Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Nuk ka asnjë mënyrë që ju të mund të jeni në të gjitha aspektet tolerant,rreth çështjes së sotme,sidomos me aspektin e sotëm në lojë.Ju mund të keni qenë duke u përpjekur për një çështje të caktuar,por ju mund të kuptoni papritur se nëse nuk e shkruani në letra atë cka mendoni,ata nuk do e marrin parasysh.

Puna:
Në vend që të shikoni të gjitha aspektet negative të planit tuaj aktual, hidhini një sy përfitimeve.Shqyrto shpërblimet e mundshme.Nëse mendoni shumë për kurthet e mundshme,atëherë nuk keni gjasa që të ndiqni atë që ka vërtetë rëndësi.

Demi

Dashuria: Shtrirja e sotme astrale mund të bëjë që ju të merrni disa vendime të nxituara sa i përket jetës suaj të dashurisë.Ky nuk duhet të jetë rasti kur ju të  bëni argument të pakuptimta.Nëse me të vërtetë keni dicka për të thënë,atëherë mund të mendoni të ndani ndjenjat tuaja,por do të ishte e mençur të mos e tejkaloni me këtë.

Puna: Tani është një kohë e mirë për të rishikuar planin afatgjatë të karrierës. Një ndryshim i madh po afrohet për ju,prandaj bëhuni gati për të bërë rregullime. Nuk ka kuptim të qëndrosh në rrugën e tanishme nëse ndieni veten duke u tërhequr në një drejtim tjetër.Ndiq zemrën tënde.

Binjaket

Dashuria: Mos shkoni në drejtimin e gabuar sot nga ndërveprimi intensiv i energjive planetare.Nëse po filloni një marrëdhënie të re me dikë,të cilin ju e njihni shumë pak,atëherë mund të kuptoni se nuk janë ata që ju prisnit dhe ndoshta as ju nuk jeni ata që ata prisnin.Ndoshta është më mirë të jesh i sinqertë dhe të ndryshosh mënyrën se si silleni.

Puna: Mbyllni projektet e vjetra në mënyrë që të mund të hapni rrugë për ato të rejat.Ju keni shumë vullnet dhe besoni në punën tuaj.Gjithcka mund të realizohet.

Gaforrja

Dashuria: Aspekti aktual në lojë ju jep një mundësi për të parë dikë nga afër.Problemi i vetëm është se ju mund të keni nevojë të përshtasni idetë tuaja të mëparshme,pasi ato tani provojnë të jenë një iluzion.Kjo ju sjell më afër në një mënyrë,por në një tjetër krijon më shumë distancë.Duke biseduar ju do të keni mundësi të jeni më afër njëri-tjetrit.

Puna: Konfuzioni do të lindë rreth mesditës dhe ka shumë të ngjarë të mos jeni të përgatitur.Vendosni dhe përmbusheni planin tuaj gjatë fillimit të ditës.Një fillim i mirë është gjysma e punës.

Luani

Dashuria: Energjia planetare nënkupton që dikush afër jush nuk është i përgatitur të ulet e të bisedojë me ju.Nuk ka vend për ndonjë mendim ose emocion të paqartë sa i përket jetës suaj të dashurisë. Nëse keni qenë të shqetësuar për ekspozimin e emocioneve tuaja të vërteta nga frika e refuzimit,atëherë është koha t’i përballoni ato dhe të thoni atë që është në zemrën tuaj.

Puna: Sfida juaj sot është të jesh më fleksibël.Ndoshta një punonjës i ri ka hyrë në vendin e punës dhe po trondit mjedisin me idetë e tij ose të saj radikale.Së pari mund ta keni të vështirë të përshtateni.

Virgjeresha

Dashuria: Energjia planetare aktuale mund të nënkuptojë që ju të ndiheni më të vendosur se kurrë për të gjetur nëse dikush ndjen për ju. Mund të jetë koha për një bisedë të thelluar se si të dy mendoni për të bërë një angazhim më të thellë.Nëse nuk jeni në një marrëdhënie dashurie,por keni përparuar me hapa të mëdhenj,atëherë natyrisht do të dëshironi të dini se çfarë duhet të prisni tjetër.

Puna : Puna që keni bërë kohët e fundit është duke u paguar më në fund.Gjithë disiplina e fortë që keni pasur në një projekt do të plotësohet me mirënjohje të madhe sot. Thjesht qëndroni të vëmendshëm.

