Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Ka një kënaqësi të caktuar për ditët si sot.Megjithëse ju mund të lëvizni nëpër territore të vështira në një marrëdhënie,ju e dini saktësisht se si të lëvizni përmes problemit.Ndjenja juaj e ndershme e drejtësisë do të ndihmojë që të mbani të dyja anët e argumentit në ekuilibër dhe aftësia juaj për të zbutur situatën do të ndihmojë shumë.Tani ju duhet të guxoni t’i afroheni subjektit.

Puna :
Ju mund të jeni të frustruar nga suksesi që po ndodh rreth jush.Të tjerët po akuzojnë përpara me ide të reja dhe ndiheni të mbërthyer në rutinë.Përqafoni thënien e “nëse nuk mundeni i vetëm,atëherë kërkoni një dorë”.Mos e humbisni besimin.

Demi

Dashuria: Ditë si kjo janë një dilemë për ju.Ju e dini se ka diçka që peshon rëndë në mendjen tuaj dhe në zemrën tuaj.Në fakt,ju urreni të pranoni se keni një problem në të gjitha rastet.Ky qëndrim vetëm do të shkaktojë më shumë dhimbje në fund.Reflektoni tani.Ju do të ndiheni shumë më mirë nëse e bëni.

Puna :
Mos u mundoni të zbuloni më shumë.Bëni kërkime në zonën ku jeni duke punuar.Me shumë gjasa,dikush tjetër ka shkuar tashmë në një udhë të ngjashme me tuajën.Përfitoni nga mençuria e madhe që të tjerët kanë për të ndarë me ju.Burimet janë në dispozicion.

Binjaket

Dashuria: Ju ose mund të bëni shaka gjatë ditës tuaj sot,ose mund të bëni një shëtitje në natyrë.Mendimi dhe reflektimi do të ishte opsioni më i mirë në të vërtetë.Ju vetëm ju duhet kohë më shumë për të marrë atë që ju prisnit me kaq ngulm.Bëni durim!

Puna: Sot ka një impuls që ju kërkon që të ngriheni dhe të lëvizni.Njohja është gjysma e punës,por mos harroni gjysmën tjetër të betejës.Përpiquni të punoni fort.

Gaforrja

Dashuria : Disa ditë janë më të vështira se normalisht,megjithatë mënyra më e mirë për t’u marrë me këtë situatë nuk është absolutisht të mbylleni në shtëpi. Mos mbani distancë të largët,edhe pse kjo mund të duket të jetë rruga më e lehtë.Bëni një përpjekje të madhe për të bërë gjithçka që është e nevojshme për të mbajtur komunikimin e rrjedhshëm dhe gjërat do të përmirësohen.

Puna: Energjia pozitive nga dje vazhdon të funksionojë në favorin tuaj dhe sot. Mundësitë ju rrethojnë,prandaj përqafojini ato.Kjo nuk është koha për tu mbërthyer në një pozicion që nuk jeni të lumtur.Shtyjeni më lart shkallën tuaj.

Luani

Dashuria: Emocionet janë të detyruara të dalin përpara,me shtrirjen planetare të sotme.Ju mund të jeni në gjendje të fshihni disa nga ndjenjat tuaja më të fuqishme,por jo të gjitha prej tyre do të fshihen lehtësisht.Partneri juaj i ri do të jetë në gjendje të shoh qartë se ju keni një pëlqim për ta,edhe nëse ju përpiqeni ta fshihni.

Puna : Mos u dorëzoni në një projekt të rëndësishëm për të cilin keni punuar.Ky projekt nuk mund të jetë i rëndësishëm për këdo,por është i rëndësishëm për ju. Ju ka të ngjarë të bëni përparim të jashtëzakonshëm sot.

Virgjeresha

Dashuria: Energjia qiellore e sotme mund të të inkurajojë që të nxirrni disa tregime të gjata nga disa fakte të thjeshta.Përpiquni të jeni mjaft të vëmendshëm në atë cka po dëgjoni.Sot ju mund të mashtroheni lehtësisht.Kini kujdes.

Puna : Së pari mund të jeni tepër të mërzitur me një informacion të ri që vjen në rrugën tuaj.Më vonë,do të vini re që kjo pjesë e re e informacionit është pikërisht ajo që ju duhet për të marrë drejtimin e duhur.

