Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Shtrirja planetare e sotme do të thotë se takimi juaj do të jetë impresionues nga vëmendja që ju i kushtoni rrobave tuaja dhe mënyra sesi i shikoni gjërat në përgjithësi. Ndërsa jeni të aftë në të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me imazhin, ju do të tejkaloni të gjitha pritjet e tyre. Sapo hyrja e madhe të ketë mbaruar, ju mund ta njihni me të vërtetë atë person me detaje.

Puna :
Ka shumë biseda mes jush dhe të tjerëve sot, por duket sikur nuk po shkon askund. Ju mund të largoheni nga një dialog i gjatë me shefin tuaj edhe nëse ai ose ajo ishte duke u përpjekur për të komunikuar sic duhet me ju.

Demi

Dashuria: Energjia aktuale planetare ju inkurajon që të jeni optimist për shanset tuaja për sukses . Zakonisht ju keni tendencë të mendoni për takime të reja ,kështu që ju nuk do të zhgënjeheni nëse nuk do të dalin siç keni pritur. Duke parë anën e ndritshme sot energjia planetare do të krijojë kushtet e duhura për ju që të kënaqeni me të vërtetë.

Puna :
Ju do të jeni mjaft të angazhuar në shumë punë sot dhe kjo do të çojë në sukses të madh. Përfshijini këto ide të ndryshme dhe ndani suksesin. Ju mund të vendosni copa idesh së bashku për të krijuar një kryevepër.

Binjaket

Dashuria : Dashuria nuk mund të jetë në shkallën e një aventure , sidomos me konfigurimin e tanishëm astral, por mund të jetë shumë e këndshme dhe mjaft çlodhëse. Ju shpesh synoni për pasion të madh, por ju fshehurazi e vlerësoni dikë që dëshironi të jetë me ju. Nuk duhet të jetë e gjitha vetëm punë; ju lejohet të ngadalësoni dhe të relaksoheni.

 

Puna: Rreziku këtu është se ju do të përfshiheni në procesin e mendimit analitik dhe do të harroni se pikat e forta tuaja qëndrojnë në intuitën tuaj dhe ndjeshmërinë. Përqafojini këto dhurata .

Gaforrja

Dashuria : Shtrirja aktuale planetare është qetësuese . Ju nuk do të keni nevojë të bëni ndonjë gjë veçanërisht të veçantë për të mbajtur një ndjenjë paqeje dhe harmonie me të dashurin tuaj. Mos u përpiqni të detyroni arritjen e një rezultati të veçantë; në vend të kësaj, lejo të jesh i hapur ndaj çdo gjëje që ndodh.

Puna: Mendja juaj ka të ngjarë të shkojë mbrapa në çdo drejtim – duke e bërë të vështirë për ju që të përqendroheni në ndonjë gjë që ka të bëjë me punën tuaj. Qëndroni larg nga kafeina ose sheqeri sot ose ndryshe kjo mpiksje mendore vetëm do të përkeqësohet.

Luani

Dashuria: Ndjenjat bëhen më të rëndësishme dhe theksohen nga bashkëveprimi i sotëm i energjive astrale. Lejoni qe cdokush rreth teje të jetë transparent , I drejtëpërdrejtë .Nëse kjo ndihmon, krijoni një atmosferë të mrekullueshme dhe shijoni momentet sëbashku. Ajri, hapësira dhe drita do të lejojnë emocionet tuaja më të thella të fluturojnë. Ju do të jeni shpirtra të lirë deri në fund të mbrëmjes.

Puna : Dikush ka të ngjarë të paraqesë një plan alternativ për ju sot, që mund t’ju hedhë jashtë bilancit në lidhje me karrierën tuaj. Mblidhni fakte dhe informacione, por mos nënshkruani asgjë akoma. Sigurohuni mbi këto ide para se të veproni.

Virgjeresha

Dashuria: Shtrirja astrale e sotme është një shenjë pozitive sa i përket takimit tuaj  këtë mbrëmje. Ju të dy dukeni se plotësoni njëri-tjetrin dhe gjithashtu e kuptoni njëri-tjetrin në mënyra që duken mjaft të jashtëzakonshme. Keni diçka të veçantë tek ju të dy.

Puna : Produktiviteti juaj është i lartë dhe marrëdhëniet tuaja me njerëzit në vendin e punës janë fenomenale. Çdo gjë që dëshironi të arrini sot është brenda mundësive tuaja – kryesisht falë ndihmës, mbështetjes dhe këshillave të atyre që janë përreth jush. Këto marrëdhënie janë të vlefshme.

