Horoskopi Ditor

Dashi

Planetët po rrezatojnë një energji që i përfshin partnerët të mendojnë për romancën, në vend që të fillojnë me të, gjë që mund të çojë në disa probleme. Por mos u shqetësoni – ju keni të gjitha aftësitë për të anashkaluar një tru tepër aktiv!
Komunikimi me të tjerët mund të jetë mjaft i errët sot. Do të thoni diçka dhe njerëzit mund t’ju shikojnë sikur po flisni në një gjuhë krejtësisht tjetër. Ju mund të duhet të shkruani gjërat qartë dy ose tre herë para se mesazhi të përhapet.

Demi

Planetët rrezatojnë një energji që tërheq njerëzit së bashku në disa mënyra shumë të lezetshme, përfshirë një lloj intensiteti magnetik. Gjetja e një partneri duhet të jetë relativisht e thjeshtë, me kusht që të mos hyni në ndonjë bisedë banale dhe të dilni me mbrojtësin standard. Ju duhet të mprihni trurin tuaj për sukses, duke menduar më të gjerë, duke parë panoramën më të madhe dhe të jeni në gjendje të flisni më shumë sesa thashethemet e zakonshme.
Nëse keni diçka për të thënë, thjesht thojeni. Mos kini frikë ta thoni atë në një mënyrë krijuese ose fantastike. Nëse keni një prezantim për të bërë sot, ndjehuni të lirë të përdorni shumë metafora dhe shembuj imagjinues. Kjo qasje do të fitojë pikë të mëdha.

Binjaket

Fesrat ose ngjarjet e tjera sociale mund të kenë një surprizë marramendëse për ju sot, veçanërisht kur bëhet fjalë për romancën. Planetët rrezatojnë një energji që mund të nënkuptojë se dikush ju sheh tërheqës dhe nuk mund të presë për të zbuluar se çfarë qëndron vërtet nën personalitetin tuaj misterioz dhe joshës. Kjo duket se ka një të ardhme në të, për sa kohë që ju mund të flisni, dhe flisni, dhe flisni, dhe flisni, dhe …
Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, kjo është një ditë e mirë për të dalë dhe të bëni disa hulumtime. Bëni punën detektive që duhet të bëhet në mënyrë që të gjeni mundësinë e saktë që ju kërkoni. Këmbëngulja do të shpërblehet këtë ditë.

Gaforrja

Planetët po rrezatojnë një energji që ju bën një propozim shumë tërheqës, por njerëzit me siguri nuk do të përgjigjen nëse heshtni dhe thjesht lini apel seksin. Ata duhet të dëgjojnë se flisni; ata duhet të dëgjojnë tonet magjepsëse të dialektit tuaj dhe të meditojnë cilësinë e zanoreve tuaja. Përdorni mirësinë për t’i treguar të gjithëve të gjitha gjërat interesante për veten tuaj.
Flluska do të plasë sot dhe ju mund të gjeni veten përsëri në shesh me një projekt apo qëllim që është i rëndësishëm për ju.

Luani

Nuk ka absolutisht asnjë pikë kuptimi që të uleni në njërën anë dhe të jeni të qetë, kur vërtet dëshironi që dikush të ecë drejt jush. Planetët rrezatojnë një energji që ju nxit të dilni nga karriget tuaja dhe të bëni një ekspozitë të vetvetes, dhe pasi të keni arritur të tërhiqni vëmendjen e dikujt, vazhdoni të flisni derisa ata t’ju pyesin.
Përdoreni imagjinatën. Sa më kreativë të jeni, aq më mirë. Idetë tuaja mund të duken mjaft joortodokse, por kjo nuk do të thotë se ato nuk kanë asnjë meritë. Qasja juaj novatore ndaj një problemi të vjetër ka të ngjarë t’ju shtyjë milje përpara konkurrencës.

Virgjeresha

Planetet po rrezatojnë një energji që dikton që në vend që të dukeni thjesht mahnitëse, do të duhet të keni një tru seksi. Harrojini prirjet sipërfaqësore; në vend të kësaj përqëndrohuni te mësoni disa nga ato citate frymëzuese që trokasin njerëzit e duhur kur flasin pikërisht në kohën e duhur në mes të një bisede të mërzitshme.
Nëse nuk po e bëni punën tuaj me pasion, atëherë pse po e bëni? Sot është një nga ato ditë në të cilat duhet të ndjeheni të frymëzuar për të punuar më shumë se zakonisht. Nëse nuk jeni, atëherë mbase duhet të konsideroni të gjeni punë të re. Lumturia juaj varet nga kjo.

