Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Me shtrirjen planetare të sotme,ju mund të merrni një shans për të biseduar me dikë të veçantë.Tema e bisedës mund të mos jetë ajo që ju imagjinonit të diskutonit me ta,por është një fillim i mirë.Edhe nëse nuk ndiheni për të kontribuar, vazhdoni kështu.Ata do të vënë re dhe me siguri do të duan të dinë më shumë për ju.Merrni veprime vendimtare.

Puna:
Ju po lëvizni sot në një territor të paeksploruar.Sigurohuni që jeni plotësisht të përgatitur.Gjëja më e mirë që mund të bëni tani është të keni besim të plotë tek vetja.Mos kini frikë të përdorni mjetet tuaja në një moment të duhur.

Demi

Dashuria: Mund të ketë një betejë midis zemrës suaj dhe kokës suaj. Bashkëveprimi i sotëm i energjive qiellore mund të tregojë se koka juaj ju thotë të angazhoni një plan të veçantë, ndërsa zemra juaj ju tregon diçka tjetër.Ju duhet të mendoni qartë se si të arrini qëllimin tuaj, vetëm zemra juaj mund të ju tregojë se cfarë duhet bërë me të vërtetë.

Puna: Njerëzit që mund të kenë qenë dakord me ju në të kaluarën po vijnë dhe kuptojnë më mirë anën tuaj.Me më shumë njerëz në anën tuaj,ju ka të ngjarë të jeni edhe më produktiv në vendin e punës sot.

Binjaket

Dashuria: Ju nuk mund të jeni të sigurt për cdo gjë me energjinë qiellore të sotme. Nëse jeni në një partneritet të përhershëm,atëherë dikush mund të shfaqë disa modele të sjelljes ose të dalë papritur me një ide që duket krejtësisht jashtë karakterit.Sidoqoftë,me këtë rast mund të jetë vetëm ajo që nevojitet për të ndriçuar jetën tuaj të dashurisë dhe për t’i bërë gjërat mes jush me të vërtetë të mëdha.

Puna: Konsideroni pjesën tuaj të enigmës si celës drejt suksesit.Pyesni veten nëse ky objektiv i madh është me të vërtetë diçka që ju përkrahni personalisht. Nëse jo,atëherë është koha për të bërë disa ndryshime të mëdha në karrierë.Mos kini frikë.

Gaforrja

Dashuria: Aspekti i sotëm në lojë mund të nënkuptojë që një valë truri ka një ndikim të fuqishëm në marrëdhënien tuaj aktuale.Nëse të dy jeni përpjekur të merrni një projekt të përbashkët,por deri tani keni përballë me pengesa të panumërta,atëherë mund të prisni që një mundësi e re të vi.Sonte mund të festosh.

Puna: Mos ji sot një konformist – sidomos në vendin e punës.Detyra jote është që të dalësh me shoqëri e mos të fshihesh gjithmonë.Tregojuni të tjerëve që ju keni ide dhe procedura unike që duhet të njihen dhe të zbatohen.

Luani

Dashuria: Ju mund të shqetësoheni nga një rrymë e fuqishme që e ndjeni të pranishme mes jush dhe një personi tjetër me të cilin keni vendosur tashmë për të mbajtur distancë.Mjedisi i tanishëm astral mund të thotë që fati ndërhyn dhe sa më shumë që preferoni të mos humbni kontrollin dhe të bini në dashuri – nuk mund të jeni në gjendje ta kontrrolloni.

Puna: Ka një shqetësim brenda jush sot që mund të përpiqeni ta largoni.Ju duhet të kuptoni se ky trazim i energjisë brenda jush në të vërtetë ju ndihmon të jeni më proaktiv në lidhje me punën tuaj dhe jetën e karrierës.Përqafojeni këtë energji.

Virgjeresha

Dashuria: Energjia astrale e sotme me siguri do ta bëjë një mbrëmje shumë të gjallë që nuk do ta harrosh për pak kohë.Nëse po shkon në një takim,atëherë kjo mund të jetë një mundësi e mirë për tu njohur me dikë të vecantë.Nëse je i vetmuar, atëherë prisni që dashuria të hidhet në krahët tuaj sëshpejti.

Puna : Nëse ka ndonjë detyrë që sot kërkon forcë, përqendrim dhe disiplinë, sigurohuni që t’i trajtoni ato gjatë pjesës së parë të ditës suaj.Ngjarjet sporadike dhe të rastësishme të pasdites ka të ngjarë të të hedhin jashtë bilancit.

