në telashe.

Gaforrja

Dashuria : Keni nevojë për diçka që t’ju shtyjë në veprim sa i përket jetës suaj të dashurisë dhe energjia aktuale e astralit mund ta bëjë këtë. Nëse duket se një person tjetër po përpiqet të zërë vendin tuaj , kjo gjë do tju nervozojë shumë. Do të shfaqësh papritur një guxim që nuk e dinit kurrë që e kishit.

Puna: Qartësia vjen kur ju jeni në gjendje të mendoni në një mënyrë racionale dhe praktike. Stabiliteti do të jetë emri i lojës, kështu që nëse mund të përqafosh vetëm këtë koncept, do të jeni në harmoni të përsosur me të gjithë dhe gjithçka.

Luani

Dashuria: Konfigurimi i tanishëm astral ju inkurajon të mos imagjinoni, por t’i trajtoni cështjet ashtu siç ato janë.  Ju mund të merrni sa më shumë udhëtime, por kjo nuk do të ndryshojë realitetin e asaj që po ndodh midis jush dhe partnerit tuaj. Kjo, më shumë se çdo gjë, do t’ju ndihmojë të bëni përparim me dikë jashtëzakonisht të sjellshëm.

Puna : Ju mund të mësoni diçka nga të tjerët nëse bëni një hap pas dhe nuk përmbaheni ndaj kritikave të njerëzve rreth jush. Mënyra e tyre mund të ju frikësojë në fillim, por atëherë ju do të shihni se aftësia e tyre është shumë e dobishme. Miratoni disa nga këto teknika.

Virgjeresha

Dashuria: Me shtrirjen planetare të sotme, ju mund të merrni një shans për të biseduar me dikë të veçantë. Ata do tju vënë  re dhe me siguri do të duan të dinë më shumë për ju. Tema e bisedës mund të mos jetë ajo që ju imagjinonit të diskutonit me ta, por është një fillim i mirë. Merrni veprime vendimtare.

Puna : Aftësia juaj për të biseduar ëmbël është duke ju cuar pikërisht aty ku doni të shkoni.Ju ndjeheni mirë! Asgjë nuk mund të të prishë humorin. Besimi juaj është i lartë dhe ju e dini se si të merrni atë që dëshironi.

Peshorja

Dashuria : Bashkëveprimi i sotëm i energjive qiellore mund të tregojë se koka juaj ju thotë të shkoni në një mënyrë dhe të angazhoni një plan të veçantë, ndërsa zemra juaj ju tregon diçka tjetër. Ndërsa është e vërtetë që ju duhet të mendoni qartë se si të arrini qëllimin tuaj, vetëm zemra juaj mund të ju tregojë se çfarë është me të vërtetë e duhura.

Puna: Kur të tjerët fillojnë të flasin, ju keni të ngjarë të përshtateni. Në vend të kësaj, duhet të qëndrosh përreth dhe të dëgjosh atë që njerëzit kanë për të thënë. Do të preferonit thjesht të shkoni sipas mënyrës tuaj të veçantë dhe të përpiqeni të kuptoni gjithçka. Mund të mësosh diçka.

Akrepi

Dashuria: Aspekti i sotëm në lojë mund t’ju inkurajojë të jesh argumentues. Nëse planifikoni të dilni ose keni një projekt të rëndësishëm në dorë mund të ndihmoni me frymën e bashkëpunimit dhe jo irritimit. Ky nuk është stili juaj i zakonshëm dhe partnerit tuaj (aktual ose i ardhshëm) mund ti duket shumë i bezdisshëm. Të paktën ju do të arrini diçka të dobishme.

Puna: Do të jetë e lehtë të bisedoni me dikë para se ta njihni atë, por tërë dita ka kaluar dhe nuk keni përfunduar asgjë.  Mos u zhysni në ditët e ardhshme para se të përfundoni të gjithë punën tuaj sot. Mos bini në këtë kurth.

Shigjetari

Dashuria: Energjia planetare tregon se mund të arish diku nëse i ndani interesat tuaja me ta, atëherë do të keni sukses të madh.Romanca është më shumë një çështje për të folur për gjërat e duhura me dikë sesa për të pasur ndjenjat e duhura për ta – domethënë nëse jeni të vendosur t’i impresiononi.

Puna
: Mos e merrni veten shumë seriozisht. Megjithatë, insistoni që gjithçka të bëhet në mënyrë të përkryer, ju do të përballeni këto kohë me shumë zhgënjime dhe dhimbje koke.

Bricjapi

Dashuria: Nëse marrëdhënia juaj po kalon nëpër një stuhi, atëherë natyrisht është shumë më e lehtë të tërhiqet. Shtrirja aktuale planetare tregon që ju keni shumë për të thënë për veten tuaj në lidhje me një ngjarje të caktuar, por nuk ndiheni mirë që të flisni . Por kjo është ajo që duhet të bëni nëse doni të bëni njëfarë progresi.

Puna : Mendja juaj po ecën me shpejtësi të madhe.Ndërsa shumica e njerëzve po e humbin ditën, ju jeni mjaft produktivë. Ju keni shumë gjëra në plan dhe çuditërisht ju jeni në gjendje të kujdeseni për gjithçka.

Ujori

Dashuria: Energjia qiellore e sotme ju inkurajon që të zbuloni preferencat intelektuale të njëri-tjetrit . Takimi juaj këtë mbrëmje nuk mund të shkojë tërësisht sipas planit, por nuk do të jetë i mërzitshëm. Nëse ju të dy keni të njëjtat besime dhe ideale, atëherë çdo gjë tjetër do të shkojë në vend.

Puna : Shumë shqetësime mendore do ta bëjnë punën tuaj më të vështirë – jo më të lehtë. Tensioni rritet kur dikush me të cilin punoni ja u kthen cdo gjë përmbys. Kujdesuni për mbingarkesat e informacionit. Kini kujdes!

Peshqit

Dashuria : Zemra juaj mund të të tregojë një gjë, ndërsa mendja juaj mund të shkojë përgjatë një pjese krejt tjetër. Bashkëveprimi i sotëm i energjive qiellore mund të të bëjë që të pyesësh ndjenjat e tua për dikë afër teje. Është e vështirë të zgjidhet – kështu që do të ndihmonte një plan veprimi që të keni të qartë cdo gjë.

Puna: Sapo të mendoni se një projekt ose një detyrë është bërë ju do të ndiheni të lehtësuar . Ju do të punoni gjatë gjithë ditës. Edhe pse ende ka shumë punë për t’u bërë. Kujdesuni për detajet. Mos prisni më gjatë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X