Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Energjia astrale e sotme mund të thotë që partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) vendos të të befasojë duke ju ftuar diku,në një vend krejt të ri për ty. Kjo jo vetëm që do të jetë mjaft përvojë revolucionare,por mund të rigjallërojë flakën midis jush,e cila mund të ketë qenë paksa e nënshtruar dhe e fshehur këto kohë.Kjo gjë gjithashtu do të ngjall interesin tuaj për të shikuar më thellë.

Puna:
Mos kini frikë të trajtoni më shumë se një projekt njëkohësisht.Aftësia juaj për shumë detyra do të jetë mjaft e fortë.Ju jeni duke luajtur me shumë pllaka të ndryshme,por kjo është mirë.Mos u frikësoni.Qëndroni të qetë, të freskët dhe do të jeni shumë produktiv.

Demi

Dashuria: Ju mund të mendoni se do të dilni në një takim mjaft të zakonshëm këtë mbrëmje,por energjia qiellore e sotme tregon se do të jetë një gjë krejtësisht tjetër.Mund të mos jetë veçanërisht e pasionuar dhe romantike por do të jetë patjetër intriguese,aq shumë saqë ju do të doni të takoheshit sërish me këtë person.

Puna: Ju do të bëni hapa të mëdhenj për çdo gjë sot.Kjo është një kohë fantastike për ju që të lidheni me njerëz të tjerë dhe të krijoni relata të rëndësishme.Mos kini frikë të vendosni projekte të caktuara për të komunikuar me të tjerët.

Binjaket

Dashuria: Konfigurimi i tanishëm astral me siguri do t’ju japë të gjitha kompetencat e bisedës që mund të keni nevojë për të bindur një person shumë të dëshiruar.Deri në ditët e sotme mund ta keni gjetur veten të lidhur për sa i përket gjuhës,por papritmas hapen portat verbale dhe ju mund të diskutoni me besim dhe zgjuarsi.

Puna: Pavendosmëria është armiku juaj më i madh sot.Tendenca është që ju të zhyteni kaq shumë në ide dhe të harroni pjesën tjetër,që ka po aq shumë rëndësi.Mos u shqetësoni gjithcka do shkojë drejt normalitetit për pak kohë.

Gaforrja

Dashuria: Duket se ju nuk mund të dështoni sot,me bashkëveprimin e energjive planetare në anën tuaj.Çfarëdo takimesh apo rastesh shoqërore që do të ndiqni, do të kuptoni se ju jeni qendra e vëmendjes.Për shkak të besimit tuaj suprem, mund të zbuloni se një person i veçantë është jashtëzakonisht i tërhequr ndaj ju dhe dëshiron t’ju angazhojë në një bisedë.Tani për tani nuk keni asgjë për të humbur.

Puna: Komunikimi është një katalizator kyç për progresin sot.Mos e vendosni veten në një flluskë dhe mendoni se mund të bëni gjithçka pa ndihmën e të tjerëve.Pranoni se nuk dini gjithçka dhe kërkoni ndihmë kur keni nevojë për të.Ju do të jeni të lumtur që e keni bërë.

Luani

Dashuria: Shtrirja e tanishme astrale tregon se jeta juaj e dashurisë mund të lulëzojë.Kjo përzierje e mendjeve dhe e zemrave me siguri mund të ndodhë gjatë kohës që jeni larg rutinës normale ditore,ndoshta në ndonjë lloj pushimi ose duke shijuar disa ditë pushim diku.Do të jetë shumë e këndshme për të dy.

Puna: Ritmi po rritet sot,prandaj lëvizni këmbët.Të tjerë mund t’ju shohin si dembelë ose të ngadaltë nëse nuk po tregoni një përpjekje të përbashkët.Nëse nuk keni burimet që ju nevojiten për të ecur më shpejt në një projekt të tanishëm, flisni dhe kërkoni ndihmë.

Virgjeresha

Dashuria: Të gjitha llojet e aktiviteteve të grupit janë kuptimplotë për ju sot.Nëse jeni tashmë të përfshirë në një partneritet të mrekullueshëm,atëherë do të kuptoni rritjen e marrëdhënieve tuaja të tanishme,pa fund. Nëse kërkoni shoqëri,atëherë duhet të përfshiheni në bisedë dhe të shihni se çfarë do të ndodhë më pas.Ju mund të merrni një surprizë të madhe.

Puna: Ju jeni në një pozicion shumë strategjik sot në të cilin keni ndikim të jashtëzakonshëm në ngjarjet rreth jush.Njerëzit do të vijnë tek ju për përgjigje dhe ju do t’i keni ato.Nuk është ide e keqe të kërkoni një ngritje apo promovim.Ju do ta merrni atë.

