Horoskopi Ditor

Dashi

Sot mund të shihet rishfaqja e një ish-pronari të vjetër, i cili dikur ju është dukur jashtëzakonisht tërheqës. Kjo mund të jetë diçka befasuese, dhe ajo që mund të jetë edhe më befasuese është thellësia e ndjenjës që zbuloni se e keni akoma. Edhe pse kjo është një situatë delikate, ju keni gjithë përvojën emocionale që ju nevojitet për të marrë vendimet e duhura.

Sa i përket punës do të ndjeni zemërim dhe acarim që vjen nga të tjerët, por edhe nga vetja. Ju mund të jeni armiku juaj më i dobët falë standardeve të larta që keni vendosur për punën tuaj. Jepini vetes pushim. Merrini gjërat me lehtësi, pasi të tjerët nuk e bëjnë.

Demi

Sot mund të bëni shumë përparim sa i përket një historie të vazhdueshme romantike. Do të keni shumë hapësirë ​​për forcimin e lidhjes dhe ndjesinë e angazhimit midis jush. Edhe pse ju mund të keni qenë duke trajtuar të gjithë problemin me lehtësi, ju të dy jeni shumë të vetëdijshëm se ndjenjat që ndani po rriten dita ditës. Jepi një shans dashurisë!

Vetëm se njerëzit e tjerë nuk pajtohen me ju nuk do të thotë se idetë tuaja janë të gabuara. Lërini njerëzit të bëjnë gjërat sipas mënyrës së tyre dhe ndihuni të sigurt në bërjen e gjërave sipas mënyrës tuaj. Qasja juaj unike është diçka për të vlerësuar, jo përçmuar.

Binjaket

Sot zbuloni se nuk ka arsye që të pretendoni sikur jeni njeri që e doni jetën e qejfit apo njeriu më gazmor në një dhomë, nëse nuk ndiheni vërtet kështu. Nëse partneri juaj komenton për mungesën e shakave që nuk po i bëni sot, mund të duhet ta pranoni se edhe ju keni nevojë për ditët tuaja të qeta.

Të punoni vetëm dhe të përfitoni nga pavarësia juaj është thelbësore për suksesin tuaj në këtë kohë. Energjitë e njerëzve të tjerë vetëm do t’ju ngatërrojnë dhe ju largojnë nga qëllimi juaj i vërtetë. Do të arrini shumë më tepër kur të keni besim tek vetja.

Gaforrja

Këndvështrimi juaj tradicional ndaj dashurisë dhe romancës vlerësohet shumë sot nga një person, për të cilin keni menduar prej kohësh. Ai do të adhurojë qasjen tuaj praktike ndaj marrëdhënieve, ku të dy palët ndihmojnë njëra-tjetrën për të arritur suses, duke bashkuar burimet dhe talentet. Ju keni një admirues të vërtetë.

Kjo javë është si një pushim për ju. Jo vetëm që ndiheni të sigurt në veten tuaj, por gjithashtu jeni jashtëzakonisht optimist dhe të hapur për ide dhe koncepte të reja. Perspektiva juaj është e gjerë dhe ju jeni të gatshëm të mësoni.

Luani

Dita e sotme sjell një sfidë të vërtetë. Zakonisht keni një këndvështrim shumë të shkujdesur dhe të veçuar nga romancat dhe marrëdhëniet. Shpesh jeni në dyshim “ta merrni apo ta lini diçka”, dhe zakonisht përfundoni duke e lënë. Por kësaj here është dikush tjetër që nuk do t’ju lejojë “ta lini”, edhe pse mund të dëshuroni. Ju do të duhet ta bindni këtë person për sinqeritetin tuaj.

Ju po dëshironi një stimul të ri në punën tuaj. Ju duhet një sfidë e re ose një lloj nxitje krijuese. Rutina e vjetër nuk është përmbushëse. Hidhni hapa tani për të futur diçka të re në skenarin tuaj të punës. Është e rëndësishme që ta mbani të freskët punën tuaj.

Virgjeresha

Nëse partneri juaj nuk është për të festuar sot, ndoshta duhet ta falni. Me energinë e sotme astrologjike ju mund ta keni të vështirë t’i vendosni atij buzëqeshjen në fytyrë, por mos e humbni shpresën. Ndoshta mund ta bindni partnerin për të dalë dhe për të parë një shfaqje apo një film komik.

Në punë dikush po mundohet t’ju kontrollojë. Ai ose ajo dëshiron t’ju vendosë në një anë tjetër të gjërave. Kini kujdes nga motivet e këtij personi. Ju jeni të hapur dhe të gatshëm të eksperimentoni me ide të reja, por së pari sigurohuni që është në interesin tuaj më të mirë ta bëni këtë.

