Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Romanticiteti është një çështje e humorit, sidomos me energjinë aktuale astrale. Megjithëse ju jeni më shumë të shqetësuar me imazhin sesa me sjelljen e të tjerëve. Ju qartë keni shumë për të ndarë dhe zbuluar për njëri-tjetrin – dhe duke kërkuar në anën e dukshme ndihmon shumë. Janë kohë të mira për ju këto.

Puna :
Ju mund të planifikoni gjithçka që dëshironi dhe të bëni një skenar të paparashikuar për çdo mundësi që ekziston, por nëse nuk e merrni kurrë atë hap të parë , kurrë nuk do të arrini qëllimet tuaja. Kjo është një ditë e mirë për të lëvizur dhe për ta kthyer planin në veprim.

Demi

Dashuria: Aspekti aktual do të thotë që të keni një mundësi të mrekullueshme për të bërë ndryshime me partnerin tuaj (aktual ose të ardhshëm) pas një kohe kur mund ta keni pasur të vështirë të komunikoni si duhet. Ju do të kuptoni dhe do të gjeni besimin për t’u afruar njëri-tjetrit me një qëndrim më pozitiv. Merrni kohë për të dalë dhe të argëtoheni, sepse të qeshurat do të bëjnë mrekulli për të dy ju.

Puna :
Juve ju është dhënë drita jeshile kozmike sot që të ecni përpara me diçka që keni hezituar prej kohësh. Nuk ka si e tashmja, prandaj shfrytëzoni këtë mundësi! Me një qëndrim të sigurt, nuk mund të dështosh.

Binjaket

Dashuria : Ekziston një humor i mirë me energjinë e sotme astrale. Është e vështirë për ju që të mos tentoni të krijoni një buzëqeshje kudo që të jeni, por ka një kohë dhe një vend për gjithçka. Do të njihni njerëz të rinj , mjaft interesant.

Puna: Mos lejoni që konflikti ndërmjet jush dhe një bashkëpunëtori t’ju dëmtojë gjatë gjithë ditës. Merrni kohë për të mbledhur veten dhe për tu rifokusuar në të vërtetën e çështjes.

Gaforrja

Dashuria : Energjia aktuale planetare me siguri do ta shndërrojë jetën tuaj në dicka më gjallëruese. Ju keni një ndjenjë humori shumë të thatë, kështu që ndonjëherë është e vështirë për të tjerët tju bëjnë për të qeshur. Megjithatë, ju do të takoni një person, i cili jo vetëm që i kupton shakatë tuaja, por dhe i pëlqen ato. Ju do të vlerësoni thellësisht gjithçka që ata kanë për të ofruar.

Puna: Ju jeni në një pozicion fantastik për të ecur përpara në lidhje me karrierën tuaj. Nëse ndiheni sikur puna juaj e tanishme nuk ju kënaq plotësisht, mos hezitoni ta lini dhe të kaloni në diçka tjetër. Një mundësi shumë më emocionuese ju pret.

Luani

Dashuria: Ju mund të ndiheni në një pozitë të fortë për të qenë në gjendje të sugjeroni sot. Energjia planetare aktuale ju jep një ndjenjë stabiliteti dhe sigurie sa i përket marrëdhënies tuaj më të fundit. Marrja e këtyre hapave të parë paraprakë së bashku do t’ju japë besimin për të bërë plane më të mëdha në të ardhmen.

Puna : Hapësira juaj është e rëndësishme.Një temë e madhe për ju sot do të jetë “hapësira personale”. Është e rëndësishme që kur të punoni,të keni kufij të përcaktuar mirë, si fizikë ashtu edhe mendorë. Sigurohuni që njerëzit e tjerë respektojnë dhe nderojnë këto kufijë.

Virgjeresha

Dashuria: Konfigurimi aktual astral do të thotë se do të ndiheni shumë më të sigurt deri në fund të ditës. Mos u shqetësoni nëse gjërat kanë qenë pak të paqarta mes jush dhe interesit tuaj të dashurisë kohët e fundit. Ndoshta partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) do t’ju blejë një dhuratë të mrekullueshme, ose do t’ju shkruajë një mesazh të bukur .

Puna : Ndoshta lajkat ose qortimet ju kujtojnë  këshilla të rëndësishme të punës sot.Prindërit tuaj, veçanërisht nëna juaj, do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tënde këto kohë. Ji i vëmendshëm.

