Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Shtrirja e planeteve thotë që ju ndiheni shumë më entuziastë për një marrëdhënie se sa keni qenë kohët e fundit.Ka shumë energji shtesë rreth kësaj që ju bën më të drejtpërdrejtë dhe më të hapur se zakonisht,dhe gjithashtu më këmbëngulës për të përmbushur nevojat tuaja.Kjo do t’ju mundësojë që të luani një rol më aktiv në të ardhmen – gjë që e bën jetën shumë më të bukur.

Puna:
Ju mund të ndiheni sikur të jeni jashtë ligës suaj sot.Dikush po përdor fjalorin e zbukuruar për të blerë një ide që ai ose ajo mendon se është e mrekullueshme.Mos u bë përfshihni nëse nuk jeni të qartë se cfarë rregullash janë vendosur në lojë.

Demi

Dashuria: Ka shumë eksitim përreth,me energjinë e sotme astrale në lojë.Kjo mund të jetë dita kur ju përfshiheni thellë me dikë.Mbase gjërat do të shkojnë mirë për të dy ju.Ndoshta është i gjithë ky pasion shtesë në ajër ose fakti që asnjëri prej jush nuk mund t’i mbajë më tej ndjenjat tuaja,që ndikojnë pozitivisht në njohjen tuaj!

Puna: Dikush që njihni ka të ngjarë të përpiqet të të manipulojë në një farë mënyre.Ai ose ajo po zotëron fuqinë dhe hijeshinë e tij ose të saj për t’ju bërë të mendoni në një mënyrë të caktuar.Jini të vetëdijshëm për këtë dhe qëndroni besnikë ndaj bindjeve tuaja. Mos u joshni nga kurthi i dikujt tjetër.

Binjaket

Dashuria: Energjia planetare tregon se nuk ka ndalesë për ju sot kur bëhet fjalë për dashuri dhe romancë.Nëse i keni pikëpamjet tuaja të vendosura dhe të ngulitura qartë,atëherë gjithcka do të jetë më e lehtë për ju që të dilni në një takim.Tani për tani fjala “jo” nuk ekziston në fjalorin tuaj,të paktën në këtë drejtim.

Puna: Ju mund të ndiheni sikur jeni jashtë loje sot.Kjo është mirë.Ju nuk duhet gjithmonë të dini se çfarë po ndodh rreth jush në çdo hap.Mbajeni hundën tuaj larg nga puna e njerëzve të tjerë dhe qëndroni të përqendruar te vetja.

Gaforrja

Dashuria: Nëse keni pasur probleme me partnerin tuaj aktual dhe keni arritur kohët e fundit në një ngërç,energjia nga shtrirja planetare e sotme duhet tju ndihmojë për të kapërcyer këtë.Ose ju nuk do të jeni në gjendje të qëndroni larg tensionit dhe do të keni nevojë të nisni një diskutim për të zgjidhur këtë çështje.Në fund të fundit ju të dy kërkoni ndihmë dhe shërim.

Puna: Mundësitë më të mira do të jenë ato që janë në hap me kohën.Kërkoni njerëz që kanë një mënyrë të të menduarit aktiv.Kujdes nga këshilla e tyre.Ndërsa ritmi i ndryshimit të teknologjisë dhe ideve rritet,ju duhet të jeni atje lart në vijën e frontit.

Luani

Dashuria: Energjia planetare e sotme ju inkurajon të flisni kur keni qëndruar i heshtur,duke mos dashur të shkaktoni ndonjë lloj shqetësimi emocional.Nëse mendoni se duhet të flisni për veten në një lidhje,atëherë rritja e energjisë mund të jetë vetëm katalizatori që ju duhet të thoni se çfarë keni për të thënë dhe të merrni vendimet e nevojshme.

Puna: Më shumë fuqi do të vijë tek ju me më shumë njohuri të reja.Merrni parasysh marrjen e një kursi studimi në këtë kohë.Sa më shumë që të mësoni,aq më i vlefshëm do të jetë vendi i punës.Aftësitë e reja nuk do të jenë të pavlefshme.

Virgjeresha

Dashuria: Ju mund të ndiheni shumë më të guximshëm dhe të sigurt se sa keni qënë për një farë kohe,me energjinë qiellore të sotme.Nëse dëshironi të bisedoni me dikë,por kurrë nuk keni pasur guximin,mund të gjeni se gjërat kanë ndryshuar deri në fund të ditës.Çfarëdo qoftë ajo që ju motivon për ta bërë këtë lëvizje të parë,do të ndiheni të kënaqur me veten tuaj.

Puna: Mund të jetë e vështirë për ju të bëni përpjekjet tuaja të plota në punën tuaj,meqë shumë nga ato që bëni ju bien ndesh me sistemin tuaj aktual të besimit.Konsideroni se si pjesa juaj e “puzzle” përputhet me pamjen e përgjithshme globale dhe përshtasni rrugën tuaj të karrierës në përputhje me rrethanat.

