Horoskopi Ditor

Dashi

Kjo mund të jetë një ditë kur nuk do ta dini se çfarë ka pasur ndikim te ju. Aspekti planetar që po formohet ju sjell në kontakt me dikë që ka shumë të ngjarë të ndryshojë shumë gjëra. Mund të jetë dikush që ka qenë mik deri sot, apo edhe një mik i një miku. Do të ketë një shkëndijë me të.

Jeni kapur në një pozitë të vështirë në të cilën duhet të tregoni vetëbesim të madh, por megjithatë një pjesë e juaja ndihet jashtëzakonisht e ndjeshme dhe e dobët. Mos u mërzitni nga emocionet tuaja të pasigurta. Gjeni forcën tuaj të jashtëzakonshme dhe vazhdoni.

Demi

Paraja mund të jetë mjaft stimuluese për pasionin në rrethana të caktuara. Sot është me siguri një ditë kur ka shumë zjarr në aspektin romantik. Yjet thonë se ka shumë të ngjarë të zbuloni se sa thellësi reale ndani me një tjetër dhe sa shumë janë të gatshëm të bëjnë që gjërat të funksionojnë midis jush.

Gjatë fillimit të ditës mund të ndjeheni mjaft të pavendosur dhe të pasigurt. Ndërsa dita vazhdon, megjithatë, besimi juaj do të ndërtohet dhe do të ndjeni shumë fuqi nga brenda. Shtyni ndonjë vendim të madh deri pasdite ose mbrëmje.

Binjaket

A jeni gati për të deklaruar ndjenjat tuaja për dikë? Yjet thonë që ju keni çdo shans sot të tregoni, por edhe të kuptoni se sa ndiejnë ata për ju. Emocioni do t’ju udhëheqë  dhe ju mund të mos dëshironi të ktheheni pas!

Tani është një kohë e mirë për të kërkuar punë, që ju jep mundësinë të shfrytëzoni aftësitë tuaja jashtëzakonshme krijuese. Ju lehtë mund të shkëlqeni në punë që nxjerrin në pah cilësitë tuaja artistike dhe imagjinative. Mos lejoni që këto dhurata të mrekullueshme të humbasin.

Gaforrja

Disa zjarre sekrete po ju pushtojnë. Ekziston një energji e fuqishme në atmosferë që me të vërtetë mund të shndërrojë për mirë çdo marrëdhënie që dëshironi të shihni të ndryshuar. Çelësi është ndërmarrja e veprimeve kur ju duket e përshtatshme. Ju me siguri do të merrni një shans për të thelluar një marrëdhënie të rëndësishme dhe do të ishte veprim shumë i mençur ta bënit atë.

Jeni tunduar të ecni përpara me diçka edhe pse e dini thellësisht se kjo nuk është saktësisht gjëja më e zgjuar që mund të bëni. Dy pjesë të personalitetit tuaj janë në konflikt me njëra-tjetrën, duke e bërë të vështirë që të vazhdoni.

Luani

Yjet sot ju sjellin disa përvoja interesante në aspektin e dashurisë dhe romancës. Ju keni mundësinë për të bërë një person të veçantë të ndiejë  të njëjtin pasion si ju. Nëse nuk mundeni dhe dëshironi të jeni të shkëputur, sigurisht mund ta bëni një gjë të tillë, por mund të humbisni një mundësi të shkëlqyeshme.

Vendosni më shumë emocione në punën tuaj. Tregojuni njerëzve që ju jeni të apasionuar pas asaj që bëni në vend që ta bëni punën tuaj thjesht për detyrim ose për para. Nëse nuk ndiheni të fortë emocionalisht për atë që bëni, atëherë gjeni diçka të re.

Virgjeresha

Yjet ju çojnë në një territor interesant në lidhje me karrierën tuaj. Një lidhje e caktuar mund të thellohet në diçka shumë të veçantë. Gjithçka që mund të duhet është një incident i vogël për të nxjerrë në pah pasionin e fshehur. Nëse jeni në një lidhje të ngushtë, atëherë prisni që ajo të shndërrohet në diçka ekstra sot.

Ju jeni në një pozitë të vështirë sot. Në mënyrë që të ecni përpara me punën, duket se do të duhet të kapni dorën e dikujt tjetër. Jini të ndjeshëm ndaj këtij personi tjetër ose veprimet tuaja do t’ju kthehen shumë keq më vonë gjatë rrugës.

