Horoskopi Ditor

Dashi

Ju mund të ndiheni të gatshëm të shkëputeni nga një marrëdhënie që ju ka angazhuar shumë për ca kohë. Nëse mund të “thërrisni” guximin dhe ndjenjën e bindjes, atëherë është ndoshta më së miri të bëni një pushim. Shanset janë që nëse kjo ka qenë e keqe për ju, gjithashtu ka qenë e keqe edhe për partnerin tuaj. Është koha për të falur njëri-tjetrin dhe për të vazhduar më tej.

Çështjet e vështira do ju godasin shumë në një nivel personal. Ju mund të përpiqeni të flisni vetë nga gjërat që ndjeni. Kjo nuk është një mënyrë shumë e shëndetshme për t’u marrë me këto çështje. Kjo vetëm do ta bëjë më të vështirë për ju të jeni të qartë gjatë javës së ardhshme.

Demi

Ju mund të humbni ndjenjën tuaj të zakonshme të lidhjes me partnerin, por gjithashtu nuk do të shqetësoheni veçanërisht. Çdo herë pas here është një ndjenjë e shkëlqyeshme të shkosh me rrjedhën dhe thjesht të besosh se ajo që ndodh do të thotë të jetë.

Aktivitetet romantike nuk do të pengojnë karrierën tuaj. Përkundrazi, ato do t’ju ndihmojnë shumë. Gëzimi i kohëve intime tani do t’ju japë qetësi mendore kur të shtohet intensiteti I punës javën e ardhshme. Vetëm sigurohuni që të mos përzieni biznesin me kënaqësi.

Binjaket

Ju keni mundësinë për një ditë mrekullisht romantike, nëse luani mirë. Ekziston mundësia që të takoheni me dikë që mund të ndryshojë jetën tuaj në mënyrë dramatike. Por, para se të ngarkoheni, duhet të siguroheni që keni disa gjëra të qarta. Ju nuk dëshironi të nxitoni në ndonjë situatë për të cilën keni gabimin më të vogël.

Kushtojini vëmendje këshillave që vijnë nga njerëzit që veprojnë si vëllezërit dhe motrat në jetën tuaj. Këta njerëz ju njohin mirë dhe ata kanë shumë për të thënë në lidhje me fushën e karrierës tuaj. Ata mund të shohin gjëra për punën tuaj që nuk jeni në gjendje t’i bëni.

Gaforrja

Sot do të jetë një nga ato ditë kur do të keni mundësi të fantazoni pak dhe të kaloni kohë duke dëshiruar dhe pyetur për një romancë që dikur ishte, ose një që mund të jetë. Por nëse doni të bëni më të mirën e marrëdhënies suaj aktuale, mund të jetë më e dobishme të mendoni për përmirësimin e asaj që keni, sesa të shpresoni për gjëra që mund të mos jenë kurrë.

Një temë e madhe për ju sot do të jetë “hapësira personale”. Është e rëndësishme që kur jeni duke punuar, keni kufij të përcaktuar mirë si fizikë ashtu edhe mendorë. Sigurohuni që njerëzit e tjerë t’i respektojnë këto kufij. Hapësira juaj është e rëndësishme.

Luani

Nëse keni qenë duke e gjetur veten duke menduar pafund për një mik të caktuar ose partner të mundshëm romantik, atëherë mund t’ju duhet të ndaloni dhe të bëni disa veprime në vend të kësaj. Energjia e ditës mund t’ju largojë në një parajsë, por do të ishte më mirë të zbuloni se si është gjendja me të vërtetë mes jush përpara se të shpërndaheni shumë. Pasi të jeni të sigurt, atëherë mund të fantazoni gjithçka që ju pëlqen.

Prindërit tuaj, veçanërisht nëna juaj, do të luajnë një rol të rëndësishëm nëse ata janë me ju në këtë jetë apo jo. Ndoshta informacione të mençurisë nga njëra ose të dyja ato po ju bien në mendje duke ju kujtuar këshilla të rëndësishme lidhur me punën.

Virgjeresha

Do të detyroheni të mendoni dy herë përpara se të bëni ndonjë lëvizje të papritur në lidhje me jetën tuaj të dashurisë. Ju mund të jeni të sigurt për motivet tuaja, por megjithatë është akoma më mirë nëse mund të prisni të paktën një ditë tjetër para se të merrni ndonjë vendim. Ekziston mundësia që ju të mos e shihni atë që synohet në dritën e duhur. Koha do të zbulojë të gjitha.

Të tjerët e dinë se çfarë po mendoni vetëm duke parë fytyrën tuaj. Për këtë arsye, nuk ka kuptim të fshehni emocionet që keni që rrethojnë punën tuaj. Vendosni gjithçka në tryezë.

