Horoskopi Ditor

Dashi

Ju mund të keni disa probleme të dilni nga shtrati sot për shkak të një dëshire për ta lënë botën të vazhdojë pa ndihmën tuaj për një kohë. Ju mund t’i nënshtroheni kësaj kërkese dembele sot, sepse yjet ka të ngjarë t’ju ndihmojnë në përmbushjen e qëllimeve tuaja. Përfitoni për të pushuar ose ndoshta rregulloni shtëpinë tuaj.
Mund të merrni frymë me një psherëtimë të madhe sot. Planetet kanë qenë duke e bërë të vështirë për ju gjatë tre ose katër javëve të fundit duke krijuar konfuzion në marrëdhëniet dhe komunikimet tuaja me të tjerët. Tani jo më!

Demi

Energjia e ditës sjell “bishën” te ju. Keni qenë të durueshëm për një kohë të gjatë, dhe keni toleruar e justifikuar shumë gjëra te partneri. Ju dëshironi ndërveprim të vërtetë dhe synoni ta merrni.
Marrëdhënia juaj me pajisjet e tjera mekanike dhe elektrike ka qenë e fikur gjatë tre javëve të fundit. Sot, gjërat fillojnë të lehtësohen dhe funksionojnë siç pritej, dhe do të zbuloni se kompjuteri juaj do të funksionojë mirë.

Binjaket

Romanca për ju shpesh përbëhet nga pushtime të pafundme, por me sa duket nuk mund ta gjeni atë me të cilin ndiheni vërtet si në shtëpi. Energjia e ditës mund të sjellë shpresë. Ju duhet të jeni në gjendje të qëndroni ulur për të paktën gjysmë ore dhe të dëgjoni, dhe thjesht mund ta “godisni”.
Sot më në fund mund ta vendosni rekordin. Gjatë tre javëve të fundit, kozmosi i çmendur ka vendosur nyje në planet tuaja. Pështjellimi mbaron sot, kështu që ngurroni të festoni në këtë kohë.

Gaforrja

Dita e sotme sjell një mundësi të mrekullueshme për të bindur të partnerin tuaj që edhe pse jeni martuar kryesisht me ambiciet tuaja mbi vlerën, ato padyshim kanë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Në mënyrë që të tregoni vlerësimin tuaj të vërtetë për shërbimet e bëra, pse të mos e merrni në një restorant.
Komunikimi ka përfunduar gjatë tre javëve të fundit, por kjo po përfundon tani. Duke filluar nga sot, toni për komunikim shumë më të qartë përreth. Tani është koha për të vendosur rekordin.

Luani

Njerëzit ju akuzojnë se nuk jeni vërtet romantikë. Megjithatë sot zbuloni se ndjeheni të prirur romantikisht, veçanërisht ndaj një personi të caktuar. Thjesht keni një mënyrë të çuditshme për ta treguar atë. Në vend që të ecni drejt tyre dhe të thoni si ndiheni, ju i injoroni ata. Kjo nuk ndihmon, përveç nëse jeni të aftë në telepati, ose përvoja jashtë materies trupore.
Vendimet e marra gjatë tre javëve të fundit duhet të rishikohen. Nëse kanë qenë të vështirë për t’u menaxhuar ose përfunduar, marrëveshjet e biznesit dhe negociatat janë përsëri në rrugën e duhur. Tani ju duhet të rindërtoni dhe riorganizoni me sy të lirë dhe një perspektivë më të qartë.

Virgjeresha

Kjo ditë sjell me vete një kuptim se për çfarë janë dashuria dhe romanca në të vërtetë. Edhe ju dhe partneri juaj mund të vendosni të vizitoni disa vende të mrekullueshme ku mund të konkretizoni angazhimin tuaj nën dritën e një Hëne të Argjendtë, ose në ndonjë vend të heshtur me një bukuri të madhe. Ju e kuptoni se asgjë në Tokë nuk mund të bëjë ndjenjën e bashkësisë së vërtetë.
Planetet kohët e fundit kanë shkaktuar një konfuzion të madh mendor, por lajmi i mirë është që së shpejti ndryshon. Sot gjërat që kanë ecur prapa ose kanë qenë në pauzë në jetën tuaj, po ecin përsëri përpara.

