Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Çdo gjë duhet të ketë një kufi – madje edhe durimi juaj. Konfigurimi i tanishëm astral do të thotë që mund të tundohesh të shkosh një hap më larg sot për sa i përket një marrëdhënieje të caktuar. Dhe ndërkohë që interesi juaj i dashurisë mund të jetë shumë tolerant, ka raste kur durimi flet përpara gojës.

Puna: Bëni një investim të rëndësishëm sot. Investoni në veten tuaj. Në vend që të punoni për të vënë paratë në xhepin e dikujt tjetër, kjo është koha për të marrë hapa për të futur paratë në xhepin tuaj. Ju keni aftësinë për të qenë të suksesshëm.

Demi

Dashuria: Ndikimet aktuale planetare nënkuptojnë se megjithëse një takim mund të duket krejtësisht i shtrembëruar ,në fakt gjërat mund të ndryshojnë. Energjia qiellore tregon se mund të merrni kohën tuaj për të shqyrtuar situatën .Kini kujdes në marrjen e veprimeve të nxituara.

Puna: Ura e komunikimit do të shembet sot midis jush dhe dikujt për të cilin mendonit ndryshe. Kini kujdes nëse humbni durimin me këtë person .Në vend të kësaj, jepini më shumë vëmendje kësaj perspektive.

Binjaket

Dashuria: Energjia qiellore e sotme tregon që ju ose mund të bëni një zgjedhje të vështirë ose të bini në një lloj kompromisi. Gjërat nuk duhet të jenë kaq të vështira nëse ju keni besim. Por nëse doni që marrëdhëniet tuaja të zhvillohen, atëherë do t’ju duhet të merrni një lloj veprimi pozitiv.

Puna: Dikush në vendin tuaj të punës ka të ngjarë të drejtojë një pjesë të madhe të informacionit në rrugën tuaj. Merrni këtë informacion dhe përpunojeni .Njerëz të tjerë janë rreptësisht kundër pikëpamjes së këtij personi. Konsiderojini të dy grupet e ideve.

Gaforrja

Dashuria: Shtrirja planetare tregon se mund të jetë koha e duhur për të thënë lamtumirë. Ti e kupton se edhe pse kishte një thellësi të caktuar dashurie mes jush, disi nuk përshtateshit në mënyra të tjera. Në vend që të dy të pikëlloheni ,pse të mos festoni lirinë tuaj të re?

Puna: Idetë që mendonit se ishin fantastike janë duke u rrëzuar sot nga njerëzit me ndikim negativ. Mos u dekurajoni. Kjo nuk është arsye për ju që të hiqni dorë. Në vend që të zemërohesh, ji optimist dhe i gatshëm të përshtatesh.

Luani

Dashuria: Aspekti i sotëm mund të nënkuptojë se ndërsa një plan duket të jetë duke u shkatërruar , një plan tjetër që ju e kishit menduar të pa qëndrueshëm tani duket zgjidhja më e mirë. Edhe pse mund të keni përjetuar vështirësi në një marrëdhënie të ngushtë aktuale, ekziston shpresa e vërtetë për shërimi,për sa kohë që të dy mund të diskutoni për ndjenjat tuaja dhe të jeni realist dhe jo idealist për jetën tuaj së bashku.

Puna: Dikush ka një ide tepër të mbingarkuar dhe për fat të keq, kjo po bllokon rrugën për ide të reja që do të vijnë përmes vendit tuaj të punës. Ju kapeni në një pozicion të vështirë pasi që nuk mund të ecni përpara derisa kjo çështje të zgjidhet.

Virgjeresha

Dashuria: Konfigurimi astral i sotëm mund të tregojë se ndërsa në njërën anë mund të ndjeheni veçanërisht sentimental për marrëdhënien tuaj të tanishme, nga ana tjetër mund të ndiheni mjaft të pamëshirshëm. Ju e dini se ka diçka që duhet të zgjidhet, por ju mund të mos jeni në gjendje ta bëni këtë vetëm me fjalë. Ju gjithashtu duhet të ndërmerrni veprime që tregojnë se ju thoni pikërisht atë që mendoni.

Puna: Një argument i përhershëm që keni me një bashkëpunëtor ka të ngjarë të të shijojë sot. Ekziston një çështje thelbësore mes jush që duhet të adresohet diku. Ju nuk duhet të vazhdoni ta injoroni atë më gjatë. Tani është koha për të bërë paqe.