Peshorja

Ekziston çdo shans që ju dhe i dashuri juaj të jeni në gjendje të eksploroni disa nivele goxha të thella dhe normalisht të pakalueshme. Energjia e sotme planetare vë një forcë të madhe në dispozicion që mund të lëvizë përmes pengesave si thika përmes gjalpit. Mos kini frikë nga pasioni!

Një mundësi financiare me fat është brenda mundësive tuaja. Një lloj bonusi mund të vijë nëse i luani letrat si duhet. Mbani një sy për një investim afatshkurtër ose një bonus të lidhur me punën tuaj. Pagesat do të jenë mjaft të dobishme.

Akrepi

Mos prisni një ditë të zakonshme përsa i përket partnerëve dhe marrëdhënieve. Gjithçka mund të ndodhë sot. Nëse keni dashur t’i tregoni dikujt si ndjeheni, do të keni mundësinë të thelloni lidhjen tuaj, jo vetëm pak, por shumë në një periudhë relativisht të shkurtër. Do të ndiheni sikur i keni njohur gjithmonë.

Në pjesën më të madhe, ju po ndiheni mjaft të sigurt në punën tuaj. Sidoqoftë, sot mund të ndjeni një gjemb në anën tuaj. Një zë i vogël në kokën tuaj po ju thotë të jeni të kujdesshëm dhe të merrni parasysh të gjitha perspektivat. Sigurohuni të dëgjoni këtë zë të mençur.

Shigjetari

Konfigurimi i sotëm planetar tregon që ju keni mjaft ditë përpara. Ekziston një energji e fortë rreth e rrotull që nuk do të marrë asnjë përgjigje. Veprimi është përgjigjja për çdo problem zakonisht ju pëlqen të flisni, por jo sot. Jini të gatshëm t’i tregoni të dashurit tuaj saktësisht se si ndiheni. Kjo është plotësisht e përshtatshme dhe do të merret në mënyrën e duhur.

Qëndrimi i guximshëm i dikujt po ju nxit në mënyrë të gabuar. Sigurohuni që të përballeni me këtë person dhe të shpjegoni sesi veprimet e tij ose të saj po ndikojnë tek ju. Mos u tregoni të thjeshtë ose të vrazhdë për këtë çështje. Përkundrazi, përqendrohuni te ndjenjat tuaja dhe respektin që meritojnë.

Bricjapi

Përderisa jeni në punë ose lëvizni duke kryer rutinat tuaja të përditshme, ju hasni forcën magjike të aspektit planetar të ditës. Nëse keni pak frikë nga pasioni, atëherë ndoshta është më mirë të vraponi ndërsa keni mundësinë. Pasi të jeni futur në situatë, do të jetë tepër vonë dhe me siguri nuk do të doni të largoheni.

Ka shumë energji që ju rrethon. Ju po ndjeni presion nga të gjitha palët për të vepruar në një mënyrë të caktuar. Pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo, do të kapeni në një betejë të vështirë. Jini të durueshëm me të tjerët dhe mundohuni të mos reagoni shumë.

Ujori

Nëse takoni dikë të ri, mund të ndiheni sikur i keni njohur ata gjatë gjithë jetës suaj – dhe mbase për më shumë se një jetë. Përgatituni të emocionoheni!

Gratë ka të ngjarë të jetë burim veçanërisht i rëndësishëm për ju sot. Dëgjoni ato që ju thonë dhe vini re këshillat e tyre. Njerëzit përreth jush kanë njohuri për situatën tuaj personale që ndoshta nuk mund t’i shihni vetë. Dëgjoni me kujdes.

Peshqit

Ka diçka intensivisht të fuqishme dhe pasionante, si dhe sekrete në lidhje me ngjarjet e sotme. Rreshtimi planetar i ditës nënvizon një ndërlidhje, për të cilën askush tjetër nuk mund ta dijë. Duket se është diçka që është mbajtur nën përfundime për ca kohë, për vetë arsyet tuaja të veçanta. Kjo lidhje thellohet në mënyrë të konsiderueshme sot, dhe si rezultat, mund të ketë një efekt shumë të fuqishëm në jetën tuaj.

Përqendrohuni në tendencat më të mëdha në vend që të kapeni me ulje-ngritjet e përditshme. Thashethemet në vendin e punës dhe idetë e vogla ka të ngjarë t’ju ulin nëse i lejoni. Kthejeni vëmendjen tuaj në diçka më të madhe.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X