Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Energjia astrale e sotme tregon një ditë të mrekullueshme për të gjitha aspektet e romancës.Është pamja juaj që ju sjell sukses në të gjitha mënyrat.Provoni të vishni rroba që kanë cilësi dhe që ju përshtaten me karakterin tuaj.Ju me siguri do të keni mjaft komplimente.

Puna:
Dilni nga rutina juaj aktuale.Tani për tani,keni vështirësi sepse nuk jeni të gatshëm të shikoni përpara dhe të integroni ide të reja në regjimin tuaj të punës. Përveç kësaj, mos kini frikë nga teknologjia e re dhe përparimet teknike. Ato do t’ju ndihmojnë.

Demi

Dashuria: Bashkëveprimi i sotëm i energjive planetare krijon një shans të mrekullueshëm për një pushim të vërtetë romantik.Ju mund të gëzoni të qënit me atë që doni dhe mund të jetë një ide e mirë për të marrë kohë për të bërë diçka të veçantë në mënyrë që të forconi lidhjen midis jush. Nëse je i vetmuar, atëherë një parti në këtë mbrëmje mund të japë një kohë të vlefshme.

Puna: Mendimi juaj është i drejtë.Sigurohuni që t’i shkruani idetë tuaja në vend që t’i lini të humbasin në riorganizim. Mendja juaj ka potencial të jashtëzakonshëm.Prekni pasurinë e mrekullueshme të burimeve të ruajtura në kokën tuaj. Mos shtypni idetë tuaja.

Binjaket

Dashuria: Aspekti i sotëm në lojë mund t’ju inkurajojë të jeni argumentues. Ky nuk është stili juaj i zakonshëm dhe partnerit tuaj (aktual ose i ardhshëm) mund ti duket shumë i bezdisshëm. Nëse planifikoni të dilni ose keni një projekt të rëndësishëm në dorë, mund të përdorni frymën e bashkëpunimit dhe jo irritimin. Të paktën ju do të arrini diçka të dobishme.

Puna: Lajme të rëndësishme do të vijnë tek ju nëpërmjet kompjuterit.Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, shikoni në internet.Mundësia që prisni është postuar në një faqe interneti. Ju vetëm duhet të merrni kohë për ta gjetur atë.Teknologjia e re do t’ju çojë tek qëllimet tuaja.

Gaforrja

Dashuria: Romanticiteti është më shumë një çështje për të folur për gjërat e duhura sesa për të pasur ndjenjat e duhura për ta.Energjia planetare tregon se nëse mund të marrësh dicka përsipër duke u treguar atyre që i ndajnë interesat e tyre të pasionuara me ju,atëherë do të keni sukses.

Puna: Fjalët e tua do të kenë sot fuqi më të madhe dhe do të keni aftësinë për të ndikuar shumë tek njerëzit.Mos mbani asnjë sekret nga njerëzit.Informacioni që keni është i vlefshëm, prandaj tregojeni atë që dini.

Luani

Dashuria: Konfigurimi aktual i astralit sjell me vete nevojën për të qenë vetëm në mënyrë që të shikoni disa nga ngjarjet që kanë ndodhur kohët e fundit dhe gjithashtu t’ju ndihmojë që të arrini të kuptoni se çfarë doni nga një marrëdhënie e caktuar. Ju keni nevojë për këtë hapësirë në mënyrë që të përqendroheni dhe të qetësoheni.

Puna: Sigurohuni që të jeni në kontroll të punës tuaj në vend që të lejoni punën tuaj të marrë kontrollin në ju. A po punoni me vetëdije në drejtim të një qëllimi më të madh për karrierë, apo jeni thjesht duke shkuar nëpër emocionet e një pune të përditshme për të paguar faturat? Ti vendos prandaj fokusohu.

Virgjeresha

Dashuria: Takimi juaj këtë mbrëmje nuk mund të shkojë tërësisht sipas planit, por nuk do të jetë i mërzitshëm. Energjia qiellore e sotme ju inkurajon që të zbuloni preferencat intelektuale të njëri-tjetrit para se të ktheheni në çështje më të pasionuara. Nëse ju të dy keni të njëjtat besime dhe ideale, atëherë çdo gjë tjetër do të bjerë në vendin e duhur.

Puna : Dikush po përdor njohuritë e tij ose të saj për të luajtur një lojë me ju. Ai ose ajo është duke u përpjekur për tju kontrolluar ju nëpërmjet përdorimit të fjalëve konkrete dhe ideve mbi kokën tuaj. Merrni vetëm faktet që ju nevojiten dhe lëvizni,veproni.

