Horoskopi Ditor

Dashi

Është koha për t’i kushtuar të dashurit tuaj vëmendje të veçantë. Ka shumë për të folur, por do t’ ju ndihmonte nëse të dy mund të ndani me njëri-tjetrin atë që del nga thellësia e zemrave tuaja. Kjo do t’ju inkurajojë të jeni të sinqertë dhe të hapur me njëri-tjetrin dhe të jeni të qartë për çdo gjë që mund të ketë sjellë një problem. Do të lehtësojë komunikimin në të ardhmen.
Të qenit tepër i sigurt mund të ju sjellë telashe. Është në rregull t’i njoftoni të tjerët se keni frikë. Në këtë mënyrë, ata do të jenë më të aftë të lehtësojnë frikën tuaj të vërtetë.

Demi

Edhe pse ju mund t’ju duket energjia e sotme pak emocionuese, nuk do të dëmtoheni nëse flisni për çështje të caktuara me mikun tuaj të veçantë. Biseda në nivelet më të thella do të ndodhin sot, dhe do të ishte një ide e mirë të përfitonit nga kjo për të “pastruar” atmosferën në lidhje me problemet e vazhdueshme; do të ndjeheni më të qartë dhe më të lehtë nëse mund të mësoni të ndani gjërat me zemër.
Ju keni arritur në një pikë fillestare të rëndësishme. Përcaktoni në rrugën që keni dashur gjithmonë të ndiqni. Jeni në pozicionin e përsosur. Rruga mund të duket e gjatë, por nuk ka pse të jetë marramendëse. Ju duhet të bëni vetëm një hap të vogël në një moment.

Binjaket

Kjo është një kohë e mirë për të zgjeruar mundësitë tuaja sociale dhe për të dalë dhe takuar miq të rinj. Një person nga ditët e kolegjit ose universitetit mund të shfaqet përsëri në jetën tuaj kur ju e prisni më pak. Këtë herë ju mund të keni më shumë të përbashkëta dhe mund të zbuloni se shkoni shumë më mirë se në të kaluarën. Kush e di se ku mund t’ju çojë kjo? Shkoni drejt saj!

Ju do të tundoheni të vendosni detyra të caktuara, më pak të dëshirueshme. Kini kujdes në këtë mënyrë! Shtyrja e tyre deri më vonë do ta bëjë më të vështirë për ju që t’i përfundoni ato. Bëni më mirë të kujdeseni për këto gjëra tani.

Gaforrja

Sot romanca merr një qasje më të ndezur, megjithëse mund ta keni të vështirë të vendosni nëse duhet të ndiqni zemrën ose mendjen. Nëse një marrëdhënie e caktuar duket si një mundësi me të vërtetë e mirë, atëherë mund të tundoheni që të shkoni për të. Por nëse reagimi juaj instinktiv thotë diçka ndryshe, atëherë mund të jetë më e mençur ta dëgjoni këtë.
Lini mënjanë kohën për të lënë anën tuaj krijuese të dalë e të performojë. Edhe nëse kjo nënkupton marrjen e kohës pas punës ose gjatë pushimit tuaj të drekës, ia vlen. Është e rëndësishme që të rinovoni veten dhe të merrni aftësitë tuaja krijuese që rrjedhin me shpejtësi të plotë.

Luani

Nëse bëhet fjalë për një punë serioze ose për të kaluar kohë cilësore me partnerin, atëherë mund të mos keni shumë problem në marrjen e një vendimi. Ju të dy do të ndjeni nevojën për të dalë dhe të bëni diçka ndryshe. Kaloni kohë me miqtë ose dilni për të parë një ekspozitë të re. Provoni gjithçka që do të zgjerojë njohuritë dhe vetëdijen tuaj.
Pasi të merrni një vendim, menjëherë do të dëshironi të ndryshoni mendim. Pasi të keni ndryshuar mendimin, do të doni ta ndryshoni përsëri. Ky lloj modeli do të vazhdojë gjatë gjithë ditës. Këshillohet të bëni pak pushim.

Virgjeresha

Nëse ju dhe partneri do të kishit planifikuar të bënit diçka të veçantë sot, atëherë mund të jetë një ide e mirë për të kombinuar aktivitete të ndryshme. Ju të dy mund të kënaqeni duke vizituar një ekspozitë arti ose diçka edukative, e ndjekur nga një darkë romantike dhe krejtësisht e veçantë për dy persona. Pas kësaj, ju takon të kuptoni se sa më mirë të shijoni pjesën tjetër të mbrëmjes.
Tani është koha që ju të tërhiqeni. Kjo mund të jetë në kundërshtim me rutinën tuaj normale, por besoni se është për të mirë. Kur e lejoni veten të zhvendoset në izolim, ju jeni në gjendje të futeni në informacione të rëndësishme që nuk mund t’i qaseni ndryshe.

