Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Konfigurimi aktual qiellor e bën këtë një ditë për ata që janë romantik të vërtetë në zemër. Ju mund të ndiheni të justifikuar në bërjen e gjesteve të mrekullueshme për atë  që ju adhuroni më shumë në botë. Cfarëdo që të arrini të bëni , do të dalë dicka e mrekullueshme.

Puna: Merrni shënime të kujdesshme sot. Nëse jeni në një takim me shefin tuaj ose bashkëpunëtorët e tjerë, mos kini frikë të merrni shënime , të cilat mund tju duhen më vonë. Jini të vëmendshëm. Do të diskutohen shumë detaje që ju nuk dëshironi ti harroni.

Demi

Dashuria: Edhe pse ka potencial për pasion në ajër me energjitë planetare të sotme, ajo që do të vijë drejt jush do të jetë një konfuzion i madh. Ju dhe të dashurit tuaj mund të mos e shihni njëri-tjetrin për shumë kohë, por ju të dy e dini se jeni serioz në lidhje me këtë marrëdhënie. Ka një dashuri të pastër mes jush që asnjëri prej jush nuk e keni ndjerë më parë.

Puna: Ju jeni në një pozicion fantastik për të ndërmarrë të drejtën tuaj tani. Nëse keni menduar ndonjëherë të filloni biznesin tuaj në një farë mënyre, tani është koha e përsosur . Elektronika dhe ndërmarrjet krijuese të bazuara në internet janë më të favorizuarat.

Binjaket

Dashuria: Shtrirja e tanishme astral mund të thotë që ju ndiheni thellësisht të tërhequr nga një person i veçantë në një parti apo ngjarje shoqërore këtë mbrëmje. Ka diçka në lidhje me ngjyrën e flokëve dhe syve të tij/saj që do t’ju mahnisë. Por ndoshta më shumë se kjo, është zëri i tij/saj dhe kujdesi që shprehin për të gjithë ata rreth tyre. Kjo është ajo që vërtet ju vlerësoni.

Puna:  Ju mund ti merrni gjërat më lehtë sot , për të mos i kushtuar vëmendje detajeve specifike që kërkonin shqyrtimin tuaj. Jepuni vendin këtyre gabimeve që në fillim, në vend që të pretendoni se nuk keni të bëni asgjë me to. Herën tjetër, kontrolloni punën tuaj më me kujdes.

Gaforrja

Dashuria: Mos u shqetësoni shumë se si takimi juaj do të shkojë sonte  sepse gjasat janë që me energjitë qiellore të sotme, të gjitha do të shkojnë shumë mirë. Atmosfera është e mrekullueshme , edhe pse në fillim jeni shumë në tension , më pas gjithcka do kthehet në normalitet .Pra, duhet të relaksoheni dhe të keni një kohë të mrekullueshme.

Puna: Njerëz të tjerë do të jenë kritikë për punën tuaj sot kështu që ju duhet të jeni shumë të vëmendshëm . Sigurohuni që t’i kontrolloni gjërat dy ose tri herë para se t’i dërgoni ato për shqyrtim ose para se të kaloni në projektin tjetër. Merrni kohën tuaj dhe bëni mirë punën në vend që të nxitoni.

Luani

Dashuria: Sot, ju kërkoni veprime dhe kënaqësi të menjëhershme, edhe nëse këto janë të përshtatshme apo jo! Shtrirja planetare e sotme sjell me vete një shans të madh për të bërë disa zbulime radikale rreth jetës, dashurisë dhe romancës. Metoda juaj për të bërë një përshtypje të pandërprerë përfshin shumë flirtim dhe shumë lojëra të zgjuara fjalësh, të gjitha të dizajnuara për të ngacmuar synimin tuaj.

Puna: Mos harroni se për çfarë po punoni – për familjen tuaj, shtëpinë tuaj dhe sigurinë tuaj. Cilado qoftë arsyeja, gëzohuni këtyre pjesëve të jetës tuaj në vend që të jeni të lodhur nga stresi dhe shqetësimet që sjell puna juaj në mendjen tuaj.
Jini pozitiv !

Virgjeresha

Dashuria: Një takim veçanërisht i këndshëm mund të frymëzojë që të filloni të mendoni për të ardhmen në vend të së kaluarës!Nëse jeni ndjerë veçanërisht i dëmtuar ose i refuzuar nga dikush shumë kohë më parë, të cilin ju nuk keni qenë në gjendje ta harroni, atëherë merrni zemër nga shtrirja planetare e sotme dhe bëjeni.