Peshorja

Një ditë e mrekullueshme me të vërtetë romantike po agon. Atmosfera e ditës e bën atë një kohë për të eksploruar më tej marrëdhëniet tuaja. Nëse jeni duke kërkuar për një partner romantik, do t’ju duhet të tonifikoni veprimin tuaj. Është mirë të jeni entuziastë, por mos e teproni në masën që qëllimi juaj të shtyhet në një qoshe, pa shpëtuar, derisa të thonë “Po”.
Udhëtimi me rreze të shkurtër është përsëri në rrugën e duhur. Ju mund të keni vënë re se ka marrë më shumë kohë për të marrë vendime falë vonesave të papritura të udhëtimit dhe gabimeve. Ju mund të pushoni lehtë, pasi tani këto gjëra kanë mbaruar.

Akrepi

Qasja juaj ndaj dashurisë është e ngadaltë dhe e matur, pasi nuk ju pëlqen të nxitoni në gjëra që mund të kërkojnë më shumë sesa pak përpjekje. Aspekti planetar i ditës tregon që ju keni një shans për të pushtuar atë person të veçantë me një përzierje të teknikave sensuale joshëse, si veshja e të gjitha rrobave të duhura dhe një aromë delikate tërheqëse. Por mos e lini shumë gjatë, pasi koha do të mbaronte.
Takimet e humbura dhe thirrjet telefonike të humbura kanë qenë të zakonshme gjatë javëve të fundit. Sot, gjërat lehtësohen dhe rrëmujat organizohen përsëri, duke sugjeruar që këto lloj incidentesh të lidhura me punën të vazhdojnë përsëri pa probleme.

Shigjetari

Problemi juaj është se në dashuri, si në çdo gjë tjetër, thjesht duhet të keni dy nga gjithçka. Aspekti planetar i ditës thotë se kjo është në rregull, për aq kohë sa ju jeni të gatshëm të merreni me pasojat. Nëse është një partner për secilën anë të personalitetit tuaj skizofrenik, atëherë thjesht mund të largoheni me të. Ju ndoshta do të jeni të kënaqur, por a do të jeni të lumtur?
Kohët e fundit ka qenë e vështirë për ju të merrni një pamje të qartë mendore për çdo gjë. Megjithatë, disa ngritje të vështira të energjisë kozmike, duke lehtësuar këtë barrë dhe duke sjellë qartësi më të madhe mendore në botën tuaj.

Bricjapi

Kjo ka të ngjarë të jetë një ditë për t’u mbajtur mend. Ka të njëjtën atmosferë si romanet romantike, në të cilat heroina është me humor, pasionante, e paqëndrueshme dhe ndoshta me qetësues, por për shkak të gjithë kësaj, ajo bën një lexim vërtet të mirë. Ju mund të mendoni se keni disa tendenca karakteristike, por është për shkak të tyre që partneri juaj në të vërtetë shijon sfidën e të qenit me ju.
Do të zbuloni që energjia lëviz në një drejtim më pozitiv, duke filluar nga sot. Ndjehuni të lirë për të blerë gjëra me pjesë mekanike përsëri, ato nuk do të prishen nga ju ashtu siç ka ndodhur tre javët e fundit.

Ujori

Energjia e ditës ju bën joshëse. Ju mund të thoni lart e poshtë në qëndrimin tuaj më mahnitës dhe joshës “eja më merrni” dhe të prisni për të gjitha ato oferta për një takim që të vijnë në rrugën tuaj. Ju gjithashtu mund të vishni rrobat tuaja me shkëlqim dhe të vendosni të takoheni me dikë për disa biseda të guximshme dhe të apasionuara gjatë darkës. Pse të prisni?
Tre javët e fundit kanë qenë një kohë për reflektim dhe rishikim. Tani kjo periudhë ka mbaruar dhe është koha për të ecur përpara me besim, bazuar në ato që keni kuptuar. Mendimi juaj logjik është përsëri në rrugën e duhur kështu që ndjehuni të lirë të vazhdoni.

Peshqit

Sot mund ta gjeni veten tërhequr vazhdimisht nga ajo pamjee partnerit tuaj të fundit të shahut duke hedhur gurët nga tryeza. Në fund të fundit, ju vetëm luajtët shah, dhe shahu nuk është aspak romantik. Megjithatë, diçka po ju bën thirrje të merrni telefonin dhe t’i ftoni ata. Por këtë herë provoni një lloj aktiviteti tjetër.
Për disa javë të fundit, ju keni marrë dizinformata për diçka që është e rëndësishme për ju dhe jetike për suksesin tuaj në vendin e punës. Falë pastrimit të kozmosit, e vërteta zbulohet dhe ju jeni në gjendje të punoni me të në mënyrë konstruktive.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X