Peshorja

Nëse jeni duke kërkuar për dashuri, gjë që nuk ndodh shpesh me shenjën tuaj, do të bëni mirë të jeni në gjendje të dëgjoni ato që kanë për të thënë të tjerët. Nëse jeni në një event shoqëror, në vend që të përpiqeni t’i bëni përshtypje të tjerëve me arritjet tuaja të shkëlqyera, lejoni që të tjerët të bëjnë pjesën më të madhe të të folurit.
Ju keni arritur një pikë kthese të rëndësishme dhe tani duhet të rimendoni strategjinë tuaj. Ju keni mësuar shumë për veten tuaj dhe atë që jeni në gjendje të arrini. Shikoni pamjen e përgjithshme dhe do të merrni njohuri mbi ato që vijnë më pas.

Akrepi

Nëse ju dhe partneri do të kishit planifikuar të bënit diçka të veçantë sot, atëherë mund të jetë një ide e mirë për të kombinuar aktivitete të ndryshme. Ju të dy mund të kënaqeni duke vizituar një ekspozitë arti ose diçka edukative, e ndjekur nga një darkë romantike dhe krejtësisht e veçantë për dy persona. Pas kësaj, ju takon të kuptoni se sa më mirë të shijoni pjesën tjetër të mbrëmjes.
Tani është koha që ju të tërhiqeni. Kjo mund të jetë në kundërshtim me rutinën tuaj normale, por besoni se është për të mirë. Kur e lejoni veten të zhvendoset në izolim, ju jeni në gjendje të futeni në informacione të rëndësishme që nuk mund t’i qaseni ndryshe.

Shigjetari

Ju gjithmonë dëshironi të mbani një pjesë të vetes të “parrëfyer”, dhe nuk pëlqeni të ekspozoni plotësisht veten ndaj kujtdo. Por sot ju mund të dëshironi të merrni një shans dhe të lejoni veten të jeni e prekshme. Partneri juaj do të dijë se ku qëndron, dhe do të ndiheni shumë më mirë, gjithashtu.
Njerëzit e tjerë kanë nevojë për mbështetjen tuaj në mënyrë që të ndjehen të sigurt. Mos i braktisni ata në kohën kur kanë nevojë. Një ditë së shpejti ata do të kthejnë favorin dhe ju do të jeni tepër mirënjohës. Tani është koha e dhurimit dhe dhembshurisë për të tjerët.

Bricjapi

Nëse jeni duke kërkuar për dashuri, gjë që nuk ndodh shpesh me shenjën tuaj, do të bëni mirë të jeni në gjendje të dëgjoni ato që kanë për të thënë të tjerët. Nëse jeni në një event shoqëror, në vend që të përpiqeni t’i bëni përshtypje të tjerëve me arritjet tuaja të shkëlqyera, lejoni që të tjerët të bëjnë pjesën më të madhe të të folurit.
Ju keni arritur një pikë kthese të rëndësishme dhe tani duhet të rimendoni strategjinë tuaj. Ju keni mësuar shumë për veten tuaj dhe atë që jeni në gjendje të arrini. Shikoni pamjen e përgjithshme dhe do të merrni njohuri mbi ato që vijnë më pas.

Ujori

Të gjithë duket se po quajnë mbi supin tuaj sot, duke ju dhënë sekretet e tyre më të thella dhe më të përzemërta. Të tjerët janë në kontakt me ndjenjat e tyre që mund të kenë mbetur të varrosura për ca kohë. Pra, jini të durueshëm, pasi kjo do të thellojë ndjenjën tuaj të intimitetit me ta.
Zhyt brenda. Mos ki frikë. Nëse ju shkoni për të gjithë enchilada, ju do të arrini sukses të madh. Nëse përpiqeni të bëni diçka në gjysmë të rrugës, do të takoheni me katastrofë. Kjo është një lojë gjithçka ose asgjë. Jepini asaj qëllimin tuaj më të mirë. Synimi është i mundshëm.

Peshqit

Do të dëshironi të uleni me partnerin dhe ta dilni hapur me mendimet tuaja që ju shqetësojnë prej kohësh. Kjo me të vërtetë do t’ju ndihmojë të dy të eksploroni ndjenjat më të thella që keni për njëri-tjetrin dhe do t’ju mundësojë të rinovoni angazhimin tuaj.
Lërini veten të “fluturoni” sot. Përgjigja është në të menduarit krijues, imagjinativ. Vendosni listën tuaj. Shkoni larg me planin tuaj. Lini intuitën t’ju udhëheqë rrugën dhe ju do të jeni të suksesshëm në këtë kohë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X