Puna: Idetë në lidhje me punën tuaj do të vijnë tek ju – prandaj mos e mbyllni vetëdijen por thjesht bëni një pushim. Pavarësisht nëse jeni apo jo në punë sot, do të jetë e vështirë për ju të mbyllni pjesën e biznesit në mendjen tuaj. Mbani një stilolaps dhe letër gjithmonë me ju, asnjëherë nuk i dihet.

Peshorja

Dashuria: Shtrirja e tanishme planetare ju inkurajon që të merrni një vështrim më të thellë mbi një marrëdhënie të caktuar kohët e fundit. Kjo do të ndihmonte për të mësuar çdo mësim thelbësor.Ju duhet të ndaloni dhe të ndjeheni se jeni përgjegjës për të gjitha ato që kanë ndodhur, gjë që nuk është aspak në stilintuaj të zakonshëm.

Puna: Stimuli që do të përfitoni nga njerëz të tjerë do të jetë katalizatori për idetë e reja dhe qëllimet e reja në lidhje me punën tuaj. Bëni atë që doni dhe angazhohuni në aktivitete me njerëzit me të cilët doni të jeni. Ju do të mësoni mbi një marrëveshje të madhe sëshpejti.

Akrepi

Dashuria: Dikush i veçantë vjen në rrugën tuaj! Nëse kënaqeni me rrezikun dhe sfidën, atëherë sigurisht që do të vlerësoni konfigurimin e sotëm astral. Por në qoftë se do të ngjitesh më shumë me të provuarit dhe besimin, dhe do të mbani brenda parametra të përvojës suaj të kufizuar, atëherë mund ta bëni edhe këtë.

Puna: Kjo është një kohë e mirë për të pastruar retë e konfuzionit që ju rrethojnë, në mënyrë që të përshtateni me qëllimet tuaja të vërteta.Ju jeni në një pikë fillimi tani. Kurajo!

Shigjetari

Dashuria: Është koha që ju të merrni një qëndrim për diçka që keni menduar të keni për një kohë të gjatë.Konfigurimi astral i sotëm ju inkurajon që të shkoni për atë që dëshironi. Edhe pse ndërgjegjja juaj, gjithnjë vigjilente mund t’ju thotë se po e largoni këtë shans nga dikush tjetër, mos e dëgjoni, por shkoni atje ku zemra ju dërgon.

Puna
: Çdo gjë që thoni tani do të kthehet t’ju ndjek më vonë.Ju mund të tundoheni të thërrisni më shumë bashkëpunëtorë sot. Mundohuni t’i rezistoni këtij tundimi.

Bricjapi

Dashuria: Konfigurimi astral do të thotë se takimi që do të ndodh është i një lloji të vecantë .Kozmosi siguron pasion të mjaftueshëm për t’ju mbajtur të buzëqeshur për disa javë që do të vijnë . Kjo është e gjitha një çështje e kimisë, dhe ju të dy me siguri do të gjeni se ju keni reagim të drejtë për njëri-tjetrin. Sapo të takohen sytë, ka një tërheqje të caktuar mes jush. Ji i sigurt!

Puna: Edhe nëse e gjen veten në punë sot, merr shumë pushime dhe përpiqu të mos jesh tepër i përfshirë emocionalisht në çdo gjë që bën.  Ju meritoni një pushim mendor. Relaksohuni !

Ujori

Dashuria: Takimi që ndodh sot mund të zhvillohet shpejt dhe me zemërim në diçka që shpejt kërcënon të konsumojë kreativitetin tënd. Konfigurimi astral sot ju inkurajon që të shkoni në ekstreme. Por kjo do të jetë më e pakta e shqetësimeve të tua. Mund të jetë një përzierje e vërtetë e zemrës dhe shpirtit, dhe ndonjëherë akoma dhe më e veçantë!

Puna:Parashikimi i javës së ardhshme të punës mund të vendosë një fluturim gjatë fundjavës tuaj. Mundohuni të shmangni këtë duke ju drejtuar miqve dhe anëtarëve të familjes me të cilët nuk keni folur për një kohë. Nëse ju duhet të punoni, gëzoni shoqërinë e atyre që janë përreth jush.

Peshqit

Dashuria: Konfigurimi astral i sotëm ju tregon se kjo është një nga ato herë për të bërë një lëvizje të shpejtë.  Ka raste për t’u ulur dhe për t’u menduar, dhe herë herë për të ndërmarrë veprime të shpejta. Tani e kupton se mund të humbësh tërësisht ose të fitosh- kështu që luftoni për të, dhe mos shiko prapa!

Puna: Nëse kjo është dita juaj e lirë, atëherë kënaquni dhe mos e prishni atë për veten ose për të tjerët rreth jush. Mos i ngarkoni njerëzit rreth jush me tregime dhe thashetheme të pafundme nga puna. Nëse jeni në punë, bëni një hap përpara dhe mos iu nënshtroni stresit.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X