Horoskopi Ditor

Dashi

Sot do të përjetoni një përputhje midis zemrës dhe mendjes. Nëse keni qenë të angazhuar në një betejë të brendshme duke u përpjekur të vendosni nëse do të dëgjoni arsyetnpse nuk duhet të futeni në një marrëdhënie dhe jo ndjenjat, atëherë ndoshta duhet të rishikoni këndvështrimin që keni. Nëse ndiqni  instiktin dhe zemrën nuk do të gaboni.

Një ndërrim kozmik ndodh sot që do të ketë një efekt të thellë gjatë tre javëve të ardhshme. Gjatë kësaj kohe, ju duhet të jeni veçanërisht të vëmendshëm për shtëpinë dhe familjen tuaj. Nëse keni stabilitet atje, do të keni stabilitet edhe në punën tuaj.

Demi

Ju nuk duhet të mendoni shumë për planin tuaj aktual. Sa më shumë të mendoni, aq më shumë prireni të ngatërroni situatat dhe aq më shumë silleni rreth e rrotull. Thjesht ndaluni për një farë kohe dhe pushoni. Merrni kohën që ju nevojitet për t’u qetësuar dhe për t’u bërë më paqësorë. Dëgjoni ndjenjat tuaja, të cilat janë krejt të ndryshme, por që do t’ju udhëheqin në drejtimin e duhur.

Marrëdhëniet e mira me të tjerët dhe fati i mirë do të jenë me ju për tre javët e ardhshme. Shkurt, dita e sotme shënon fillimin e një periudhe shumë të favorshme për ju në punë. Shfrytëzoni shanset dhe rreziqet e marra tani do të kenë pagesa të mëdha më vonë.

Binjaket

Do të keni mundësinë të përjetoni ndryshime shumë të nevojshme në marrëdhëniet tuaja duke diskutuar në thellësi të madhe një çështje të rëndësishme. Ju të dy e dini se çfarë duhet të thuhet, por shpresoni që disi të mund të anashkalohet dhe harrohet. Kjo nuk do të ndihmojë në planin afatgjatë; është si një plagë, nga e cila të dy duhet të shëroheni. Merrni kohë për të filluar këtë proces.

Sot fillon një trend që do të funksionojë për tre javët e ardhshme. Tema e këtij trendi është ndjeshmëria dhe bashkëpunimi me të tjerët. Do të zbuloni se fati juaj i përgjithshëm është shumë më i favorshëm kur ju jeni më të mirë me ata që ju rrethojnë.

Gaforrja

Ju e dini fuqinë e fjalëve, dhe gjithashtu kuptoni në thellësi më të madhe fuqinë e mrekullueshme të ndjenjave. Do të keni mundësinë të bashkëjetoni me këto dy forca. Nëse keni diçka për t’i thënë një të dashuri, atëherë zgjidhni fjalët tuaja me mençuri, por gjithashtu përdorni fuqinë e ndjenjave tuaja për të përcjellë mesazhin tuaj të veçantë – në këtë mënyrë partneri juaj nuk mund të mos ju kuptojë.

Fati juaj do të përmirësohet gjatë tre javëve të ardhshme. Një fazë e re në ciklin tuaj vjetor fillon sot që sinjalizon fillimin e një ngritje të shpejtë për ju në punë. Marrëdhëniet me të tjerët me të cilët punoni do të jenë përgjithësisht shumë më të favorshme.

Luani

Sot do t’ju jepet mundësia ta kuptoni më plotësisht partnerin tuaj. Marrëdhëniet kanë tendencë të vazhdojnë me një ritëm më të ndjeshëm, ndonjëherë duke shkuar përpara, ndonjëherë duke u kthyer pas,  dhe nganjëherë duke pushuar në vend. Ky është një proces natyror dhe nuk mund të shmanget, por të gjithë duhet të marrim kohë për të kuptuar nevojat e partnerëve tanë.

Gjatë javëve të ardhshme, do të zbuloni se të menduarit racional nuk do t’ju ofrojë të gjitha informacionet që ju nevojiten për të bërë përpara në punë. Është e rëndësishme që të mbështeteni në intuitën tuaj. Aty do të gjeni përgjigjet e vërteta.

Virgjeresha

Ju mund të ndiheni sikur sapo keni takuar shpirtin tuaj binjak dhe jeni të vetëdijshëm për atë shkëlqim të ngrohtë dhe të butë thellë në zemrën tuaj. Ju të dy do të ndieni nevojën për të kaluar në një mirëkuptim edhe më të madh. Ju të dy e dini se kjo është një marrëdhënie që do të rezistojë në çdo provë – dhe ndoshta ajo do të testohet. Por dashuria juaj dhe ndjenjat e thella do të tejkalojnë çdo problem.

Tani është koha për të vendosur qëllime të reja për veten tuaj, për atoqë ju dëshironi të shihni të zhvillohen gjatë vitit të ardhshëm. Gjatë javëve të ardhshme, njerëzit përreth jush do të jenë mbështetës për ju dhe nevojat tuaja. Mos ngurroni të mbështeteni te të tjerët dhe të kërkoni këshilla.