Peshorja

Dashuria: Energjia e tanishme planetare mund t’i japë marrëdhënieve tuaja të tanishme një motiv të ri të jetës, por vetëm nëse jeni gati të punoni së bashku për ta bërë këtë të ndodhë. Ndjenjat janë veçanërisht intensive tani dhe mund të arrini t’i bëni gjërat më keq nëse nuk i zgjidhni me kujdes fjalët tuaja.

Puna: Dikush do të jetë mjaft i pandjeshëm ndaj ndjenjave tuaja në vendin e punës sot. Mos lejoni që kjo tju dëmtojë. Mendërisht ndani jetën tuaj personale nga puna juaj.

Akrepi

Dashuria: Shtrirja aktuale planetare ju inkurajon që të thyeni modelet tuaja të zakonshme, veçanërisht kur jeni të interesuar për marrëdhëniet tuaja romantike. Nëse ju keni zhvilluar një rutinë të caktuar, ku ju dilni në të njëjtat vende në të njëjtat netë dhe bëni gjëra të ngjashme cdo ditë, atëherë mund të shihni se kjo është shumë ë mërzitshme.Duhen bërë disa ndryshime.

Puna: Ka mundësi të jashtëzakonshme të karrierës në dispozicion për ju tani. Vetëm sigurohuni që të mos e shpërfillni perspektivën në situatën tuaj. Luaj ndershëm ,kështu gjithcka do marrë rrjedhën e saj .

Shigjetari

Dashuria: Nëse po dilni në një takim me dikë atëherë mund të keni nevojë të ndryshoni mendjen pas kësaj mbrëmjeje. Energjia planetare e sotme mund të nënkuptojë që ju mund të merrni një surprizë të madhe , e cila do ti kalojë cdo pritshmëri . Vendimi mbas gjithckaje ju takon ju.

Puna
: Ju jeni kapur në një problem të vështirë sot. A vazhdoni me projektin tuaj të tanishëm me një qasje agresive, të rrezikshme, apo shkoni me një taktikë më të rezervuar, konservatore ? Sigurohuni që të shqyrtoni të dy opsionet plotësisht para se të vendosni.

Bricjapi

Dashuria : Aspekti i sotëm në lojë mund të jetë mjaft interesant dhe madje edhe pak nervozues .Ju mund ta kuptoni se një marrëdhënie papritmas ndryshon nga situata aktuale. Ju keni tentuar ta admironi fshehtas këtë person dhe tani mundoheni të gjeni mundësinë për të vepruar.Politika më e mirë është të jesh krejtësisht vetvetja.

Puna: Gjendja juaj e përgjithshme është mjaft e mirë sot, duke vendosur tonin e duhur kjo ditë do të jetë shumë produktive në vendin e punës. Sot është një ditë e mirë për të kërkuar favore nga dikush. Të tjerët do të jenë shumë të dashur dhe mbështetës për nevojat tuaja.

Ujori

Dashuria: Ju zakonisht keni shumë pak vështirësi në shprehjen e vetes, por nëse jeni të vërtetë ndaj natyrës suaj të thellë është një çështje tjetër. Shtrirja e tanishme planetare mund të nxjerrë në pah një fushë në marrëdhëniet tuaja e cila nuk korrespondon me natyrën tuaj të vërtetë. Kur shihni papritur se si kjo ndikon në aftësinë tuaj për t’u afruar me të tjerët, do të dëshironi të ndryshoni.

Puna: Ju jeni lidhja që mungon në një mister të rëndësishëm sot. Dikush do t’ju thërrasë për mendimin tuaj profesional për një çështje të caktuar. Jepeni atë në mënyrë të sinqertë. Nuk ka kuptim për të fshehur të vërtetën.

Peshqit

Dashuria: Mjedisi i tanishëm qiellor ju inkurajon që bota të shohë se jeni të aftë , të lumtur dhe spontan. Kjo do të bëjë një marrëdhënie të caktuar në të cilën ju jeni përfshirë akoma më të mirë dhe ju mund ta rinovoni atë. Gjithçka ka nevojë të marrë frymë dhe të rritet, prandaj sigurohuni që t’ia jepni këtë dhuratë vetes.

Puna: Taktika e guximshme dhe disi e pamatur që mund të keni marrë me një projekt kohët e fundit, po fillon të frenojë. Tani po shihni rezultatet e qasjes suaj të papjekur. Kompensojeni duke marrë disa kohë për t’u marrë me realitetin e vështirë të situatës.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X