Horoskopi Ditor

Dashi

Nëse kohët e fundit keni qenë paksa mbizotëruese tek partneri, atëherë mund të prisni që ai të reagojë ndaj këtij aspekti të natyrës suaj. Energjia planetare po bën që partneri të dojë të zgjerojë gamën e tij të aktiviteteve dhe të eksplorojë interesa të reja, të cilat ata nuk mund t’i bëjë nëse jeni duke treguar mosmiratimin tuaj. Jepini atij dhe vetes pak pushim.

Tani është një kohë e mirë për të rishikuar planin tuaj afatgjatë të karrierës. Një ndryshim i madh po vjen për ju, prandaj përgatituni të bëni rregullime. Nuk ka kuptim të qëndroni në rrugën e tanishme nëse e ndjeni veten duke u tërhequr në një drejtim tjetër. Ndiqni zemrën.

Demi

Duhet thënë që ju prireni të kënaqeni me fjalë. Ju pëlqen të eksperimentoni me lojra të ndryshme të frazave, dhe kurioziteti juaj ju bën bisedues të lezetshëm. Energjia planetare sot krijon nxitjen për të luajtur dhe socializuar në qarqe të reja dhe tërheqëse. Nëse jeni duke kërkuar për romancë, atëherë mund të gjeni shumë mirë sot një person, shoqëria e të cilit ju duket e jashtëzakonshme.

Mbyllni derën për projektet e vjetra, në mënyrë që të krijoni rrugë për të reja. Ju keni shumë fund të lirshëm tani që po shkakton rrëmujë mendore pavarësisht nëse e kuptoni apo jo. Delegoni punën tuaj, trajtojeni vetë me sy të freskët ose lëreni fare.

Binjaket

Intuita juaj do të jetë drejt e në shenjë sot. Nëse keni qenë duke pyetur veten për një marrëdhënie të caktuar të re dhe nëse do ta bëni më serioze ose të mbani distancë, atëherë mund të jetë një ide e mirë t’i ftoni jashtë për një vakt këtë mbrëmje. Pas një kohe të shkurtër do të keni përgjigjen tuaj, dhe do të dini saktësisht se çfarë lëvizje të bëni tjetër.

Konfuzioni do të lindë rreth mesditës dhe ka shumë të ngjarë t’ju kthejë nëse nuk jeni të përgatitur të merreni me të. Vendosni planin tuaj gjatë fillimit të ditës dhe më pas përdorni pasditen për të vijuar. Planet e iniciuara gjatë mesit të ditës ka shumë të ngjarë të rrëzohen.

Gaforrja

Ju nuk do të dëshironi të kufizoheni në asnjë mënyrë sot. Nëse keni një grup planesh dhe partneri juaj ka një tjetër, nuk do të jeni në gjendje të kompromentoni, por do të dëshironi të dilni dhe të kënaqeni me kushtet tuaja. Kjo nuk do të çojë në mosmarrëveshje të mëdha, pasi koha e veçantë mund të ju afrojë më shumë.

Ju jeni në prag të diçkaje të madhe, por prapë jeni ende një hap larg. Lajmi i mirë është se ky hap është vetëm një i vogël. Ju në të vërtetë jeni shumë më afër sesa mendoni. Rrini atje. Një përparim do të vijë që sonte.

Luani

Sa më shumë që të mund të zgjeroni të gjitha aspektet e jetës tuaj mendore, emocionale dhe fizike, aq më mirë. Energjia astrale po ju nxit të tregoni kujdes dhe të eksploroni mundësi të reja. Mbani një qëndrim aventure! Kjo është veçanërisht e vërtetë në marrëdhëniet tuaja personale, ku një perspektivë më e gjerë mund t’ju sjellë një përvojë më të kënaqshme. Thjesht duhet të besoni që në fillim.

Nuk është tepër vonë për të përfituar nga një mundësi fantastike e djeshme. Momenti nga dy ditët e mëparshme është duke u ndërtuar, duke ju vendosur që të bëni një lëvizje të madhe. Bëni tani përpara se kufizimet nga njerëzit e tjerë t’ ju prekin.

Virgjeresha

Ky është një moment i shkëlqyeshëm për të organizuar një aheng dhe për të ftuar të gjithë ata njerëz që ju doni, ushqeni dhe admironi. Të gjithë janë në humor të qeshin dhe të duan të nxjerrin më të mirën tek të tjerët, dhe nëse po kërkoni pak romancë, atëherë është në këtë lloj situate që mund ta gjeni. Mbani një mendje të hapur ndërsa shtroni dhomën!