Peshorja

Kushtojini vëmendje ndjenjave tuaja, të cilat shpesh i injoroni. Sidoqoftë, kësaj here është më e vështirë të heqësh dorë nga zemra juaj në favor të mendimeve që keni. Do të përfitonit nëse do të qetësoheshit dhe do të arrinit paqen brenda jush në mënyrë që më pas të dëgjoni zërin që ju flet nga brenda.

Për javët e ardhshme do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme që ju të jeni perceptues dhe të vetëdijshëm për nevojat e njerëzve përreth jush. Nëse mendoni vetëm për veten tuaj do të keni probleme më të mëdha se zakonisht. Ju jeni në prag të diçkaje të madhe. Mos e hidhni poshtë atë.

Akrepi

Do të kaloninjë kohë të shkëlqyer në një mbledhje shoqërore sot. Bisedoni me ata me të cilët normalisht nuk do të mërziteni. Kjo mund të hap dyert për interesa të reja, dhe në fund të fundit për një marrëdhënie të re. Vetëm duke  ndërmarrë një rrezik dhe duke guxuar t’i hapësh zemrën një njeriu të ri në jetën tënde, do të arrish të bësh përpara më shumë se sa ke bërë prej kohësh.

Ju mund të josheni për të pasur një sërë shpenzimesh gjatë tre javëve të ardhshme. Dekori për shtëpinë ose udhëtimi drejt një shtëpie që keni pasur dikur  do të jetë veçanërisht tërheqës. Pyesni veten nëse të ardhurat tuaja nga puna mund ta mbulojnë vërtet këtë shpenzim.

Shigjetari

Sot duhet të provoni dhe të mendoni  se si ndiheni vërtet në lidhje me marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj të fundit ose dashurinë për të. Nëse keni pasur përzierje ndjenjash prej kohësh, atëherë merrni pak kohë për të kuptuar saktësisht se çfarë ju shqetëson. Mund të jetë vetëm një problem i vogël që del jashtë logjike duke krijuar një ndjenjë tjetërsimi.

Marrëdhëniet me të tjerët rreth vendit të punës nuk do të jenë shumë të forta gjatë tre javëve të ardhshme. Sharmi juaj magjik nuk duket se po funksionon ashtu siç ndodh zakonisht. Të tjerët janë më seriozë dhe jo në humor. Bëni më të mirën tuaj për t’i kuptuar.

Bricjapi

Do të përfitonit duke shfrytëzuar çdo mundësi që merrni për të kuptuar se si ndiheni për marrëdhënien tuaj të tanishme. Nuk ndodh  shpesh që ju të merrni mundësinë për të folur në thellësi për çështje të caktuara që mund të çojnë në ndarje. Ju keni shumë për të diskutuar. Dhe padyshim se ia vlen të bësh përpjekje, pasi partneri juaj duket se është shumë larg këtij diskutimi.

Do të keni një periudhë me fat për tre javët e ardhshme. Do të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur dhe në mënyrë që të jeni të suksesshëm, thjesht duhet të ndiqni zemrën tuaj. Kjo nuk duhet të jetë shumë e vështirë për tu bërë. Intuita juaj do t’ju tregojë rrugën.

Ujori

Dita e sotme ju sjell mundësinë për të folur rreth një marrëdhënie të veçantë. Ju me siguri keni një mënyrë me fjalë, dhe sigurisht që duhet ta përdorni këtë në maksimum. Thjesht mos u bëni të pallogjikshëm. Ju mund të zbuloni se duhet të tërhiqni disa nga ato që keni thënë tashmë kur zbuloni se personi që ju tërheq, në fund të fundit ka disa gabime.

Për javët e ardhshme, do të ndiheni sikur nuk jeni fiks atje ku do të dëshironit të ishit.  Njerëzit e tjerë nuk po ju ndihmojnë shumë – me pak fjalë, nuk do të merrni mbështetjen që mendoni se meritoni.

Peshqit

Nuk ka përse të humbni një shans të shkëlqyer për të treguar mbi mënyrën se si ndiheni për dikë të veçantë. Do të dilni nga guaska juaj. Sidoqoftë, nuk ka nevojë që t’ju flisni atyre me thellësinë e pasionit tuaj menjëherë. Thjesht lëreni partnerin tuaj që të shikojë sytë dhe vështrimin tuaj dhe ai do ta kuptojë si ndiheni.  Mos i prish të gjitha, duke shpërthyer në lot!

Një koment negativ që ju i thatë dikujt ose një urë që keni prishur me dikë rreth gjashtë muaj më parë do të kthehet për t’ju ndjekur gjatë tre javëve të ardhshme. Instikti juaj i parë mund të jetë të fajësoni  dikë tjetër, por në realitet, ju vetëm mund të fajësoni veten.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X