Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Aspekti në lojë mund të nënkuptojë që një flakë e vjetër nga e kaluara mund të provojë diçka të sikletshme sot,pasi ajo mund të shfaqet papritur në një rast shoqëror dhe ju jeni të papërgatitur.Disa incidente mund t’i bëjnë gjërat shumë të vështira në situatën tuaj të tanishme.Jini të vëmendshëm.

Puna:
Ju do të keni një shpërthim të energjisë fizike sot që do t’ju frymëzojë për të trajtuar shumë projekte me pak vështirësi.Vetëm sigurohuni që ju të mos i mërzisni të tjerët.Tendenca juaj mund të rritet mbi njerëzit për të bërë gjëra të caktuara në nivele të ndryshme.

Demi

Dashuria: Ju mund të tundoheni për të fituar një argument me të dashurin tuaj, por me shtrirjen e sotme të planetit,kjo mund të mos funksionojë shumë mirë.Ju mund të mendoni se e dini se për çfarë po flisni,por disa prej ideve janë krejtësisht të gabuara.Mund të jetë më e lehtë të pranosh gabimet dhe të ecësh përpara.

Puna: Mundësi të jashtëzakonshme janë në majë të gishtave tuaj tani-veçanërisht në lidhje me çdo punë që përfshin film,vepra,apo art.Nëse keni pasur ndonjëherë mendime për t’u bërë një yll apo producent filmi,tani është koha për të ecur përpara me këto ëndrra.

Binjaket

Dashuria: Energjia astrale e sotme mund t’ju inkurajojë të flisni për ndjenjat tuaja,por ju duhet t’i kushtoni vëmendje mënyrës sesi i shprehni ato.Nëse nuk jeni të kujdesshëm, shpalljet tuaja të dashurisë mund të dalin jashtë normës dhe shumë të ekzagjeruara.Mund të jetë më mirë të japësh një dhuratë që flet vet duke zëvëndësuar fjalët.

Puna: Ju do të merrni një paraqitje të mirë të asaj që aftësitë tuaja psikike mund të bëjnë për ju në vendin e punës.Është koha që të mendoni seriozisht rreth edukimit të këtij talenti të mrekullueshëm dhe të filloni të kërkoni mënyra në të cilat mund ta shfrytëzoni atë.

Gaforrja

Dashuria: Nëse po dilni në një takim mund ta keni të vështirë të përcaktoni se çfarë mendoni me të vërtetë,ose se si ndiheni me të vërtetë për personin me të cilin jeni.Konfigurimi qiellor do të thotë se këto janë një enigmë.Vetëm besoni instinktet tuaja dhe gjithcka do të zgjidhet.

Puna: Ju jeni shtyrë të bëni punë shumë të kujdesshme sot dhe kjo është gjë e mirë.Shqyrtoni veten në detaje.Ji tepër kritik.Vetëm sigurohuni që ju të mos filloni të kritikoni punën e njerëzve të tjerë.Nëse bën kështu do të ngatërrohesh keq.

Luani

Dashuria: Aspekti në lojë mund të thotë që ndoshta do të keni një ditë mjaft të këndshme me të dashurin tuaj.Por mund t’ju duhet të kini kujdes në përzgjedhjen e fjalëve sot.Fjalët mund të marrin kuptim të ndryshëm sipas gjendjes së mendjes së personit tjetër.Jini sa më skeptik që të jetë e mundur.

Puna: Tendenca juaj mund të jetë të bëni disa spekulime të egra sot.Dikush ka të ngjarë të të joshë me një ide që nuk mund t’i rezistosh.Sigurohuni që nuk investoni shumë në kohë,para dhe energjinë tuaj mbi këtë ide.Nuk është aq e sigurt sa mund të duket.

Virgjeresha

Dashuria: Nëse po dilni në një takim, duhet të jeni të vetëdijshëm se mund të merrni fundin e gabuar,me energjinë planetare të sotme.Një temë e veçantë e bisedës mund të ju kujtojë dikë nga e kaluara,dhe kjo mund të dëmtojë pikëpamjet tuaja.Ju do të duhet ta vendosni këtë pas vetes dhe të përpiqeni ta shihni këtë person të ri ashtu sic është me të vërtetë.

Puna: Çdo punë artistike ose krijuese,duhet të trajtohet sot.Energjia është e duhur që imagjinata juaj të lulëzojë dhe pala juaj ëndërruese ta marrë përsipër. Hiqni çdo punë që përfshin përqendrim ose një perspektivë praktike.

