Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Lojërat nuk luhen vetëm nga fëmijët,ato gjithashtu luhen nga të rriturit.Ndonjëherë ato përfshijnë rregulla që të gjithë i përmbahen në mënyrë që ta bëjnë lojën të funksionojë pa probleme,dhe nganjëherë nuk ka rregulla fare. Loja që po luani sot ka rregulla,megjithëse nuk janë të dukshme.Në fakt ato madje mund të jenë pak të nënkuptuara.

Puna :
Do të peshoni një vendim sot duke e ditur që puna që keni bërë kohët e fundit po fillon më në fund të shlyhet.Ju mund të jeni të sigurt se vështirësia e ditëve të fundit ka përfunduar dhe ju mund të merrni ca kohë për tu rikuperuar.

Demi

Dashuria: Keni tendencën t’i mbani nën kontroll emocionet tuaja.Ju kurrë nuk do të shiheshit duke bërë deklarata të tepërta të dashurisë.Kështu që nuk do të pohoni se jeni pasionantë.Ka mjaft pasion në ajër sot për të gjithë,por keni vendosur ta mbani atë nën mbështjellje.

Puna :
Qetësohuni dhe mendoni qartë.Kohët e fundit mund të jeni bërë të pamatur me veprimet tuaja.Kjo është koha për të ndaluar dhe renditur idetë tuaja.Ngadalësoni.Me një mendje të qartë,hiqni idetë e këqija.Mos u përpiqni t’i ndiqni të gjitha menjëherë.

Binjaket

Dashuria: Keni prirur të jeni plot premtime,sepse premtimet janë porta e re e mundshme përmes së cilës nesër do të arrini sukses.Sidoqoftë,njerëzit pëlqejnë premtimet,veçanërisht nëse ato mbahen deri në fund.Një premtim i caktuar romantik ju bëni sot të flisni në terma të pranueshëm.Përndryshe mund të keni një problem në duar.

Puna: Ju jeni të detyruar të zbrisni nga retë sot dhe të merreni me realitetin e situatës suaj të punës.Nuk është aq e keqe sa mendoni.Mos kini frikë të vendosni disa orë të mira solide për të bërë punën tuaj.Ju jeni shumë më efikas se zakonisht.

Gaforrja

Dashuria : Ka raste kur edhe ju,që jeni të duruar dhe disiplinuar,priren të kaloni cakun ndonjëherë.Sot mund ta humbisni plotësisht toruan në lidhje me një person të caktuar.Butoni juaj i fantazisë shtypet,dhe jetoni disa kohë në të ardhmen.Fantazia është mirë brenda arsyes,por shumë do t’ju sjellë zhgënjim.

 

Puna: Me gjithë energjinë e përshpejtuar që vjen kohët e fundit,ka qenë e vështirë për ju të ndaleni dhe të planifikoni.Tani është koha për të vënë frenat dhe për t’u konsultuar në hartë.Konsideroni se ku po shkoni përpara se ti jepni pedalit dhe të vozitni pa qëllim.

Luani

Dashuria: Më mirë vonë se sa kurrë.Ka shumë gjëra që po ndodhin që janë shumë të reja dhe të ndryshme sot.Takimet e reja dhe fytyrat e reja premtojnë shumë,dhe duket se do të fitojnë mirë për të ardhmen.Ato ndoshta do të jenë në rregull,por thjesht mos prisni shumë.Prisni derisa të njohurit tuaj të rinj të dëshmojnë se janë vërtet solid.

Puna : Të tjerët do të vijnë sot për t’ju këshilluar.Natyra juaj e besueshme,e bazuar dhe praktike është një ngushëllim i shkëlqyeshëm për ata që vazhdimisht kapen nga tërbimi i jetës së punës.Ju mund të dëshironi të filloni të paguani për kohën tuaj.

Virgjeresha

Dashuria: Sot do të përmbyteni nga të gjitha llojet e përshtypjeve nga pothuajse të gjithë ata që kalojnë rrugën tuaj.Ju mund të gaboni plotësisht në shenja të caktuara romantike,duke menduar se ato kanë kuptim më shumë sesa janë në të vërtetë.Më vonë kjo mund të jetë në rregull, por për momentin mund të jetë e sikletshme.

Puna : Mos u bëni diskriminues për ato që u thoni njerëzve të caktuar. Pikëpamjet e njerëzve të tjerë ka të ngjarë të jenë më konservatore se tuajat – veçanërisht në një ditë si sot.Ju jeni shumë të prirur për të ofenduar dikë nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Peshorja

Dashuria : Sot zbuloni se dikush ka disa ndjenja shumë pozitive për ju.Duket se do të kapeni pa dijeni nga ekstravaganca e aromës së tyre.Ata mund t’ju premtojnë Tokën dhe Hënën – por derisa t’i merrni ato,mos nxitoni në asgjë.Ju mund të ndiheni këndshëm,kështu që prisni derisa të shihni se si shkon gjithçka.