Peshorja

Dashuria : Aspekti i sotëm në lojë mund të nënkuptojë që një takim i caktuar fillon me një shënim serioz, por mos lejoni që kjo të ju largojë pjesën tjetër të mbrëmjes. Pasi ta keni kuptuar se mund t’i besoni njëri-tjetrit, gjithcka do jetë më e thjeshtë. Mund të ndodh që ju të dy të bisedoni rreth çështjeve të caktuara, jo domosdoshmërisht të lidhura me marrëdhënien tuaj, por me jetën në përgjithësi.

Puna: Qëndroni të përgatitur për cdo gjë.Situata në vendin tuaj të punës mund të shkojnë shumë mirë, por mos u ngatërroni me mendimin se gjërat gjithmonë do të rrjedhin kaq mirë për ju. Ekziston një nën-rrjedhë e vështirësive që mund të ngrihen në sipërfaqe në çdo kohë.

Akrepi

Dashuria: Energjia aktuale astrale është e përkryer për të shijuar një natë të madhe me dikë të veçantë. Nëse ata pëlqejnë të visheni sa më bukur,atëherë mund të keni shumë argëtim së bashku duke zgjedhur atë që do të vishni.Ky është një rast ku zgjidhni rrobat tuaja dhe më pas vendosni se ku do të dilni dhe të argëtoheni.

Puna: Sot mund të lind një argument midis jush dhe një bashkëpunëtori,shefi apo klienti.Sigurohuni që të keni axhendën tuaj të organizuar sic duhet .A po mendoni vetëm për qëllimet tuaja personale apo po mendoni për më shumë synime kolektive?

Shigjetari

Dashuria: Energjia aktuale astrale ju sjell shumë më tepër nga sa mund të keni menduar të jetë e mundur nga dikush që është epiqëndër  e stilit dhe elegancës. Ata ju kanë impresionuar në të kaluarën me ndjenjën e tyre të përgjithshme të modës, por sot në bisedë ju jeni edhe më të impresionuar nga mençuria dhe njohuria e tyre shpirtërore.

Puna
: Kundërshtimi ka të ngjarë të vijë sot. Mos mendoni që ju do të jeni në gjendje ta shmangni atë. Ju gjithashtu mund të ngriheni dhe të përballeni me situatën në vend që të përpiqeni të fshiheni dhe të pretendoni se nuk keni të bëni asgjë me të.

Bricjapi

Dashuria: Energjia e tanishme qiellore mund të bëjë mrekulli për jetën tuaj të dashurisë.Tani ekziston një ngrohtësi natyrore,e cila i ndihmon njerëzit të hapen me njëri-tjetrin dhe inkurajojnë komunikim pozitiv.Nëse jeni duke kërkuar për atë person të veçantë,përqendrohuni vetëm në atë që ju duhet të jepni. Kjo bën mrekulli.

Puna: Ju keni mundësinë për të bërë përparime të mëdha në punën tuaj sot duke vënë së bashku pjesë të ndryshme të enigmës.Ju keni aftësinë unike për të kapërcyer hendekun midis njerëzve të ndryshëm dhe t’i bëni ata të shohin potencialin e tyre kur punojnë së bashku.

Ujori

Dashuria: Konfigurimi aktual astral sjell me vete një mundësi të artë për të gjetur më shumë për dikë të veçantë. Mund të ndodhë që, ndërsa jeni në një parti apo mbledhje tjetër shoqërore, ju merrni një shans për t’u konsultuar me dikë që është i aftë në artin e paragjykimit dhe ju tashmë i keni pyetjet tuaja në dorë. Ajo që zbuloni mund të bëjë mjaft ndryshim në qëndrimin tuaj.

Puna: Mos kini frikë të krijoni mundësitë që kërkoni. Rreziku i madh sjell shpërblim të madh. Në kohën e tanishme ju nuk mund të mendoni se jeni në terren plotësisht të qëndrueshëm me karrierën tuaj, por kjo është gjë e mirë. Merr frymë thellë dhe luftoni për të.

Peshqit

Dashuria: Energjia planetare aktuale i jep romancës një mundësi reale për të lulëzuar,ku asgjë më parë nuk dukej fare.Nëse jeni të dy të gatshëm t’i jepni njëri-tjetrit një shans më shumë në këtë rast, ose ndoshta shihni diçka me njëri-tjetrin që kurrë nuk e keni parë me të vërtetë – keni potencial për tu goditur nga shigjeta e ëngjëllit të dashurisë.

Puna: Puna me të tjerët do të jetë jashtëzakonisht e dobishme sot. Bashkohuni me një ekip të mendimtarëve,të cilët nuk kanë frikë të shprehin idetë e tyre radikale.Kështu është arritur ndryshimi pozitiv.Ju keni potencial për të bërë hapa të mëdhenj nën ndikimin e tyre.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X