Peshorja

Nëse keni dashur të kaloni kohë me partnerin duke shijuar ambientin perfekt romantik, atëherë mund të përfitoni nga shansi i sotëm për ta realizuar këtë ëndërr. Organizoni një darkë me shandanë në një restorant komod, ose ndoshta krijoni një atmosferë mikpritëse dhe magjike në komoditetin e shtëpisë suaj. Përdorni ndriçim delikate dhe aroma të mrekullueshme për ta bërë atë një natë për t’u mbajtur mend.

Pyesni veten se çfarë mund të bëni që të jeni një shërbim më i madh i të tjerëve. Tani është koha që ju të bëni punë për njerëzit e tjerë, jo vetëm për veten tuaj. Këto akte bujare të mirësisë do t’ju sjellin pikë të mëdha. Dhuroni kohën dhe energjinë tuaj.

Akrepi

Ju nuk keni një temperament mesatare ose dashakeqe; thjesht zemërimi juaj ka tendencë të ziejë kur nuk mund të keni atë që dëshironi kur e dëshironi. Ëhtë e qartë se ju duhet të ndjeheni instinktin tuaj për diçka për të cilën jeni ankuar për ca kohë. Pasi ta keni nxjerrë jashtë sistemit tuaj, mbase të dy mund të jeni përsëri miq Me vendosmëri po, pasi keni fat në anën tuaj!

Mënyrat e hulumtimit në të cilat ju mund ta bëni vendin tuaj të punës më të shëndetshëm. A ka kosh riciklimi të disponueshëm për letër, plastikë dhe alumin? Gjëra të thjeshta si kjo mund të bëjnë një ndryshim të madh. Kërkojuni të tjerëve këshilla për këto çështje.

Shigjetari

Nëse partneri juaj duket se nxehet dhe shqetësohet dhe bën bujë për asgjë, atëherë këshillat më të mira janë të jeni të sjellshëm dhe ta injoroni atë. Ju mund të merrni më të mirën prej tyre duke inicuar një bisedë të frymëzuar për ndonjë çështje polemike. Siguroni një rrugëdalje të lehtë: vetëm një herë!

Ju keni një këndvështrim të mirë nga ku jeni ulur në kohën e tanishme. Ju e kuptoni se ku jeni dhe ku dëshironi të shkoni. Jo të gjithë rreth jush mbështesin ëndrrën tuaj përfundimtare. Ju mund të dëshironi t’i largoni këta njerëz nga jeta juaj.

Bricjapi

Partneri juaj me shumë mundësi do të duket i vendosur për të filluar argumente. Kjo do të ndodhë veçanërisht nëse ata kanë qenë nën stres. Ndoshta ata thjesht duhet të gjejnë një prizë. Mund të jetë me vlerë kur të dërgoni shokun tuaj në palestër, ku ata të mund të ndjejnë gjendjen e tyre në pajisje, në vendin tuaj dhe gjithashtu të bëni disa ushtrime.

Kjo është një ditë e mirë për të punuar për të ekuilibruar veten tuaj shpirtërore. Sigurohuni t’i kushtoni vëmendje anës suaj shpirtëror. Gjatë javës ju keni aq shumë vëmendje në aspektin tuaj mendore dhe emocionale sa të harroni të ushqeni shpirtin tuaj të vërtetë.

Ujori

Ju mund të ndjeni një ndjenjë të konkurrencës në ajër në mbledhjen e sotme shoqërore. Nëse të dy ju dhe një mik i ngushtë keni pikpamjet tuaja të njëjta person, atëherë mbrëmja do të sigurojë një burim unik argëtimi. Por mos lejoni që ajo të degjenerohet në llojin e lojës që ju shndërron të dyve, në mënyrë të panevojshme, në rivalë.

Rrethojeni veten me muzikë të mirë që ju pëlqen. Një ton qetësues do të lehtësojë shpirtrat tuaj dhe do t’ju bëjë të mendoni më qartë se cilat janë nevojat tuaja dhe cilat janë qëllimet tuaja përfundimtare të karrierës. Mendoni në shkallë më të gjerë. Muzika do të ndihmojë.

Peshqit

Nëse ju dhe partneri juaj jeni të vetëdijshëm për rritjen e zemërimit midis jush, atëherë kjo është një ditë e mirë për ta nxjerrë atë në hapje dhe për të zgjidhur problemin një herë e përgjithmonë. Gjërat po ju nxisin të dyve lart, me qëllim. Përdoreni këtë rast për të folur në mendjen tuaj dhe për të ndarë ndjenjat tuaja, edhe nëse ato janë pak më lart.

Lëreni rojen tuaj të kuptojë se mund të mësoni nga të tjerët. Kur vendosni pjesën e përparme që thotë se mund të trajtoni gjithçka, ju mbylleni veten në një mençuri të jashtëzakonshme që mund t’ju ndihmojë jashtëzakonisht në karrierën tuaj. Jini të hapur për njerëzit e tjerë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X