Horoskopi Ditor

Dashi

Personat që s’kanë rënë dakord me ty në të shkuarën po të vijnë pranë për të të kuptuar më qartë. Me më shumë njerëz në anën tënde, ti ke më shumë mundësi të jesh produktiv në vendin e punës sot. Ti po ecën fuqishëm.

Nëse po shpreson për një ditë të qetë dhe të paqtë për sa i përket romancës mund të jeni në befasi. Rradhitja planetare inkurajonshumë të folura, por mund të mos jetë kaq e lehtë të dëgjosh atë që i dashuri juaj kërkon të të thotë. Të dy ju dëshironi dhe keni nevojë për gjëra të ndryshme, dhe ju duhet të bëni kompromis ose të vazhdoni pa kompromis.

Demi

Lajme të rëndësishme do të vijnë për ju përmes kompjuterit. Nëse po kërkon një punë, kërko online. Mundësia që ke pritur për një kohë të gjatë është postuar  në një faqe online. Duhet të gjesh kohën që a gjesh. Teknologjia e re do të udhëheqë drejt rezultateve tuaja.

Sot energjia planetare do t’ju sjellë nevojën për të folur me një të dashurin tuaj, pyetja e vetme është, vetëm sa kjo bisedë pasqyron atë që secili prej jush ndien realisht?

Ju mund të mendoni se të dy ju po depërtoni  në zemrën e  çështjes, por në fakt mund të jeni vetëm duke marrë parasysh një çështje të veçantë. Është më mirë të mos marrësh ende asnjë vendim.

Binjaket

Nëse do dalësh në një takim këtë mbrëmje, mos u dëshpëroni nëse nuk qëlloni në shenjë pasionin. Duhet ta shikoni ktë kohë si një lloj kalorie përpara vaktit kryesor që, me pak fat duhet të fillojë në pak kohë. Ndërkohë shfrytëzoni me larmëshmëri teknikat tuaja të bisedës.

Fjalët tuaja do të kenë një fuqi më të madhe sot dhe do të keni aftësinë të influencoi shumë njerëz me informacionin që ndani me të tjerët. Mos mbaj asnjë sekret nga njerëzit. Informacioni që keni mund të jetë i vlefshëm, kështu që komunikoni atë që dini.

Gaforrja

Rri i hapur për ide të reja. Konceptet e fundit do t’i shtojnë shumë fuqi qëllimeve tuaj në karrierë. Mbaj linjat e komunikimit hapur në vend që t’i mbash mbyllur dhe të pretendosh që di çdo gë që duhet të dish rreth fushës që po punon.

Energjia planetare inkurajon një të dashur të flasë me një fuqi të madhe rreth të ardhmes dhe atë që ju të dy mund të arrini së bashku. Për fat të keq, të dy ju e dini që në këtë fazë asnjëri nga ju nuk mund të jetë dakord për të vazhduar më tej marrëdhënie,mos harroni asnjëherë atë që mund  të nisë si çift. Është më mirë të mos kapeninë spekulime por thesht të shijoni ditën. Ka diçka që duhe ta dini akoma!

Luani

Ti mund të kesh nevojë për një sens humori për ta kaluar  eventin e sotëm, të paktën për sa kohë që jeta juaj dashurore vazhdon. Energjia planetare  e ditës sjell disa çështje të caktuara në vëmendjen tuaj. Mund të ndjehesh  sikur po i bën një nder të madh, ndërsa ata ndoshta do të ndjehen të ndrojtur. Ndoshta do të ishte më mirë të tërhiqeshit.

Dikush po përdor njohuritë e saj për të luajtur  një lojë pushteti me ty. Ai ose ajo po shfaqet dhe do të tentojë të të kontrollojë përmes përdorimit të fjalëve të bukura dhe ideve që po të kalojnë rreth kokës tënde. Mblidhni vetëm faktet dhe vazhdoni më tej.

Virgjeresha

Përgatitni aftësitë tuaja teknike sot. Pyet dikë për një mësim të shpejtë në kompjuter që do t’ju ndihmojë të kuptoni një program të ri pak më të mirë. Nuk ka kuptim të qëndroni në epokat e errëta kur njerëzit e tjerë kanë njohuritë që ju nevojiten.