Peshorja

Dashuria : Sot jeni plot energji dhe ide të reja .Energjia e tanishme qiellore mund të nënkuptojë që ju keni disa mendime serioze rreth aspekteve të caktuara të marrëdhënies tuaj me dikë. Ndoshta ekziston një plan apo projekt që do të donit ta ndërmerrni me ta, gjë që do t’ju ndihmonte tu njihnit më mirë, sepse do të jeni më të përfshirë.

Puna: Ju jeni shumë të ciltër dhe naivë dhe të tjerët e dinë me një shikim se çfarë jeni duke menduar vetëm duke shikuar fytyrën tuaj. Për këtë arsye, nuk ka asnjë kuptim në fshehjen e emocioneve që keni. Vendosni gjithçka në tavolinë.

Akrepi

Dashuria: Çështjet praktike janë shumë të rëndësishme sot, me energjinë qiellore aktuale. Përsa i përket jetës suaj të dashurisë, mund të zbuloni se keni gjëra që ju dhe partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) duhet të diskutoni që do t’ju mundësojë të vazhdoni me fazën e ardhshme në një projekt të përbashkët. Strukturimi i ditës së bashku për të arritur atë që duhet të bëni është e rëndësishme.

Puna: Tani është koha që ju të bëni punë për njerëzit e tjerë, jo vetëm për veten tuaj.  Pyesni veten se çfarë mund të bëni për të qenë shërbimi më i mirë i të tjerëve. Këto akte bujare të mirësisë do të fitojnë pikë të mëdha .Dhuroni kohën dhe energjinë tuaj.

Shigjetari

Dashuria: Ju papritmas do të doni më shumë siguri .Konfigurimi i tanishëm astral nënkupton që ju mund të keni nevojë të bëni më pak fantazim dhe strukturim më të mirë sa i përket jetës suaj të dashurisë dhe marrëdhënieve tuaja. Nëse keni qenë i lumtur atëherë kjo mund të shihet tani si një rregullim shumë i pakënaqshëm.

Puna
: Ju jeni duke menduar rreth ideve të mëdha lidhur me mjedisin këto kohë. Fryma juaj mbjentaliste do të ketë shumë përparësi dhe do të vlerësohet shumë.

Bricjapi

Dashuria: Energjia planetare nënkupton që dikush afër jush nuk është i përgatitur të ulet pranë jush. Nuk ka vend për ndonjë mendim ose emocion të paqartë sa i përket jetës suaj të dashurisë. Nëse keni qenë të shqetësuar për ekspozimin e emocioneve tuaja të vërteta nga frika e refuzimit, atëherë është koha t’i përballoni ato dhe të thoni atë që është në zemrën tuaj.

Puna : Jo të gjithë rreth jush mbështesin ëndrrën tuaj të fundit. Ju mund të doni t’i largoni këta njerëz nga jeta juaj. Ti e kupton se ku je dhe ku dëshiron të shkosh. Ju keni një perspektivë të mirë.

Ujori

Dashuria: Energjia planetare aktuale mund të nënkuptojë që ju ndiheni më të vendosur se kurrë për të kuptuar se dikush ndjen për ju. Mund të jetë koha për një bisedë të thelluar ,për të bërë një angazhim më të thellë. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie dashurie, por keni përparuar me hapa të mëdhenj, atëherë natyrisht do të dëshironi të dini se çfarë duhet të prisni tjetër.

Puna : Gjatë javës ju keni aq shumë kohë për vetveten tuaj dhe kështu nuk harroni të ushqeni shpirtin tuaj .Kjo është një ditë e mirë për të punuar. Sigurohuni t’i kushtoni vëmendje trupit tuaj .

Peshqit

Dashuria : Diçka rreth rregullimit tuaj të tanishëm duhet të formalizohet në mënyrë që të filloni të bëni përparime dhe të arrini një qëllim të caktuar ose të sillni diçka në një përfundim të suksesshëm.  Sot mund të jetë një ditë  mjaft e kënaqshme për ju, pasi që elementi aktual tregon se ju duhet të uleni me një të person dhe të kaloni disa kohë duke bërë plane dhe duke marrë disa vendime.

Puna: Rrethoje veten me argëtim të mirë. Kjo gjë do të lehtësojë shpirtin tuaj dhe do t’ju bëjë të mendoni më qartë në lidhje me atë se cilat janë nevojat tuaja dhe cilat janë qëllimet tuaja përfundimtare të karrierës. Mendoni në shkallë më të madhe.Argëtimi dhe e qeshura do të ndihmojë në kthjellimin e mendjes.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X