Peshorja

Një lidhje romantike po bëhet më serioze sot. Nëse po e merrni të dashurin tuaj për të vizituar nënën dhe babanë tuaj, prisni që të jetë një rast shumë i duhur dhe tradicional. Të gjithë do të shfaqin sjelljen e tyre më të mirë. Por të paktën prezantimet do të mbarojnë, dhe atëherë mund të relaksoheni.

Fati juaj do t’ju ikë kur të filloni të kombinoni modën e vjetër me zgjidhjet praktike në punë. Mos kini frikë të flisni për veten tuaj sot, në mënyrë që dikush tjetër të vërë re punën tuaj.

Akrepi

Kjo është një ditë që mund të sjellë një bisedë serioze mes jush dhe partnerit tuaj. Nëse keni vendime të rëndësishme për të marrë, atëherë mos i anashkaloni, por përballuni me këto probleme dhe punoni për t’i kaluar ato. Mund të mos jenë veçanërisht të vështira, por duhet të bëni përpjekje në mënyrë që gjithçka të funksionojë më mirë.

Tani për tani duket se ju thjesht po bëni minimumin për të arritur gjërat. Ju nuk po bëni shumë përpjekje në punën tuaj dhe kështu nuk po ecni përpara ashtu siç dëshironi. Kuptoni se nëse doni të shkëlqeni, duhet të bëni më shumë.

Shigjetari

Nëse ndiheni pak më të mërzitur se zakonisht sot, kjo ndoshta është për shkak të atmosferës së krijuar nga konfigurimi planetar. Sigurisht që askush nuk do t’ju marrë seriozisht, dhe i dashuri juaj do të vazhdojë t’ju ngacmojë, por prapëseprapë, mund të keni nevojë për pak humor. Mundohuni të dilni për të parë një shfaqje komedi, ose të qëndroni brenda dhe të shikoni video për të qeshur.

Ju po bëni hapa mbrapa për t’u shërbyer të tjerëve dhe për t’u siguruar që gjithçka shkon mirë për njerëzit përreth jush. Tani pyesni veten nëse jeni vërtet duke bërë sa duhet për veten tuaj. Sigurohuni që po kujdeseni edhe për nevojat tuaja.

Bricjapi

I dashuri juaj po bën sërish si autoritar? Energjia e ditës mund t’i shtyjë ata të pretendojnë se duhet të kontrollojnë familjen. Ndërkohë, ju ndjeheni si një nga ato marionetat që vallëzojnë si t’ju dojë qejfi të tjerëve. Epo, mbase është koha të rimerrni fuqinë tuaj, t’i njoftoni ata se keni më shumë se një kukull brenda trupit tuaj dhe se tani keni ndërmend ta provoni këtë.

Në punë ju keni shmangur qëllimisht një konfrontim për një kohë të gjatë. Ju nuk dëshironi të vendoseni në një betejë me dike. Mos kini frikë të jeni agresivë. Do t’ia dilni.

Ujori

Sot mund të vendosni të zhyteni më thellë në lidhje me një marrëdhënie të caktuar shumë të rëndësishme. Ju mund të keni treguar shuëm mature deri tani nga frika se kjo gjë nuk do t’ju çojë askund. Ky është një moment i shkëlqyeshëm për të filluar të flisni për të ardhmen tuaj dhe për të rritur ndjesinë e të qenit bashkë.

Pavarësisht se çfarë bëni, dramat dhe luhatjet ekstreme gjithmonë duket se ju ndjekin gjatë rrugës suaj të karrierës. Pranojeni këtë dhe shijojeni, në vend që të përpiqeni ta luftoni.

Peshqit

Kjo është një ditë e shkëlqyer për ju dhe dashurin tuaj për të bërë diçka së bashku. Tani mund të filloni të punoni në ndonjë prej atyre ideve të shkëlqyera që keni pasur, si fillimi i konvertimit të papafingos apo ndërtimit të një garazhi. Nëse mund të punoni gjatë fazës së planifikimit së bashku pa ndonjë mosmarrëveshje të madhe, nuk do të keni shumë probleme në organizimin e pjesës tjetër.

Në punë ka gjasa që të përkedheleni nga dikush që njeh dhe vlerëson punën tuaj të vështirë. Ju jeni në piedestal sot dhe si rezultat, nuk është moment i keq të kërkoni ngritje në detyrë ose promovim. Të tjerët e dinë që ju e meritoni atë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X