Peshorja

Nëse dikush ka rënë me kokë në dashuri me ju, ndoshta është më mirë të mos i turbulloni ujrat sot. Konfigurimi planetar po krijon një atmosferë idealizmi dhe përsosmërie dhe partneri është i sigurt që do të ndjehet edhe më i çmendur për ju se kurrë. Nëse bëhet shumë e padurueshme, mund të duhet të thoni diçka, por mos u shqetësoni shumë – gjendja shpirtërore e tyre mund të kalojë brenda disa ditësh.
Problemet me paratë ka të ngjarë të jenë në paranojë të mendjes suaj. Koha e krizës ka ardhur më shpejt nga sa kishit shpresuar dhe numrat thjesht nuk janë duke u shtuar në favorin tuaj. Tani është koha për t’i dhënë përparësi seriozisht nevojave tuaja dhe të krijoni një buxhet realist.

Akrepi

Yjet sot ju vënë në një humor shumë optimist dhe pak surreal. Ju besoni se çdo gjë është e mundur në aspektin e dashurisë dhe romancës dhe keni një besim të tillë në veten tuaj që ju mund ta keni të vështirë të kuptoni hezitimin e dikujt për t’ju takuar. Do të ishte e mençur të mos i vendosni pretendimet tuaja shumë lart, ose të mos mendoni se jeni një engjëll. Edhe ju jeni njerëzorë!
Të gjithë në vendin tuaj të punës do të jenë në një avantazh emocional sot prandaj bëni kujdes. Gjeni terren të ngurtë dhe ngjituni në të. Produktiviteti juaj varet shumë nga aftësia juaj për të mbetur të qëndrueshëm emocionalisht. Do të jetë më e vështirë nga sa mendoni por mos hiqni dorë.

Shigjetari

Nëse keni pasur disa përvoja shumë të provuara kohët e fundit në departamentin e romancave, dhe nuk keni qenë në gjendje të tërheqni ndonjë nga fluturuesit e lartë që kanë pasur vëmendjen tuaj, mund të zbuloni se gjërat përmirësohen sot. Sidoqoftë, ju mund të duhet të pezulloni përkohësisht prirjen tuaj për të datuar dikë për statusin e tyre, dhe me të vërtetë dëshironi të dilni me ta sepse ata janë një person vërtet i bukur.
Ju mund të ndjeni se keni humbur avantazhin tuaj në botën e karrierës sot. Mos i hidhni krahët plotësisht. Kjo ndjenjë është vetëm e përkohshme. Mos harroni se për të qenë të suksesshëm në botën e biznesit, ju duhet të rrokulliseni me grushta. Mbajeni kokën lart.

Bricjapi

Planetet bëjnë që ju dhe partneri të jeni shumë të prirur për të fantazuar shumë sot. Nëse të dy jeni të vetëdijshëm që po e bëni këtë dhe mund ta bëni këtë me vetëdije, mund të keni një avantazh i vërtetë. Ajo bëhet vetëm e rrezikshme nëse nuk jeni të vetëdijshëm për këtë, dhe po përçoheni me shpresa dhe pritshmëri jorealiste.
Akuzat e egra do të përhapen rreth vendit të punës, dhe shumë prej tyre nuk do të jenë aq të këndshme. Afrohuni tek burimi i këtyre thashethemeve në vend që të vazhdoni ciklin negativ rënës të keqbërjes së të tjerëve pa u marrë me thelbin e çështjes.

Ujori

Nëse po shkoni në një takim me dikë sot, mos u merrni me vete, veçanërisht nën ndikimin e pozicionimit planetar. Ju mund të merrni me sy të gjithë yjet dhe të bindni veten se dëshironi të jeni me ta për pjesën tjetër të përjetësisë, kur keni qenë vetëm me ta disa orë. Merreni lehtë nuk ka arsye për nxitim. Lejoni ca kohë të kalojë përpara se t’u ofroni atyre të gjitha pasuritë tuaja më të çmuara.
Përpjekja për të bërë dritë të një situatë ngjitëse nuk do të jetë e lehtë sot. Njerëzit e tjerë janë më të ngatërruar emocionalisht se zakonisht.

Peshqit

Planetet e bëjnë këtë një ditë shumë premtuese për romancën. Por mbani frenat tuaja, ju nuk mund të shkoni tek dikush që ju ka pasur vëmendjen tuaj. Ju do të duhet të filloni me një temë shpirtërore thellësisht kuptimplotë dhe jetësore të bisedës. Nëse ata përgjigjen dhe biseda duket se rrjedh, ju do të keni një shans.
Etika juaj e punës është veçanërisht e fortë sot prandaj përdoreni atë. Ju keni qëndrueshmëri të përqëndroheni për shumë orë të gjata. Punoni jashtë orarit nëse mundeni. Shpërblimet do të jenë të bollshme dhe sigurisht që do të fitoni pikë të mëdha me personat përgjegjës.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X