Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Mos u shqetësoni nëse gjërat nuk shkojnë sipas planit sot,pasi konfigurimi i tanishëm astral po krijon një klimë kozmike shumë interesante tani. Nëse jeni duke kërkuar për dikë shumë të veçantë,atëherë ju nuk do të lidheni me ta në ndonjë situatë të zakonshme.Duhet të shkoni shumë larg dhe të shkoni në vende që janë krejtësisht të ndryshme nga ato që zakonisht vizitoni dhe ju nuk do të zhgënjeni.

Puna:
Merrni një qasje më të rreptë me dikë në vendin e punës sot.Theksoni faktin se fokusi duhet t’i kthehet punës dhe qëllimit kolektiv.Punësimi në grup është thelbësor për suksesin.

Demi

 

Dashuria: Energjia astrale e sotme tregon se jeni duke pritur një surprizë.Disi ju përjetoni një tronditje që pasqyron drejtpërsëdrejti jetën tuaj të dashurisë.Është e çuditshme se si mendoni se jeni gati të shkoni me një marrëdhënie të veçantë,kur nga ana tjetër përpiqeni që t’i përmbaheni në mënyrë të vendosur dikujt tjetër.

Puna: Mendja juaj krijuese po punon jashtë orarit të punës sot.Kjo është një nga ato ditë në të cilat keni mundësinë të bëni përparime të mëdha në një projekt në të cilin keni punuar.Ju ka të ngjarë të krijoni një ide të shkëlqyer që meriton shumë durim.

Binjaket

Dashuria: Çështjet praktike janë shumë të rëndësishme sot,me energjinë qiellore aktuale.Përsa i përket jetës suaj të dashurisë,mund të zbuloni se keni gjëra që ju dhe partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) duhet të diskutoni që do t’ju mundësojë të dy të vazhdoni me fazën e ardhshme në një projekt të përbashkët. Strukturimi i ditës së bashku për të arritur atë që duhet të bëni është i rëndësishëm.

Puna: Kapaciteti juaj mendor sot është mjaft i fortë.Ju jeni në gjendje të merrni dhe përpunoni shumë më tepër informacione se zakonisht. Të ndjeheni të lirë për të marrë më shumë se c’është e nevojshme nga ju.

Gaforrja

Dashuria: Konfigurimi i tanishëm astral nënkupton që ju mund të keni nevojë të bëni më pak fantazim dhe më shumë strukturim e planifikim sa i përket jetës suaj të dashurisë dhe marrëdhënieve tuaja.Nëse keni qenë i lumtur,atëherë kjo mund të shihet tani si një zgjidhje e duhur.Ju papritmas do të doni më shumë siguri dhe më shumë besim.

Puna: Mos kini frikë të shprehni mendimet tuaja sot.Me shumë gjasa,do të hasni kundërshtime,por kjo nuk është asgjë për t’u frikësuar.Progresi mund të bëhet vetëm për ju në këtë pikë,nëse ju qëndroni me bindjet tuaja dhe me atë që dini të jeni në të vërtetë në zemrën tuaj.

Luani

Dashuria: Nuk ka vend për ndonjë mendim ose emocion të paqartë sa i përket jetës suaj të dashurisë.Energjia planetare nënkupton që dikush afër jush nuk është i përgatitur të ulet e të bisedojë me ju.Nëse keni qenë të shqetësuar për ekspozimin e emocioneve tuaja të vërteta nga frika e refuzimit,atëherë është koha t’i përballoni ato dhe të thoni atë që është në zemrën tuaj.

Puna: Ka një betejë të vjetër sot që pret të përfundojë.Ndoshta një punonjës i ri ka hyrë në vendin e punës dhe po trondit mjedisin me idetë e tij ose të saj radikale.Së pari mund ta keni të vështirë të përshtateni.Sfida juaj sot është të jesh më fleksibël.

Virgjeresha

Dashuria: Energjia planetare aktuale mund të nënkuptojë që ju të ndiheni më të vendosur se kurrë për të gjetur nëse dikush ndjen për ju.Nëse nuk jeni në një marrëdhënie dashurie,por keni përparuar me hapa të mëdhenj,atëherë natyrisht do të dëshironi të dini se çfarë duhet të prisni tjetër.Mund të jetë koha për një bisedë të thelluar se si të dy mendoni për të bërë një angazhim më të thellë.

Puna : Puna që keni bërë kohët e fundit është duke u paguar më në fund.Gjithë disiplina e fortë që keni pasur në një projekt do të plotësohet me mirënjohje të madhe sot.