Energjia planetare mund të të sjellë mjaft pyetje rreth nocionit të dashurisë dhe aferave të dashurisë. Ndonjëherë duket më e lehtë thjesht të luash me gjithë marrëdhënien në mendjen tuaj sesa të jetosh përmes realitetit. Por mos lejoni që ngjarjet e sotme të zbehin vështrimin tuaj përgjithmonë. Gjërat do të përmisohen së shpejti, dhe do të pyesni veten pse dyshoni ndonjëherë në të dashurin tuaj.

Peshorja

Konfigurimi qiellor do të thotë që fjalët tuaja kanë një forcë ekstra. Mund t’ju thuhen edhe disa sekrete të cilat ju japin fuqi shtesë për shantazhe gjithmonë të dobishme, pasi asnjëherë s’mund ta dini se kur ju duhen. Por mbi të gjitha, ju do jeni në gjendje të transmetoni sa kujdeseni për atë që doni. Nëse guxoni, sigurisht!

Akrepi

Një problem që i dashuri juaj i përfshirë me ty ka  gjatë një kohë të caktuar ka me ty është kërkesa juaj për t’i furnizuar ata  me njohuri të rëndësishme filozofike dhe metafizike mund të bëhet torturuese.  Konfigurimi qiellor do të thotë që nëse doni të mbani partnerin tuaj të tanishëm, duhet të mësoni të bëni një bisedë sesa të jepni monologje!

 

Mendja juaj do të jetë e fiksuar sot në një vend, duke i bërë për të tjerët t’ju tërheqin në çdo drejtim. Kini kujdes këtu. Qëndrimi i ngurtë do t’ju fusë në telashe. Tregohuni të gatshëm të ndryshoni sipas zhvillimeve përreth jush.

 

 

Shigjetari

Keni mundësinë të bëni përparime të mëdha në punën tuaj sot duke vënë bashkë pjesë të ndryshmë të enigmës. Keni aftësinë unike për të sjellë bashkë njerëz të ndryshëm dhe t’i bëjnë ata të shohin potencialin e tyre kur punojnë së bashku.

Konfigurimi qiellor ju nxit të flisni, në vend që të bëni supozime rreth një situate të caktuar. Nëse keni patur mendime të caktuara rreth aspekteve të sjelljes së partnerit tuaj, por deri më tani nuk keni thënë asgjë, tani është koha për të kërkuar një shpjegim. Me shumë mundësi do të mësoni se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, por duhet të fillosh të flasësh.

Bricjapi

Bisedat e thella ruajnë një apel të caktuar për ju, por vetëm nëse ato nuk përfshijnë diskutime për ndonjë aspekt të pakëndshëm të sjelljes. Nëse kërkoni t’i mbani gjërat në të njëjtën mënyrë, duhet të numëroni të mirat që zotëroni dhe të bëheni serioz.

Pasi të keni dëgjuar një ide të largët, reagimi juaj do të jetë shpërfillës dhe me qasjen tuaj të zakonshme. Mos jini shumë të shpejtë në votimin e ri të këtij koncepti. Kjo ide brilante mund të aplikohet më shumë nga ç’mund të mendoni.

Ujori

Puna me të tjerët do të jetë mjaft shpërblyese sot. Bashkohu me një skuadër largpamëse që  nuk ka frikë të shprehë idetë e tyre radikale. Në këtë mënyrë ndryshimet pozitive do të fitohen. Ke potencialin për të bërë hapa të mëdhenj nën ndikimin e tyre.

Konfigurimi qiellor ofron një mundësi për të zbuluar  atë që do ndjesh kur i dashuri juaj  t’ju flasë rreth ndjenjave. Do të ketë kaq nuaca të shumta kuptimi sa mund të keqkuptoni fjalët.

Peshqit

Jini të gatshëm dhe të përgatitur për çdo gjë, pasi disa ngjarje të veçanta mund të jenë në horizont dhe do të kenë një efekt më të thellë në jetën tuaj sesa mund të vlerësoni aktualisht.

Tani për tani ju jeni duke mbetur prapa sepse nuk jeni të gatshëm të shikoni përpara dhe të integroni ide të reja në punën tuaj. Për më tepër, mos kini frikë nga teknologjia e re dhe përparimet teknike. Do t’ju ndihmojnë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X