Peshorja

Dashuria : Megjithëse komunikimi duhet të jetë mjaft i drejtpërdrejtë me konfigurimin e sotëm astral, mund të mos jetë aq e thjeshtë.Nëse sapo keni filluar një marrëdhënie të re,atëherë mund të mos jeni mjaft të sinqertë me njëri-tjetrin,për çfarëdo arsye.Ju të dy mund të jeni në një situatë ku mendoni se mund të zbuloni kaq shumë.Shumë gjëra janë të fshehura mirë.

Puna: Kombinoje instinktin tuaj dhe mendjen e qartë intuitive me një qasje praktike.Sa më e qëndrueshme të jeni sot,aq më mirë do të jeni.Në të njëjtën kohë,besoni instinktet tuaja.

Akrepi

Dashuria: Shtrirja e sotme e planeteve mund të thotë që nuk jeni mjaft të sigurt se si t’i paraqiteni një subjekti të caktuar.Ju ndjeni në zemrën tuaj se partneri juaj i ri është mjaft pasionant.Ju duhet të kuptoni se ata nuk janë të sinqertë,edhe pse ata shfaqin adhurim për ju.

Puna: Ju jeni në ankth për të filluar diçka të re sot,por ju duhet të jeni të duruar.Së pari ju duhet të përfundoni detyrat aktuale dhe punët gjysmë të përfunduara.Këto projekte janë më afër përfundimit sesa mund të mendoni.

Shigjetari

Dashuria: Komunikimi mes  njerëzve zakonisht përdoret për të sqaruar cështje që me të vërtetë kanë nevojë për shumë botëkuptim.Por,me energjinë e sotme,gjërat që duhet të jenë mjaft të qarta,disi injorohen,ndërsa biseda vazhdon me një diskutim për çështje reale.Nëse mund të flasësh thjeshtë,do të shpërblehesh.
Puna: Më shumë se një person mund t’ju tregojë se si ta bëni punën tuaj sot.Ka shumë të ngjarë që ky person nuk di shumë për ndonjë gjë me të cilën jeni përfshirë – kështu që mos lejoni që ai ose ajo të ketë shumë ndikim në ditën tuaj.Ti e di më mirë.

Bricjapi

Dashuria: Konfigurimi qiellor i sotëm mund t’ju inkurajojë të jeni shumë fjalëpak.Nuk është se ju doni të jeni aq enigmatik,ose ta fshihni të vërtetën nga zemra juaj më e dashur,thjesht përpiqeni ti lehtësoni gjërat.Përpiquni të jeni vetvetja.

Puna : Ju jeni në fazat fillestare të një ideje.Kjo ide duhet të ushqehet dhe të jetë e dashur për ju .Ashtu si një farë,ju duhet të jenë tepër të kujdesshëm dhe të ndjeshëm ndaj kësaj ideje të re.Le të rritet ngadalë dhe shumë e mbikqyrur.

Ujori

Dashuria: Ju mund ta keni të vështirë të përballoni faktin se ju nuk mund të merrni informacionin që kërkoni nga personi i ulur para jush.Energjia qiellore tregon se edhe pse potenciali i komunikimit është i mirë,ju shpresoni të dëgjoni një deklaratë të caktuar të ndjenjës dhe kjo mund të jetë ajo që po shkakton problemin.Kujdesuni për veten tuaj.

Puna : Kushtojini vëmendje shtesë detajeve sot.Syri yt kritik është i nevojshëm për çdo dokument, e-mail që paraqitet në tavolinën tuaj.Merrni kohë shtesë në qoftë se keni nevojë për të,dhe sigurohuni që të mos e injoroni ndihmën e dikujt. Diçka e rëndësishme është e fshehur atje.

Peshqit

Dashuria : Aspekti në lojë inkurajon mendimet tuaja.Disi ju nuk doni që interesi juaj i fundit romantik të dijë gjithçka për ju së shpejti.Megjithatë, ju jeni po aq të vendosur për të gjetur sa më shumë,pa dhënë shumë nga vetja.Mundohuni mos të humbisni kontrrollin,ruani qetësinë.

Puna: Dikush do t’ju japë një informacion të rëndësishëm sot.Kontrolloni faktet e dyfishta përpara se të besoni automatikisht se çfarë ju ka thënë ky person.Informacioni do të jetë jo i vlefshëm,prandaj kujdesuni për atë që e konsideroni të vërtetë.Linjat mund të jenë të paqarta.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X