Puna: Etika juaj e punës është tepër e fortë sot.Ju mund të arrini një marrëveshje të madhe,prandaj mos kini frikë të vendosni dy herë më shumë artikuj në listën tuaj të përditshme nga sa do të bëni.Fuqitë tuaja të përqendrimit janë të forta dhe burimet që ju nevojiten janë të pranishme.

Akrepi

Dashuria: Lajmet mund të udhëtojnë shpejt,ndonjëherë me anë të një thashethemi,ose nga një burim i besueshëm.Ajo që nuk mund të jeni kurrë e sigurt është vetëm sa mesazhi është ndryshuar në kalimin e tij nga një person në tjetrin.Sot një lajm në lidhje me një individ ndaj të cilit keni prirje romantike mund të duket jashtëzakonisht i ekzagjeruar.Kontrolloni më mire,përpara se të tërhiqeni nga ta.

Puna: Pikat tuaja të forta janë në krijimin,zgjerimin dhe përforcimin.Sot do të gjeni,që ju duhet të ruani,drejtoni dhe zvogëloni.Padyshim që kjo nuk është mënyra juaj e preferuar e funksionimit por do t’ju shërbejë mirë në vendin e punës.

Shigjetari

Dashuria: Nuk ka rëndësi se sa herë i thoni dikujt – nëse nuk duan të dëgjojnë, ata nuk do të marrin më asnjë këshillë nga ju më.Po prapë ata vazhdojnë të nënvlerësojnë në mënyrë të egër ndikimin tuaj.Sot mund t’ju duhet të drejtoheni në disa metoda shumë imagjinare që i lënë ata pa dyshim në synimin tuaj.

Puna: Kohët e fundit ju mund të keni qenë duke u ndjerë sikur po lini pas vendin e punës.Tani njerëzit kanë filluar të kuptojnë se nuk mund të ecin përpara pa ty. Të tjerët ju vlerësojnë jashtëzakonisht shumë,pavarësisht nëse e shprehin hapur apo jo.

Bricjapi

Dashuria: Ndonjëherë uji mund të jetë i qetë,dhe në raste të tjera valët janë shumë të larta.Fenomeni sot në ajër,mund tju bëjë të mendoni se jeni duke u zhytur,vetëm për të zbuluar thellësinë maksimale.Emocionet janë shumë të fuqishme.Mbase përfundimi do të jetë i kënaqshëm.

Puna : Konsumoni energjinë tuaj sot në vend që të ecni përpara në një plan që nuk është solidarizuar plotësisht.Ju jeni më mirë me planet “B” dhe “C” në vend se të ecni përpara verbërisht me planin “A”.Të tjerët do të tërheqin drejtimin tuaj.

Ujori

Dashuria: Miqtë dhe partnerët vazhdojnë të jenë jashtëzakonisht të shoqërueshëm për momentin,dhe ju mund ta gjeni veten të përmbytur me kërkesa për takime dhe dalje.Sidoqoftë,ju nuk dëshironi të luani me dy persona,.Ju nuk dëshironi të vuani,kështu që ruheni nga teprica.Por pastaj përsëri,ju mund t’i mbani opsionet tuaja të hapura.

Puna : Sot është një ditë fantastike për ju që të bëni çdo lloj redaktimi ose kontrolli të dyfishtë -kështu që ndjehuni të lirë të merrni përsipër çdo punë të kësaj natyre.Ju keni një sy të ngjashëm me skifterin që është në gjendje të zbulojë një gabim një milje larg.Lëvizjet tuaja do të jenë efikase dhe koncize.

Peshqit

Dashuria : Ka raste kur edhe ju jeni të mbingarkuar,por ajo që ju duhet të bëni me energjinë aktuale të astralit është të merrni të caktuar romantik.Mbase kjo do të jetë një mënyrë e mirë për tju ndihmuar me jetën tuaj emocionale.Mos shkoni më shpejt nga sa jeni i aftë emocionalisht.

Puna: Ju mund ta merrni mashtruar punën që nuk ju tërheq saktësisht sot.Mundohuni të delegoni sa më shumë që të keni mundësi për njerëzit që mund ta bëjnë këtë punë më me efikasitet.Nuk ka kuptim të luftosh një betejë përpjetë.Koha juaj është shumë e vlefshme.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X