Horoskopi Ditor

Dashi

Sot do të keni mundësinë të bëni atë bisedë me dikë me të cilin keni pasur shumë dëshirë për të biseduar për ca kohë. Por nuk ka asnjë kuptim të nguteni drejtpërdrejt me gjithë ato pyetje që nuk ju vjen aspak turp t’i bëni. Thjesht do t’i frikësoni. Nëse me të vërtetë kujdeseni për këtë person, kushtojini vëmendje ndjenjave të tyre.

Tani jeni angazhuar në një luftë të vështirë me dikë tjetër ose diçka tjetër. Ju jeni në një bllokim të plotë për shkak të kësaj çështjeje. Përqafoni fuqinë tuaj, drejtohuni intuitës suaj dhe ngrihuni lart. Mos lejoni që kjo t’ju konsumojë.

Demi

Binjaket

Ju pëlqen të bisedoni me të tjerët, por sot, një bisedë në veçanti përmban një kuptim të vërtetë magjik. Është gjithashtu çelësi për të zhvilluar një marrëdhënie më të frytshme dhe intime me dikë që për ju është veçanërisht i dashur. Do të gjeni veten duke u përqëndruar në eksplorimin e ndjenjave tuaja dhe të jeni të sinqertë duke i shprehur ato. Nëse mund të jeni autentik, duhet të prisni shumë.

Përgjigja është përmes derës që ju më pak e prisni. Ndërsa lëvizni në errësirë, besoni te intuita juaj dhe mos e humbni shpresën. Ka energji të madhe brenda jush tani. Përdoreni atë në avantazhin tuaj në vend që ta lini të humbasë. Merrni në dorë kontrollin.

Gaforrja

Ju mund të mendoni se personi që ju doni shumë është ftohur, ose ndoshta ka vendosur që nuk dëshiron më të jetë me ju. Mos i merrni shenjat shumë seriozisht. Thjesht do të inkurajohet të kalojnë ca kohë vetëm për të marrë parasysh drejtimin dhe lëvizjet e ardhshme. Duke pasur parasysh kohën dhe hapësirën, partneri juaj do t’ju kthehet edhe më shumë i dashuruar se me parë.

Energjia e sotme po e intensifikon atmosferën dhe si rezultat, të gjithë flasin me bindje të madhe. Mos u bëni presion për të marrë një vendim tani. Ju jeni më mirë duke pritur.

Luani

Marrëdhëniet mund të kenë nevojë për disa trajtime veçanërisht të kujdesshme sot. Nëse ndiheni sikur ju keni bërë padrejtësi, atëherë do të jetë më mirë të kaloni pak kohë duke i menduar gjërat. Kjo është faza e parë vendimtare. Kur keni diçka për të thënë, flisni me ndershmëri nga zemra juaj. Kjo do të pastrojë atmosferën dhe do të krijojë rrugën për një fillim të ri.

Fryma juaj ndjehet e cunguar. Ndiheni sikur puna po ju mbyt në një farë mënyre. Bëni përpjekje të vetëdijshme për të lëshuar veten. Flisni me punëdhënësit tuaj me sinqeritet, se cilat janë nevojat tuaja dhe si mund të plotësohen më mirë. Punoni së bashku si një skuadër.

Virgjeresha

Ju mund të dëshironi të përcillni diçka tek partneri juaj që kërkon takt dhe shumë delikatesë, por natyrisht ju gjithashtu mund të ndjeheni të shqetësuar në lidhje me këtë. Ju mund të ndjeheni të frikësuar dhe megjithatë nëse mund të hapni zemrën tuaj dhe të tejkaloni këto pengesa, do të zbuloni se diçka mjaft e bukur mund të ndodhë. Jepini një shans dashurisë.

Përqafoni shpirtin tuaj ushqyes. Mos harroni se pikat tuaja të forta qëndrojnë në rezervat tuaja të brendshme. Ndërsa të gjithë të tjerët kërkojnë përgjigje jashtë vetes, ju jeni i zgjuari – ju jeni ai që kërkon brenda. Përgjigjet do t’i gjeni atje.

Peshorja

Një marrëdhënie e caktuar mund t’ju çojë në një bllokim sot. Sidoqoftë, kjo nuk është me të vërtetë asgjë për t’u shqetësuar, për aq kohë sa ju kujdeseni t’i komunikoni partnerit çdo shqetësim ose çështje në mënyrë që ura midis jush të krijohet, në vend që besimi të shkatërrohet. Pas disa ditësh kjo “copë e ashpër” do të pastrohet dhe gjërat do të shkëlqejnë përsëri.

