Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Ju në përgjithësi pëlqeni të bëni kompromis kur bëhet fjalë për marrjen e vendimeve me partnerin tuaj dhe urreni të shqetësoni balancën delikate të marrëdhënies duke u shfaqur tepër egoistë.Megjithatë,energjia planetare e sotme mund të ju inkurajojë të vendosni pikëpamjen tuaj në një mënyrë të tillë që dikush të kuptojë se çfarë doni.

Puna :
Ju jeni në një pozitë të mirë për t’i shtyrë idetë tuaja sot.Të tjerët do të jenë aty për ju.Besoni se ajo që ju thoni do të dëgjohet nga njerëzit e duhur dhe do t’ju nisë në një fazë të mrekullueshme të re të karrierës suaj.

Demi

Dashuria: Energjia planetare mund t’ju inkurajojë që të jeni akoma më i fshehtë se zakonisht sot.Ju pëlqeni të luani lojëra me të dashurin tuaj në kohën më të mirë,por tani mund të ndjeheni sikur gjithcka është më e ndërlikuar.Biseda do të jetë mjaft joshëse dhe ju sigurisht e dini se si ta udhëhiqni atë në drejtime të caktuara.

Puna :
Idetë e tua nuk janë të mira nëse nuk janë të organizuara.Përpjekjet tuaja do të kenë pak efekt nëse nuk janë planifikuar mirë.Sot do të gjeni se një qasje e rastësishme nuk do t’ju dërgojë askund.Duhet të jeni më sistematik dhe të bazuar në sukses.

Binjaket

Dashuria: Ju zakonisht pëlqeni të jeni shumë të drejtpërdrejtë,prandaj mund të habiteni sot,nën ndikimin e energjisë aktuale planetare.Për disa arsye që nuk mund ti kuptoni me të vërtetë,mund të kuptoni se ju pëlqen të fshihni të vërtetën ,në mënyrë që të dilni aty ku ju dëshironi.Takimi juaj ndoshta do të jetë me fat sot!

Puna: Merrni kohë shtesë për të shpjeguar një zgjidhje të caktuar.Truri juaj do të jetë në gjendje të marrë një koncept të ri,por të tjerët nuk e kanë domosdoshmërisht këtë luks.Ndihmoni të tjerët sot.

Gaforrja

Dashuria : Aspekti në lojë sjell disa të vërteta.Komunikimi është më shumë një lojë për të parë kush mund të mendojë motivet e tjetrit sesa një mënyrë e këndshme për të kaluar së bashku.Është sikur ju të dy përpiqeni të mendoni qartë,ndërsa në të njëjtën kohë pretendoni të jeni plotësisht të ndershëm.

Puna: Dikush do të sfidojë idetë tuaja dhe mund t’ju bëjë të dyshoni.Mos lejoni që ai ose ajo të tërheqë vëmendjen tuaj.Idetë tuaja janë të shëndosha,por ato mund të kenë nevojë për një farë përmirësimi.Jini të hapur ndaj kësaj ideje, por mos e hidhni idenë që keni filluar.

Luani

Dashuria: Emocionet janë të detyruara të dalin përpara,me shtrirjen planetare të sotme.Ju mund të jeni në gjendje të fshihni disa nga ndjenjat tuaja më të fuqishme,por jo të gjitha prej tyre do të fshihen lehtësisht.Partneri juaj i ri do të jetë në gjendje të shoh qartë se ju keni një pëlqim për ta,edhe nëse ju përpiqeni ta fshihni.

Puna : Mos u dorëzoni në një projekt të rëndësishëm për të cilin keni punuar.Ky projekt nuk mund të jetë i rëndësishëm për këdo,por është i rëndësishëm për ju. Ju ka të ngjarë të bëni përparim të jashtëzakonshëm sot.

Virgjeresha

Dashuria: Energjia qiellore e sotme mund të të inkurajojë që të nxirrni disa tregime të gjata nga disa fakte të thjeshta.Përpiquni të jeni mjaft të vëmendshëm në atë cka po dëgjoni.Sot ju mund të mashtroheni lehtësisht.Kini kujdes.

Puna : Së pari mund të jeni tepër të mërzitur me një informacion të ri që vjen në rrugën tuaj.Më vonë,do të vini re që kjo pjesë e re e informacionit është pikërisht ajo që ju duhet për të marrë drejtimin e duhur.