Peshorja

Dashuria: Shtrirja e tanishme planetare ju inkurajon që të merrni një vështrim më të thellë mbi një marrëdhënie të caktuar kohët e fundit.Ju duhet të ndaloni dhe të ndjeni se jeni përgjegjës për të gjitha ato që kanë ndodhur,gjë që nuk është aspak në stilin tuaj të zakonshëm.Kjo do të ndihmonte për të mësuar çdo mësim thelbësor.

Puna:Bëni atë që doni dhe angazhohuni në aktivitete me njerëzit me të cilët doni të jeni.Stimuli që do të përfitoni nga njerëz të tjerë do të jetë katalizatori për idetë e reja dhe qëllimet e reja në lidhje me punën tuaj.Ju do të mësoni mbi një marrëveshje të madhe sëshpejti.

Akrepi

Dashuria: Nëse kënaqeni me rrezikun dhe sfidën, atëherë sigurisht që do të vlerësoni konfigurimin e sotëm astral.Por në qoftë se do të ngjitesh më shumë me të provuarit dhe besimin, dhe do të mbani brenda parametra të përvojës suaj të kufizuar, atëherë mund ta bëni edhe këtë.Dikush i veçantë vjen në rrugën tuaj!

Puna: Ju jeni në një pikë fillimi tashmë.Kjo është një kohë e mirë për të pastruar retë e konfuzionit që ju rrethojnë,në mënyrë që të përshtateni me qëllimet tuaja të vërteta.

Shigjetari

Dashuria: Konfigurimi astral i sotëm ju inkurajon që të shkoni për atë që dëshironi.Edhe pse ndërgjegjja juaj,gjithnjë vigjilente mund t’ju thotë se po e largoni këtë shans nga dikush tjetër,mos e dëgjoni,por shkoni atje ku zemra ju dërgon.Është koha që ju të merrni një qëndrim për diçka që keni menduar të keni për një kohë të gjatë.

Puna
:Ju mund të tundoheni të thërrisni më shumë bashkëpunëtorë sot.Mundohuni t’i rezistoni këtij tundimi.Çdo gjë që thoni tani do të kthehet t’ju ndjek më vonë.

Bricjapi

Dashuria:Kozmosi siguron pasion të mjaftueshëm për t’ju mbajtur të buzëqeshur për disa javë që do të vijnë.Konfigurimi astral do të thotë se takimi që do të ndodh është i një lloji të vecantë.Kjo është e gjitha një çështje e kimisë dhe ju të dy me siguri do të gjeni se ju keni reagim të drejtë për njëri-tjetrin.Sapo të takohen sytë,ka një tërheqje të caktuar mes jush.Ji i sigurt!

Puna: Ju meritoni një pushim mendor.Edhe nëse e gjen veten në punë sot,merr shumë pushime dhe përpiqu të mos jesh tepër i përfshirë emocionalisht në çdo gjë që bën.

Ujori

Dashuria:Konfigurimi astral sot ju inkurajon që të shkoni në ekstreme.Takimi që ndodh sot mund të zhvillohet shpejt dhe me zemërim në diçka që shpejt kërcënon të konsumojë kreativitetin tënd.Por kjo do të jetë më e pakta e shqetësimeve të tua.Mund të jetë një përzierje e vërtetë e zemrës dhe shpirtit,dhe ndonjëherë akoma dhe më e veçantë!

Puna:Parashikimi i javës së ardhshme të punës mund të vendosë një fluturim gjatë fundjavës tuaj.Mundohuni të shmangni këtë duke ju drejtuar miqve dhe anëtarëve të familjes me të cilët nuk keni folur për një kohë.Nëse ju duhet të punoni, gëzoni shoqërinë e atyre që janë përreth jush.

Peshqit

Dashuria:Ka raste për t’u ulur dhe për t’u menduar dhe herë herë për të ndërmarrë veprime të shpejta.Konfigurimi astral i sotëm ju tregon se kjo është një nga ato herë për të bërë një lëvizje të shpejtë.Tani e kupton se mund të humbësh tërësisht ose të fitosh- kështu që luftoni për të dhe mos shiko prapa!

Puna:Mos i ngarkoni njerëzit rreth jush me tregime dhe thashetheme të pafundme nga puna.Nëse kjo është dita juaj e lirë,atëherë kënaquni dhe mos e prishni atë për veten ose për të tjerët rreth jush.Nëse jeni në punë,bëni një hap përpara dhe mos iu nënshtroni stresit.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X