Peshorja

Dashuria :Energjia aktuale planetare duket se dëshiron të ndërhyjë në zakonet e tua të përditshme,por vetëm në mënyrë që kozmosi të të ofrojë një dhuratë dashurie.Nëse keni një intuitë për të shkuar diku ose për të bërë diçka ndryshe,atëherë për hir të mirësisë,luftoni për të!

Puna: Mos lejoni që natyra serioze e pjesës së parë të ditës t’ju demoralizojë. Energjia e përgjithshme bëhet më e ndezur dhe optimiste më vonë.Përdoreni këtë në avantazhin tuaj.

Akrepi

Dashuria: Në përgjithësi nuk ju pëlqen të bëni pyetje,në rast se vini re një të metë që mund të dëmtojë një situatë në dukje të përsosur,atëherë përqëndrohuni.Megjithatë,konfigurimi aktual i astralit mund të bëjë që të keni disa mendime për marrëdhënien tuaj të fundit dhe nëse ajo është në të vërtetë e mirë për ju apo jo.

Puna: Ngjarjet dhe atmosfera e përgjithshme rreth vendit të punës nuk janë tamam në favorin tuaj sot.Mundohuni të shtyni ndonjë takim apo vendim të madh për një kohë tjetër. Kështu do të qëndroni jashtë rrugës së dëmit. Besoni se kjo është taktika më e mirë.

Shigjetari

Dashuria: Energjia e tanishme qiellore mund të ngjallë dyshimet tuaja dhe megjithatë mund të mos jeni në gjendje të tregoni tuaja në rritje.Në këtë rast ju me të vërtetë duhet të realizoni atë bisedë,sepse nëse vazhdoni të mos thoni asgjë,ndërsa në heshtje akuzoni për gjithçka – asgjë nuk do të zgjidhet.Të paktën kur keni fakte mund të merrni një vendim të informuar.

Puna
: Ju mund të vendosni plane të forta gjatë mëngjesit,por përpjekja për të ndjekur këto plane në pasdite do të jetë më e lehtë se sa të bëhet.Ngjarjet e papritura gjatë fundi i ditës do të krijojnë një dëm të madh. Jini të gatshëm të përshtateni.

Bricjapi

Dashuria: Shtrirja aktuale planetare tregon se nëse mendimet tuaja janë larguar nga partneri juaj aktual dhe “banojnë” tek dikush tjetër,mund të keni nevojë të reflektoni se pse po ndodh kjo. Përgjigja qëndron në përballimin e asaj që vërtet ndien dhe pastaj flisni për të.

Puna: Dikush mund të ndryshojë mendjen tuaj kaq shumë sot.Mos lejoni që ai ose ajo të të dëmtojë.Nuk ka asnjë arsye për të menduar më pak për veten ose mos lejoni që dikush të mendojë më pak për ju vetëm sepse ju vazhdoni të ndryshoni mendimin tuaj.

Ujori

Dashuria: Mjedisi i sotëm astral mund të nënkuptojë që ju filloni të shqetësoheni më shumë se zakonisht për një marrëdhënie të tanishme.Mendimet tuaja po fluturojnë në të gjithë vendin dhe ju bëjnë të imagjinoni skena që nuk kanë të bëjnë fare me mënyrën se si gjërat janë.Nëse mund të marrësh një hap prapa dhe të shohësh se si ky aktivitet mendor i pakuptimtë mund të dëmtojë marrëdhënien tënde,atëherë ky është një fillim i mirë.

Puna: Puna e kryer në mëngjes do të ketë paga të mëdha në pasdite. Qasja e njerëzve do të jetë direkte dhe me besim.Ju qëndroni të vendosur për të fituar një marrëveshje të madhe në një situatë të caktuar .

Peshqit

Dashuria: Ju mund të merrni sa më shumë vendime në kokë në lidhje me një marrëdhënie të caktuar,por kjo nuk do të ndryshojë realitetin e asaj që po ndodh midis jush.Konfigurimi i tanishëm astral ju inkurajon të mos imagjinoni se si gjërat mund të jenë,por t’i trajtoni ato siç janë. Kjo,më shumë se çdo gjë, do t’ju ndihmojë të bëni përparim me dikë jashtëzakonisht të mirë.

Puna: Sigurohuni që të ngadalësoni dhe të konsideroni të gjitha mundësitë tuaja para se të merrni vendimin përfundimtar.Tendenca juaj do të jetë të marrësh një vendim të menjëhershëm sot,që ka gjasa të zhduket më vonë gjatë rrugës. Konsultohuni me të tjerët para se të bëni lëvizjen tuaj të madhe.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X