Peshorja

Dashuria : Megjithëse komunikimi duhet të jetë mjaft i drejtpërdrejtë me konfigurimin e sotëm astral, mund të mos jetë aq e thjeshtë.Nëse sapo keni filluar një marrëdhënie të re,atëherë mund të mos jeni mjaft të sinqertë me njëri-tjetrin,për çfarëdo arsye.Ju të dy mund të jeni në një situatë ku mendoni se mund të zbuloni kaq shumë.Shumë gjëra janë të fshehura mirë.

Puna: Kombinoje instinktin tuaj dhe mendjen e qartë intuitive me një qasje praktike.Sa më e qëndrueshme të jeni sot,aq më mirë do të jeni.Në të njëjtën kohë,besoni instinktet tuaja.

Akrepi

Dashuria: Shtrirja e sotme e planeteve mund të thotë që nuk jeni mjaft të sigurt se si t’i paraqiteni një subjekti të caktuar.Ju ndjeni në zemrën tuaj se partneri juaj i ri është mjaft pasionant.Ju duhet të kuptoni se ata nuk janë të sinqertë,edhe pse ata shfaqin adhurim për ju.

Puna: Ju jeni në ankth për të filluar diçka të re sot,por ju duhet të jeni të duruar.Së pari ju duhet të përfundoni detyrat aktuale dhe punët gjysmë të përfunduara.Këto projekte janë më afër përfundimit sesa mund të mendoni.

Shigjetari

Dashuria: Komunikimi mes  njerëzve zakonisht përdoret për të sqaruar cështje që me të vërtetë kanë nevojë për shumë botëkuptim.Por,me energjinë e sotme,gjërat që duhet të jenë mjaft të qarta,disi injorohen,ndërsa biseda vazhdon me një diskutim për çështje reale.Nëse mund të flasësh thjeshtë,do të shpërblehesh.

Puna: Më shumë se një person mund t’ju tregojë se si ta bëni punën tuaj sot.Ka shumë të ngjarë që ky person nuk di shumë për ndonjë gjë me të cilën jeni përfshirë – kështu që mos lejoni që ai ose ajo të ketë shumë ndikim në ditën tuaj.Ti e di më mirë.

Bricjapi

Dashuria: Konfigurimi qiellor i sotëm mund t’ju inkurajojë të jeni shumë fjalëpak.Nuk është se ju doni të jeni aq enigmatik,ose ta fshihni të vërtetën nga zemra juaj më e dashur,thjesht përpiqeni ti lehtësoni gjërat.Përpiquni të jeni vetvetja.

Puna : Ju jeni në fazat fillestare të një ideje.Kjo ide duhet të ushqehet dhe të jetë e dashur për ju .Ashtu si një farë,ju duhet të jenë tepër të kujdesshëm dhe të ndjeshëm ndaj kësaj ideje të re.Le të rritet ngadalë dhe shumë e mbikqyrur.

Ujori

Dashuria: Ju mund ta keni të vështirë të përballoni faktin se ju nuk mund të merrni informacionin që kërkoni nga personi i ulur para jush.Energjia qiellore tregon se edhe pse potenciali i komunikimit është i mirë,ju shpresoni të dëgjoni një deklaratë të caktuar të ndjenjës dhe kjo mund të jetë ajo që po shkakton problemin.Kujdesuni për veten tuaj.

Puna : Kushtojini vëmendje shtesë detajeve sot.Syri yt kritik është i nevojshëm për çdo dokument, e-mail që paraqitet në tavolinën tuaj.Merrni kohë shtesë në qoftë se keni nevojë për të,dhe sigurohuni që të mos e injoroni ndihmën e dikujt. Diçka e rëndësishme është e fshehur atje.

Peshqit

Dashuria : Aspekti në lojë inkurajon mendimet tuaja.Disi ju nuk doni që interesi juaj i fundit romantik të dijë gjithçka për ju së shpejti.Megjithatë, ju jeni po aq të vendosur për të gjetur sa më shumë,pa dhënë shumë nga vetja.Mundohuni mos të humbisni kontrrollin,ruani qetësinë.

Puna: Dikush do t’ju japë një informacion të rëndësishëm sot.Kontrolloni faktet e dyfishta përpara se të besoni automatikisht se çfarë ju ka thënë ky person.Informacioni do të jetë jo i vlefshëm,prandaj kujdesuni për atë që e konsideroni të vërtetë.Linjat mund të jenë të paqarta.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X