Peshorja

Dashuria: Energjia astrale në lojë mund t’ju bëjë më të drejtpërdrejtë dhe më shprehës se zakonisht.Jeta juaj e dashurisë mund të përmirësohet si rezultat,në varësi të asaj që vendosni të komunikoni me të gjithë energjinë ekstra që po vjen në rrugën tuaj.Mund t’ju ndihmojë të ndaloni dhe të mendoni para se të flisni.

Puna: Mos lejoni që biznesi të përzihet me kënaqësi sot.Një mik i juaj mund t’ju kërkojë ti bëni një favor të lidhur me punën.Bëj kujdes.Kalimi me këtë lloj veprimi mund të cojë për keq.Një favor i dëmshëm mund të kthehet në humbjen e një miku.

Akrepi

Dashuria: Ju mund të kuptoni se partneri juaj ju përfshin në shumë detyra,me shtrirjen e sotme të planeteve.Ka mjaft problem me të cilat do të haseni në rrugën tuaj.Mundohuni të kërkoni ndihmën e një miku,por pikësëpari analizo idenë e tij pastaj vendose atë në realizimin.Kini kujdes!

Puna: Fati nuk është në favorin tuaj sot -kështu që nuk do të shkojë perfekt cdo gjë,por gjithashtu nuk do të merrni ndonjë rrezik të madh.Më mirë të marrësh një rrugë më konservatore dhe t’i përmbahesh asaj që di.Bastet spekulative nuk kanë të ngjarë të paguajnë asgjë.

Shigjetari

Dashuria: Energjia astral e sotme jep çdo diskutim të mundshëm,në të cilin ju mund të zgjidhni.Nëse keni ndërmend të realizoni një bisedë me partnerin tuaj,atëherë mund të jetë më mire që ti merrni gjërat shtruar dhe të mirëkuptoheni me njëri-tjetrin.Ju mund të rrezikoni marrëdhënien,veçanërisht nëse zgjidhni mënyrën e vetë-drejtësisë!

Puna
: Merrni një qasje më revolucionare sot.Fillimisht mund të ndiheni sikur po ecni në një terren të pasigurt,por sapo të keni marrë këtë hap të besimit,do të gjeni shumë duar që do t’ju ndihmojnë.Ju nuk mund të gaboni.Kini besim.

Bricjapi

Dashuria: Në vend që të deklaroni rastin tuaj,mund të tundoheni për të shmangur konfliktet duke u fshehur prapa një pengese indiference.Energjia astrale tregon se edhe pse kjo mund të duket si opsioni më pak i diskutueshëm,në të vërtetë mund të bëjë gjërat edhe më keq,pasi tensioni do të vazhdojë të jetë i pashmangshëm.Ju nuk keni nevojë të bëni një shfaqje të madhe – vetëm duhet të flisni sinqerisht dhe me vërtetësi nga zemra.

Puna: Mund të jetë e vështirë për ju të bëni punën tuaj sot pa një partner nga ana juaj,por besimi juaj në vetvete mund ta anashkalojë këtë pjesë.Kur punoni vetëm,ka të ngjarë të lulëzoni.Ju do të gjeni se një qasje e pavarur punon më së miri.Beso ne vetvete.

Ujori

Dashuria: Energjia nga konfigurimi i sotëm astral mund t’ju japë guximin t’i kërkoni dikujt të dilni.Jo se zakonisht nuk mundeni,por në këtë rast është shqetësimi për t’u refuzuar nga dikush që po e shkakton problemin.Megjithatë, sapo të keni nxjerrë fjalët  e para- të gjitha të tjerat do të jenë mirë.

Puna: Kërkoni të vërtetën para se të vazhdoni me ndonjë punë të re.Përveç kësaj,është shumë e rëndësishme që të jeni të ndershëm me të tjerët.Çdo mashtrim ka të ngjarë të shkaktojë dëme të rënda.Fati do të vijë tek ju kur të jeni në përputhje me të vërtetën.

Peshqit

Dashuria: Mund të ketë një pengesë ose barrierë që e bën të vështirë të njihni dikë përtej një niveli të caktuar dhe kjo mund t’ju shkaktojë disa shqetësime.Aspekti aktual në lojë mund të jetë vetëm katalizatori që duhet të ecni përpara.Edhe kjo do të thotë të jesh shumë më i fuqishëm se zakonisht,dhe të jeni të gatshëm të merrni rrezikun përsipër.Luftoni për të!

Puna: Mundësia që prisni do të vijë sot,kështu që jinni në vëzhgim të saj.Mbani mend se kjo pasuri e mirë nuk mund të vijë me ndonjë këmbanë.Do të jetë delikate – prandaj mbani sytë dhe veshët hapur në çdo kohë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X