Struktura juaj e tanishme e punës është shkatërruar. Pëlhura po copëtohet. Lëreni të bjerë. Ju mund të keni një rreze mbështetëse që po mban gjithçka bashkë. Nuk është përgjegjësia juaj të mbani kaq shumë peshë. Lëreni të bjerë dhe të përqafojë diçka të re.

Akrepi

Nëse partneri juaj duket se është pak i largët ose i ftohtë sot, mos e merrni atë shumë seriozisht. Sot të tjerët ka të ngjarë të tërhiqen përkohësisht, në mënyrë që të mund të bluajnë disa gjëra në heshtje. Brenda një dite ose dy gjëra duhet të ishin kthyer në normalitet, kështu që thjesht lejojini atyre hapësirën, që është ​​shumë e nevojshme.

Dita e sotm shënon një fillim të rëndësishëm vjetor për ju. Kozmosi po ju kërkon të pastroni gjërat e vjetra dhe të filloni me freski. Ju jeni në kontrollin e fatit tuaj. Merrni një rrugë të re. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të merrni një rrezik.

Shigjetari

Edhe pse mund ta dini në zemrën tuaj se keni të drejtë, prapë ia vlen të zhvilloni atë bisedë dhe të siguroheni që partneri juaj ta kuptojë situatën. Të dy dëshironi të komunikoni në një nivel më të thellë se sa fjalët e thjeshta, mund të shpresoni të arrini më shumë. Edhe pse mund të mos shiheni sy më sy, të paktën mund ta pranoni njëri-tjetrin ashtu si jeni.

Një lidhje e mrekullueshme është bërë me dikë tjetër. Ky person tjetër mund të jetë bashkëpuntor apo edhe partner në jetën personale. Sido që të jetë, kjo lidhje po ju ndihmon të arrini lartësi të reja në lidhje me karrierën tuaj. Besoni në këtë marrëdhënie. Kjo do të ndihmojë kopshtin tuaj të lulëzojë.

Bricjapi

Të folurit është i domosdoshëm sot në mënyrë që të rritet komunikimi i vërtetë në marrëdhënien tuaj aktuale, por duhet të jetë lloji i duhur i të folurit. Nuk ka vlerë zbukurimi i detajeve të vështira për të bërë jetën më të lehtë. Të dy duhet të adresoni problemin thelbësor. Kjo do të kërkojë më shumë se pak guxim, por do të jetë shumë e vlefshme në planin afatgjatë.

Ju jeni shumë pjellorë në ide. Diçka po rritet brenda jush. Ju jeni në fazat fillestare të diçkaje shumë domethënëse dhe shumë emocionuese. Jini të vetëdijshëm për faktin se njerëzit e tjerë do të luftojnë për të siguruar që ëndrra juaj të mos realizohet. Bëhuni të fortë.

Ujori

Sot do të keni mundësinë të përdorni ndjenjat tuaja më të thella, në mënyrë që të mund të bisedoni me të dashurin për mënyrën si ndiheni vërtet. Ju mund të justifikoheni në zemërimin tuaj, por përqendrimi në ato ndjenja negative vetëm sa do t’i përkeqësojë gjërat. Nëse mund të diskutoni çështjet tuaja me çiltërsi dhe ndershmëri, do të gjeni një dashuri të re që do të sjellë me vete një shërim të vërtetë.

Ju e dini që jeni plotësisht i kualifikuar për punën. Ndoshta ju jeni në të vërtetë tepër të kualifikuar për atë lloj pune. A jeni vërtet duke punuar për potencialin tuaj të vërtetë? Nëse jo, sigurohuni që të ndërmerrni disa hapa për të gjetur një punë të re ose për të vazhduar shkollimin tuaj.

Peshqit

Ka një ndryshim delikate midis shkëmbimeve të bisedave të vërteta dhe sipërfaqësore që duhet të pranohen. Ju mund të zbuloni më shumë rreth asaj se si komunikoni me personin më të afërt me ju. Lejojini vetes të thotë atë që po ndjen dhe mos pretendoni të kundërtën. Mësoni të flisni nga thellësia e zemrës dhe kjo do t’ju çojë në një territor të ri të mrekullueshëm.

Duhet të kuptoni se ato që doni nuk do t’ju dorëzohen në një pjatë argjendi. Ju duhet t’i përvisheni punës në mënyrë që të shkoni aty ku dëshironi. Jeni në rrugën e duhur. Mos u dorëzoni tani.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X