Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Mjedisi i tanishëm astral mund të nënkuptojë që ju mund të ngatërroni atë që dikush është duke u përpjekur t’jua përcjellë.Nëse po shkon në një parti,atëherë mos e pranoni menjëherë dikë vetëm për shkak se është i bisedës dhe i shakasë.Prisni para se të kapërceni për ndonjë përfundim të nxituar.

Puna:
Në vend që të shikoni të gjitha aspektet negative të planit tuaj aktual, hidhini një sy përfitimeve.Shqyrto shpërblimet e mundshme.Nëse mendoni shumë për kurthet e mundshme,atëherë nuk keni gjasa që të ndiqni rrugën e duhur.

Demi

Dashuria: Mjedisi i tanishëm astral mund të tregojë se takimi juaj në mbrëmje ka vlera shumë të ndryshme dhe kjo mund të nxjerrë në pah një përplasje.Ju mund ti kuptoni të dyja,nëse respektoni në thelb të njëjtën faqe dhe kështu shijoni momentin duke mësuar gjëra të reja.Por mos prisni të ndani të njëjtat ide.Megjithatë,mund të kalosh një kohë të mrekullueshme.

Puna: Tani është një kohë e mirë për të rishikuar planin afatgjatë të karrierës. Një ndryshim i madh po afrohet për ju,prandaj bëhuni gati për të bërë rregullime. Nuk ka kuptim të qëndrosh në rrugën e tanishme nëse ndieni veten duke u tërhequr në një drejtim tjetër.

Binjaket

Dashuria: Ka një kontakt të butësisë dhe ëmbëlsi së vërtetë në ajër me aspektin e sotëm në lojë.Ju keni një shans për të ndarë ndjenjat tuaja me dikë që ju intereson thellësisht,por nuk mund t’i keni thënë akoma.Ju mund ta jepni mesazhin tuaj edhe më të qartë,ndoshta duke i blerë atyre një dhuratë të vogël që do të ndihmonte për ta bërë deklaratën tuaj edhe më intime.

Puna: Hapuni ndaj projekteve të reja këto kohë.Ato do tju ndihmojnë të mbysni monotoninë dhe të zgjeroni botën tuaj creative.Ji pozitiv.

Gaforrja

Dashuria: Energjia astrale e sotme mund të thotë që dikush vendos të ndërmarrë hapin e parë drejt njohjes me ju.Ata mund t’ju pyesin për të shkuar për një darkë ose për një shfaqje,por mbase ju nuk i parapëlqeni këto vënde.Gjithsesi do jetë një kohë e kaluar këndshëm.

Puna: Konfuzioni do të lindë papritur në ambjentin tuaj të punës sot.Është e rëndësishme që të qëndroni të fokusuar dhe mjaft pozitiv.Gjithcka do kalojë.

Luani

Dashuria: Mos u shqetësoni nëse ndiheni shumë më sentimental se zakonisht; është ndoshta për shkak të energjive të tanishme planetare.Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie të përhershme,atëherë përdorni këtë mundësi të mrekullueshme për të festuar së bashku udhëtimin tuaj dhe bëni një angazhim edhe më të thellë për të ardhmen.Nëse jeni duke kërkuar për dashuri,atëherë provoni të shkoni në raste shoqërore.

Puna: Ju jeni në prag të diçkaje të madhe,por prapë jeni akoma një hap larg.Lajm i mirë është se ky hap është i vogël.Ju jeni shumë më afër se sa mendoni.Një zbulim i madh do të vijë sonte.

Virgjeresha

Dashuria: Energjia aktuale astrale ju inkurajon që të visheni bukur për të bërë përshtypje në takimin tuaj sonte.Ka potencial për një takim të mrekullueshëm.Jo vetëm që do të ndieni se keni të njëjtat mendime dhe ndjenja,gjithashtu do të dini se marrëdhënia juaj do të thellohet dhe do të lulëzojë me kalimin e kohës.Krijoni kohën për të ecur në bregdet ose nën dritën e hënës.

Puna : Nuk është tepër vonë për të përfituar nga një mundësi fantastike e djeshme.Kjo mundësi mund tju cojë shumë më përpara.Bëjeni tani para se kufizimet e njerëzve të tjerë të bien mbi ju.

Peshorja

Dashuria : Një situatë romantike do të zbusë zemrën tuaj,e cila mund të jetë ngurtësuar nga fundi i një marrëdhënie që do të thotë shumë për ju.Energjitë e tanishme astrale nënkuptojnë se personi që do të takoni mund të marrë mendjen tuaj dhe t’ju ndihmojë të ndiheni sikur jeni të gatshëm të guxonit përsëri.