Peshorja

Dashuria : Sot mund të jetë një ditë mjaft e kënaqshme për ju,pasi elementi aktual tregon se ju duhet të uleni me dikë dhe të kaloni disa kohë duke bërë plane dhe duke arritur disa vendime.Diçka rreth rregullit tuaj të tanishëm duhet të formalizohet në mënyrë që të filloni të bëni përparime dhe të arrini një qëllim të caktuar ose të sillni diçka në një përfundim të suksesshëm.Sa më të detajuar,aq më mirë.

Puna: Nëse jeni gati për një projekt të ri në vendin e punës,flisni.Punëdhënësit tuaj mund të mos i kuptojnë aftësitë tuaja të plota,sepse ju jeni fshehur në prapaskenë.Programoni një takim me shefin tuaj dhe kërkoni më shumë përgjegjësi.

Akrepi

Dashuria: Bashkëveprimi i sotëm i energjive planetare mund t’ju japë një tronditje,por kjo do të ketë një rezultat pozitiv.Ju keni një tendencë për tu zvarritur dhe kjo mund të shkaktojë më shumë probleme sesa keni nevojë.Ju keni vënë një vendim jetësor në lidhje me jetën tuaj të dashurisë.Por,pas ngjarjeve të sotme patjetër do të dëshirosh të përshpejtosh shumë gjëra.

Puna:Kundërshtimi juaj po merr përforcime nga kampet e tjera sot.Ju duhet të bëni të njëjtën gjë.Duke qëndruar në heshtje përfundimisht do të çojë në rënien tuaj.Në vend të kësaj ju duhet të jeni më proaktiv dhe veçanërisht fleksibël për të qëndruar lart.

Shigjetari

Dashuria: Mos u shqetësoni nëse mungon frymëzimi në lidhje me atë që duhet të vishni për partin e mbrëmjes.Energjia kozmike e sotme tregon se me këtë rast është kërkuar diçka plotësisht origjinale dhe unike.Nëse jeni duke kërkuar për dashuri,atëherë mos vishni asgjë jashtë normalitetit.Thjesht argëtohuni.

Puna:Njerëz të tjerë mund të vijnë te ju me idetë e tyre “të shkëlqyera” për shqyrtimin tuaj.Me shumë gjasa,nuk keni kohë për këtë.Ju duhet të përqendroheni në gjëra të tjera.Sigurohuni që ti jepni përparësi gjërave të duhura në mënyrë që të mos mbeteni prapa.

Bricjapi

Dashuria: Shtrirja astrale e sotme do të thotë një shans për t’u kënaqur me disa nga fantazitë tuaja më emocionuese dhe të çuditshme.Nëse keni dikë që mund t’i ndani ato,përdoreni këtë mundësi për të dalë.Nëse jeni duke kërkuar për dashuri, atëherë mos vizitoni ndonjë nga vendet tuaj të zakonshme – provoni duke shkuar në një vend ndryshe.Ju më pas do të jeni të lumtur që e keni bërë.

Puna: Lidhja që prisni do të vijë sot.Ju keni çdo arsye të jeni optimist në lidhje me një projekt që keni punuar ose një marrëveshje për të cilën keni shpresuar. Suksesi është pranë.Urime.

Ujori

Dashuria: Mos u shqetësoni nëse gjërat duket se shkojnë keq.Aspekti aktual mund të bllokojë disa aspekte të jetës suaj të dashurisë,por kjo është vetëm në mënyrë që të krijojë diçka më të përshtatshme.Pra,nëse dilni në një takim – e dini se dikush më i mirë është afër teje.

Puna: Mendoni të shkoni në shtëpi herët sot.Ju nuk dëshironi të përfshiheni në grupe shoqërore apo festa sot.Nuk keni pse të shkoni diku,ku nuk keni dëshirë të jeni.Prisni derisa situata të përmirësohet.

Peshqit

Dashuria: Energjia qiellore e tanishme tregon që ju mund të arrini pothuajse çdo gjë që dëshironi sot,veçanërisht kur bëhet fjalë për dashuri dhe romancë.Ju keni atë hijeshi që kthen kokat dhe është e sigurt që një person në veçanti do të dëshirojë të mësojë më shumë për ju.Nëse po dilni,vishni rrobat tuaja më origjinale,ato që festojnë individualitetin tuaj.

Puna: Sot mund të ndjeheni të lirë për të thyer rutinën tuaj normale.Kjo është një kohë e mirë për të eksperimentuar.Ju mund të zbuloni se një procedurë e re është më e efektshme se ajo e zakonshme.Jini të durueshëm me të tjerët që nuk mund ti kapin gjërat aq shpejt sa ju.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X