Peshorja

Dashuria : Diçka rreth rregullit tuaj të tanishëm duhet të formalizohet në mënyrë që të filloni të bëni përparime dhe të arrini një qëllim të caktuar ose të sillni diçka në një përfundim të suksesshëm. Sot mund të jetë një ditë mjaft e kënaqshme për ju,pasi elementi aktual tregon se ju duhet të uleni me dikë dhe të kaloni disa kohë duke bërë plane dhe duke arritur disa vendime. Sa më të detajuar,aq më mirë.

Puna: Punëdhënësit tuaj mund të mos i kuptojnë aftësitë tuaja të plota,sepse ju jeni fshehur në prapaskenë.Programoni një takim me shefin tuaj dhe kërkoni më shumë përgjegjësi.Nëse jeni gati për një projekt të ri në vendin e punës,flisni.

Akrepi

Dashuria: Bashkëveprimi i sotëm i energjive planetare mund t’ju japë një tronditje,por kjo do të ketë një rezultat pozitiv. Por,pas ngjarjeve të sotme patjetër do të dëshirosh të përshpejtosh shumë gjëra.Ju keni një tendencë për tu zvarritur dhe kjo mund të shkaktojë më shumë probleme sesa keni nevojë.Ju keni vënë një vendim jetësor në lidhje me jetën tuaj të dashurisë.

Puna: Duke qëndruar në heshtje përfundimisht do të çojë në rënien tuaj.Në vend të kësaj ju duhet të jeni më proaktiv dhe veçanërisht fleksibël për të qëndruar lart.Kundërshtimi juaj po merr përforcime nga kampet e tjera sot.Ju duhet të bëni të njëjtën gjë.

Shigjetari

Dashuria: Energjia kozmike e sotme tregon se me këtë rast është kërkuar diçka plotësisht origjinale dhe unike.Mos u shqetësoni nëse mungon frymëzimi në lidhje me atë që duhet të vishni për partin e mbrëmjes.Nëse jeni duke kërkuar për dashuri,atëherë mos vishni asgjë jashtë normalitetit.Thjesht argëtohuni.

Puna: Njerëz të tjerë mund të vijnë te ju me idetë e tyre “të shkëlqyera” për shqyrtimin tuaj.Sigurohuni që ti jepni përparësi gjërave të duhura në mënyrë që të mos mbeteni prapa. Me shumë gjasa,nuk keni kohë për këtë.Ju duhet të përqendroheni në gjëra të tjera.

Bricjapi

Dashuria: Shtrirja astrale e sotme do të thotë një shans për t’u kënaqur me disa nga fantazitë tuaja më emocionuese dhe të çuditshme. Nëse keni dikë që mund t’i ndani ato,përdoreni këtë mundësi për të dalë.Nëse jeni duke kërkuar për dashuri, atëherë mos vizitoni ndonjë nga vendet tuaj të zakonshme – provoni duke shkuar në një vend ndryshe Ju më pas do të jeni të lumtur që e keni bërë.

Puna: Lidhja që prisni do të vijë sot.Ju keni çdo arsye të jeni optimist në lidhje me një projekt që keni punuar ose një marrëveshje për të cilën keni shpresuar. Suksesi është pranë.Urime.

Ujori

Dashuria: Aspekti aktual mund të bllokojë disa aspekte të jetës suaj të dashurisë,por kjo është vetëm në mënyrë që të krijojë diçka më të përshtatshme.Mos u shqetësoni nëse gjërat duket se shkojnë keq. Pra,nëse dilni në një takim – e dini se dikush më i mirë është afër teje.

Puna: Mendoni të shkoni në shtëpi herët sot. Nuk keni pse të shkoni diku,ku nuk keni dëshirë të jeni. Ju nuk dëshironi të përfshiheni në grupe shoqërore apo festa sot. Prisni derisa situata të përmirësohet.

Peshqit

Dashuria: Energjia qiellore e tanishme tregon që ju mund të arrini pothuajse çdo gjë që dëshironi sot,veçanërisht kur bëhet fjalë për dashuri dhe romancë. Nëse po dilni,vishni rrobat tuaja më origjinale,ato që festojnë individualitetin tuaj.Ju keni atë hijeshi që kthen kokat dhe është e sigurt që një person në veçanti do të dëshirojë të mësojë më shumë për ju.

Puna: Kjo është një kohë e mirë për të eksperimentuar.Sot mund të ndjeheni të lirë për të thyer rutinën tuaj normale. Ju mund të zbuloni se një procedurë e re është më e efektshme se ajo e zakonshme.Jini të durueshëm me të tjerët që nuk mund ti kapin gjërat aq shpejt sa ju.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X