Peshorja

Dashuria : Dashuria befas bëhet një propozim shumë interesant dhe i besueshëm me konfigurimin e sotëm planetar. Nëse e keni të vështirë për të frenuar natyrën tuaj impulsive në lidhje me një person të caktuar, ju do të ndiheni shumë më të qetë sot. Qasja e çuditshme ndaj dashurisë nuk funksionon, por një qëndrim më të relaksuar ka shumë gjasa ta merrni të dy.

Puna: Mos u mbështesni te të tjerët sot. Mbani në mend se njerëzit e tjerë nuk kanë gjasa të kenë thellësinë dhe perceptimin që keni ju kur bëhet fjalë për detyrat rreth punës. Nëse doni një punë të bërë mirë, bëjeni vetë.

Akrepi

Dashuria: Bashkëveprimi i sotëm i energjive planetare do të thotë që ju keni mundësinë për të fituar dashurinë tuaj të vërtetë mbi mënyrën tuaj të të menduarit dhe shijes suaj në ushqime. Nëse mund të zgjedhësh vaktin e ëndrrave të tyre, je padyshim fitues dhe ata kurrë nuk do ta harrojnë këtë përvojë të mrekullueshme. Ju mund të merrni ofertën që prisni pothuajse menjëherë.

Puna:Ju keni shumë pasues në vendin tuaj të punës sot. Njerëzit do të jenë shumë të hapur për idetë tuaja dhe roli juaj si udhëheqës do të respektohet shumë. Shumë informacione pozitive mund të shpërndahen fal interesimit tuaj të përzemërt dhe personalitetit të dashur.

Shigjetari

Dashuria: Ju ju përshtateni ndjenjave tuaja shumë më lehtë me shtrirjen planetare aktuale. Dhe kjo për ju është mjaft e rëndësishme, pasi ju tentoni të qëndroni prapa dhe të injoroni plotësisht, gjë që shpesh rezulton në shumë situata të ndërlikuara. Edhe në qoftë se ju duket alarmante për të qenë në një mendje me emocionet tuaja rreth një personi, kjo do t’ju ndihmojë të dini se cili duhet të jetë hapi juaj i ardhshëm.

Puna
: Çdo lloj udhëtimi në distancë të shkurtër që lidhet me karrierën tuaj do të jetë shumë i suksesshëm. Nëse dikush ka nevojë për një punë të kryer jashtë vendit të punës, vullnetar për punën do të jeni ju. Një takim i rastësishëm gjatë udhëtimit tuaj do të jetë mjaft i favorshëm.

Bricjapi

Dashuria: Shtrirja e tanishme astrale mund të jetë përgjigja për të bërë një nga ëndrrat tuaja të realizohet në lidhje me një person të caktuar që ju keni admiruar për disa kohë. Ju do të ndjeheni më pak  i panjohur dhe enigmatik në marrëdhëniet tuaja me të. Ky është një vendim i madh për ju, pasi ju jeni të frikësuar se cfarë do të ndodhë.

Puna : Komunikimi me të tjerët në punë është veçanërisht i fortë sot dhe ju do të kuptoni se çdo gjë që ju thoni do të shkojë në veshët e bashkëpunëtorëve tuaj . Mos thuaj asgjë që nuk do të dëshironit të shkojë te shefi juaj.

Ujori

Dashuria: Ju mund të zbuloni se muzika është ushqimi i dashurisë, me energjinë qiellore të sotme. Në fakt ju mund të zbuloni një lidhje të rëndësishme mes jush dhe ushqimeve si dhe aftësisë për të krijuar një atmosferë të vërtetë romantike. Nëse zbaviteni atëherë ata do të jenë shumë të lumtur të përmbushin çdo kërkesë tuajën.

Puna : Ju mund të jeni të frustruar sot nga të tjerët që janë duke bërë një punë të përciptë dhe që ju e dini se duhet të bëhet më e plotë . Afrohuni këtyre njerëzve me mirëkuptim dhe bëjini të ndryshojnë .Ruaj qetësinë.

Peshqit

Dashuria : Energjia qiellore e sotme lehtëson situatën tuaj dhe ju bën të ndiheni të qetë dhe të relaksuar për të shijuar lojën e dashurisë, të cilën pa dyshim do ta luani në një takim të veçantë këtë mbrëmje. Mos lejoni frikën tuaj të ndalojë bukurinë e vërtetë që ju keni në shpirt. Harrojini shqetësimet dhe vështirësitë tuaja dhe përqendrohuni në takimin tuaj.

Puna: Thashethemet e këqija për ju janë duke kaluar në mesin e kolegëve tuaj që po e bëjnë të vështirë që ju të jeni efektivë në vendin e punës. Bëni më së miri punën tuaj ,me qetësi dhe diplomatikisht , pa shkallëzuar dramën edhe më tej.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X