Vetëm se diçka është etiketuar “punë” nuk do të thotë se duhet të jetë e lodhshme ose e mërzitshme. Mundohuni të vendosni disa shkëndija në ditën tuaj të punës sot me një qëndrim pozitiv.

Peshorja

Nuk është mirë të përpiqeni të detyroni një argument të caktuar që të shkojë, edhe nëse ju keni të drejtë, dhe ju thjesht e dini se kjo do të zgjidhte të gjitha problemet tuaja aktuale. Energjia e tanishme astrale mund t’ju inkurajojë të qëndroni në atë që mendoni se është e saktë, por në lidhje me një marrëdhënie të ngushtë dashurie, duhet të provoni një taktikë të ndryshme në mënyrë që me të vërtetë ta merrni mesazhin.

Qëndrimi juaj në fillim të ditës do të përcaktojë se si ju trajtojnë të tjerët gjatë gjithë pjesës tjetër të ditës. Mos u jepni njerëzve të tjerë një arsye për të mos ju pëlqyer ose për të mos ju respektuar. Ju meritoni të trajtoheni si më të mirët sepse jeni më të mirët.

Akrepi

Një energji e tanishme planetare ju sjell në atë pikë ku të kuptoni se të folurit ju ka ndihmuar vërtet të kuptoni se jeni gati të bëni një angazhim më të thellë ndaj një personi të veçantë.

Shprehni vullnetin për të marrë një detyrë shtesë sot. Kur dikush deklaron se ka pak punë shtesë për të bërë, mos kini frikë të vetëofroheni. Kjo do t’ju vendosë në favor në raport me eprorët tuaj dhe do t’ju çojë në mundësi të mëdha përgjatë rrugës.

Shigjetari

Nëse do të arrini në zemrën e çështjes midis jush dhe të dashurit tuaj, do t’ju duhet të zgjeroni kornizën tuaj të referencës. Energjia e tanishme astrale inkurajon diskutimin që ju ndihmon të dy të shihni se si keni qenë duke kufizuar fushën e marrëdhënies suaj, dhe ju hap rrugën që të dyve të shkoni përtej detajeve të imta në një fushë më ekspansive dhe emocionuese.

Merrni iniciativën për të filluar një rutinë të re për veten tuaj në vendin e punës sot. Mos kini frikë të kafshoni më shumë nga sa mendoni se mund të përtypni. Ju do të trajtoni çdo detyrë të re thjesht bukur. Mos e dyshoni veten. Keni besim në aftësitë tuaja.

Bricjapi

Energjia e tanishme e yjeve ofron një shans të shkëlqyeshëm për të bërë shumë socializim dhe për të takuar miq të rinj. Nëse po kërkoni atë takim të përsosur romantik, mund ta gjeni në vende siç janë qendrat sportive, midis njerëzve shpirtërorë ose në vende të tjera që njerëzit janë të gatshëm të punojnë së bashku si ekip. Ju duhet të jeni në gjendje të bisedoni dhe të lidheni me të tjerët për efekt maksimal.

Agresioni me njerëzit e tjerë në vendin e punës mund të bëhet shkatërrues sot nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos harroni se jeni duke punuar si ekip. Nuk ka nevojë të konkurroni me shokët tuaj të skuadrës. Ideja është të punoni së bashku. Synoni për bashkëpunim.

Ujori

Mos prisni të largoheni lehtë me një diskutim të caktuar që duhet të mbahet sot. Energjia e tanishme aplanetare do të thotë që ju duhet të vazhdoni me gjithçka që po propozon partneri. Ky është një shans i mrekullueshëm për të kaluar në nivele të reja brenda marrëdhënies, por do të thotë që ju duhet të jeni të hapur për gjithçka, në vend që të dëshironi thjesht atë që dëshironi.

Ju jeni pjesa e rëndësishme e enigmës sot. Do të gjeni që efektiviteti në vendet e punës rritet disa herë, pasi të vendosni energjinë tuaj në grup.

Peshqit

Energjia e tanishme ofron mbështetje të madhe për të gjitha llojet e rasteve shoqërore dhe romantike. Shikoni për atë person të veçantë në vende të reja që nuk i frekuentoni shpesh. Mund të provoni të merrni pjesë aktive në një klub ose grup të individëve me mendje, ose të interesoni më shumë për një hobi. Zgjerimi i horizontit tuaj dhe bërja e diçkaje që tërheq natyrën tuaj më të thellë do të ketë efektin e dëshiruar.

Në vend që të shikoni të gjitha aspektet negative të planit tuaj aktual, hidhini një sy përfitimeve. Konsideroni shpërblimet e mundshme. Nëse mendoni shumë për pengesat e mundshme, nuk ka gjasa të arrini gjëkundi.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X