Peshorja

Dashuria: Konfigurimi astral mund të thotë që jeta juaj e dashurisë ekziston më shumë në kokën tënde sesa në realitet.Ndoshta nuk e keni parë të dashurin tuaj për njëfarë kohe dhe keni vetëm mendime ose kujtime të dashura në kokë;ose ndoshta jetoni larg dhe kështu burimi juaj kryesor i kontaktit është telefoni.Cilido qoftë skenari, është koha ta ndryshoni atë.

Puna: Ndiqni instinktin tuaj dhe do të bekoheni me arritje të shkëlqyeshme sot.Ide të shkëlqyera do të vijnë dhe ju me siguri do të doni t’i kapni ato.Nuk keni nevojë të hezitoni ose të vonoheni;vepro.Ju jeni në rrugën drejt suksesit.

Akrepi

Dashuria: Nëse kënaqeni me rrezikun dhe sfidën, atëherë sigurisht që do të vlerësoni konfigurimin e sotëm astral.Por në qoftë se do të ngjitesh më shumë me të provuarit dhe besimin,dhe do të mbani brenda parametra të përvojës suaj të kufizuar, atëherë mund ta bëni edhe këtë.Dikush i veçantë vjen në rrugën tuaj!

Puna: Ju jeni në një pikë fillimi tani.Kjo është një kohë e mirë për të pastruar retë e konfuzionit që ju rrethojnë, në mënyrë që të përshtateni me qëllimet tuaja të vërteta.

Shigjetari

Dashuria: Konfigurimi astral i sotëm ju inkurajon që të shkoni për atë që dëshironi.Edhe pse ndërgjegjja juaj, gjithnjë vigjilente mund t’ju thotë se po e largoni këtë shans nga dikush tjetër,mos e dëgjoni,por shkoni atje ku zemra ju dërgon.Është koha që ju të merrni një qëndrim për diçka që keni menduar të keni për një kohë të gjatë.

Puna
:Ju mund të tundoheni të thërrisni më shumë bashkëpunëtorë sot.Mundohuni t’i rezistoni këtij tundimi.Çdo gjë që thoni tani do të kthehet t’ju ndjek më vonë.

Bricjapi

Dashuria: Nëse po mendoni të shkruani një shënim dashurie,atëherë do të ishte më mirë të provoni dhe ta bëni atë sa më thjeshtë.Aspekti në lojë mund të tregojë se çdo gjë shumë e zbukuruar ose e mbingarkuar mund të merret në mënyrë të gabuar dhe kjo mund të krijojë një pengesë mes jush.Jini sa më të qartë dhe të hapur të jetë e mundur.

Puna: Mos lejoni që dikush ta shohë anën tuaj të heshtur,sepse do të qortoheni për të.Njerëz të tjerë po punojnë shumë,kështu që ju duhet ti jepni forca vetes gjithashtu.Do të ndihesh më mirë për veten kur ta bësh këtë gjë.

Ujori

Dashuria: Konfigurimi astral mund të thotë që një person nga e kaluara të kthehet në jetën tuaj sot.Përderisa mund të mendoni se keni ndryshuar për mirë, ju nuk mund të jeni mjaft të sigurt për ta.Diskutimi i kohëve të vjetra dhe bisedat lidhur me ndonjë problem me ta do të sjellin një buzëqeshje përsëri në fytyrë.Kini besim.

Puna: Ju do të jeni të frustruar dhe të mërzitur sot,kur njoftoheni se nuk keni bërë maksimumin dhe shpërblimi nuk do jetë i njëjtë për punën tuaj.Në vend të zemërimit dhe xhelozisë për këtë çështje,bisedoni me eprorët tuaj për atë që mund të bëni për të fituar ato shpërblime herën tjetër.

Peshqit

Dashuria: Konfigurimi astral i sotëm ju tregon se kjo është një nga ato herë për të bërë një lëvizje të shpejtë.Ka raste për t’u ulur dhe për t’u menduar,dhe herë herë për të ndërmarrë veprime të shpejta.Tani e kupton se mund të humbësh tërësisht ose të fitosh- kështu që luftoni për të,dhe mos shiko prapa!

Puna: Nëse jeni në punë,bëni një hap përpara dhe mos iu nënshtroni stresit.Mos i ngarkoni njerëzit rreth jush me tregime dhe thashetheme të pafundme nga puna.Nëse kjo është dita juaj e lirë,atëherë kënaquni dhe mos e prishni atë për veten ose për të tjerët rreth jush.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X