Puna: Vetëm për shkak se është quajtur “punë” nuk do të thotë se duhet të jetë e lodhshme ose e mërzitshme.Mundohuni të vendosni disa shkëndija në ditët tuaja të punës sot me një qëndrim pozitiv.Besoni apo jo, ju mund ta bëni këtë ditë argëtuese nëse jeni duke punuar shumë ose jo.

Akrepi

Dashuria: Nëse dikush përpiqet të kënaqet me ju dhe t’ju bëjë të mendoni për të pranuar sugjerime të caktuara rreth përfshirjes me ta,atëherë mos lejoni veten të udhëhiqeni në këtë rrugë nëse nuk jeni të sigurt se është diçka që dëshironi.Fillimisht shqyrtoje të gjithë situatën,ju jeni të lirë të veproni sit ë dëshironi.

Puna: Qëndrimi juaj në fillim të ditës do të përcaktojë se si të tjerët ju trajtojnë gjatë gjithë ditës.Mos i jepni njerëzve të tjerë një arsye për të mos ju pëlqyer ose mos t’ju tregojnë respekt.Ju meritoni të trajtoheni si më të mirët,sepse ju jeni më të mirët.

Shigjetari

Dashuria: Energjia planetare aktuale mund t’ju inkurajojë të tregoni disa gënjeshtra të bardha për një të dashur që të mbuloni një të vërtetë shumë të turpshme.Ndërsa kjo mund të funksionojë për një kohë, ata do të fillojnë të ndiejnë se diçka nuk është mjaft e drejtë.Do të ishte më mirë të jeni të sinqertë, edhe nëse krijon shqetësim për një kohë.

Puna: Ju do të jeni vullnetar për të marrë një detyrë shtesë sot.Kur dikush deklaron se ka pak punë shtesë për t’u bërë,mos kini frikë të punoni në të.Të bësh kështu do të të vë në favor të mirë me eprorët tuaj dhe do të çojë në mundësi të mëdha përgjatë rrugës.

Bricjapi

Dashuria: Nëse po shkon në një takim këtë mbrëmje,atëherë nuk mund të mbani një imazh të rremë në lidhje me të.Konfigurimi astral nënkupton që ju keni ndërtuar shpresat tuaja dhe ndjeni se mund të funksionojë.Megjithatë,do t’ju duhet të njihni njëri-tjetrin para se të gjykoni.

Puna: Merrni iniciativën për të filluar një rutinë të re për veten tuaj në vendin e punës sot.Mos kini frikë.Ju do të merreni një detyrë të re të bukur.Mos dysho në veten tënde. Kini besim në aftësitë tuaja.

Ujori

Dashuria: Energjitë aktuale mund të ngatërrojnë disa çështje brenda një marrëdhënieje të ngushtë që ishte mjaft e qartë.Të dy ju pëlqeni të jeni së bashku,por mund të mos jeni në gjendje të merrni ndonjë vendim për mënyrën se si dëshironi të përparoni në të ardhmen.Mos u shqetëso për këtë tani,pasi kjo do t’i bëjë gjërat edhe më të turbullta mes jush,thjesht shijoni atë që keni sot.

Puna: Agresioni me njerëzit e tjerë në vendin e punës mund të bëhet shkatërrues sot nëse nuk jeni të kujdesshëm.Mos harroni se ju jeni duke punuar si një ekip.Nuk ka nevojë të konkurroheni me shokët tuaj.Ideja është që të punojmë së bashku.Qëllimi për bashkëpunim ka rëndësi.

Peshqit

Dashuria: Mos lejoni që disa atribute të verbuara t’ju verbojnë në realitetin e dikujt me të cilin jeni përfshirë së fundmi.Shtrirja planetare do të thotë që ju nuk mund të shihni të gjithë të vërtetën rreth tyre dhe me siguri nuk duhet të merrni ndonjë vendim të menjëhershëm në lidhje me mënyrën se si duhet të përparoni marrëdhëniet tuaja në të ardhmen e afërt.

Puna: Ju jeni pjesë e rëndësishme e enigmës sot.Ju do të gjeni se efektiviteti në vendet e punës rritet disa herë pasi ta vendosni energjinë tuaj në grup.Vendosni të gjithë vullnetin tuaj të lirë kur e dini se diçka mund të bëhet në një mënyrë më të mirë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X