Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria është shumë pasionante dhe e gjallë, me bashkëveprimin e sotëm të energjive qiellore. Por kjo gjithashtu do të thotë që dikush që është shumë i tërhequr nga ju mund të kërkojë një përgjigje të prerë. Ata mund të lodhen duke pritur që ju të merrni një vendim, ose të vendosni nëse kjo është ajo që dëshironi me të vërtetë tani. Ata mund të mendojnë se ju dëshironi të thoni jo, dhe jeni vetëm duke u kënaqur me ta.

Ju jeni në gjendje të shihni një mundësi të jashtëzakonshme ku të gjithë shohin tragjedinë. Kjo është një dhuratë e jashtëzakonshme; kështu që mos e humbisni, sidomos sot. Ju keni fuqinë për të ndrequr një situatë të vdekur dhe ta ktheni atë në një histori të suksesshme.

Demi

Konfigurimi planetar i sotëm ju jep mundësi të njihni dikë për të cilin keni provuar të pretendoni se nuk keni asnjë ndjenjë, për arsyet tuaja të veçanta. Energjia në ajër do të thotë që gjërat nuk mund të mbeten të fshehura; ata janë të sigurta se do të dalin hapur.

Mos u kapni shumë pas tensionit që ekziston sot. Nëse jeni në këto situata të vështira, do të keni sukses vetëm në krijimin e më shumë prej tyre. Në vend të kësaj, duhet të jeni optimist dhe të kërkoni mënyra kreative për të përfituar nga e ardhmja.

Binjaket

Ju me siguri do të bëni përshtypje me energjinë e sotme planetare. Duket se asgjë nuk mund t’ju ndalojë të bëni atë që dëshironi të bëni, ose të arrini atë që dëshironi të arrini në sferën e dashurisë dhe marrëdhënieve. Nëse jeni vetëm, mund të takoni dikë që rezulton të jetë përgjigja e ëndrrave tuaja. Marrëdhëniet e përhershme mund të marrin një nxitje reale të energjisë pozitive.

Ju jeni në një pikë shumë të rëndësishme në karrierën tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të ndryshuar drejtimet, për të hyrë në një fushë të re pune ose për të nisur një punë të re. Mos u mbërtheni pas gjërave të njëjta. Kjo është koha juaj për të bërë një ndryshim.

Gaforrja

Shtrirja planetare sjell një rritje të energjisë në një marrëdhënie aktuale. Pa marrë parasysh nëse duket se është e gabuar kohët e fundit, do të përfiton i nga një ndryshim qëndrimi. Cilido qoftë problemi, mund të duhet të shikoni vizionin tuaj për të ardhmen dhe interpretimin tuaj të të tashmes dhe të shihni se si këto krijojnë realitetin tuaj të përditshëm.

Energjia planetare e sotme do t’ju bëjë më agresivë se zakonisht. Do të jeni këmbëngulës në plotësimin e axhendës suaj, në kurriz të të tjerëve. Në vend të kësaj, duhet të përqendroheni më shumë në balancimin dhe të punoni në harmoni me ata që janë përreth jush.

Luani

Ekziston një energji shumë e gjallë sot dhe kjo mund t’ju inkurajojë të jeni më të hapur se sa ndoshta ju mund të keni qenë. Një person i caktuar mund t’ju bëjë përshtypje me origjinalitetin dhe njohurinë e jetës, por është entuziazmi juaj për atë që kanë, dhe dëshira juaj për të ditur më shumë që me të vërtetë vendos gjërat që do të ndodhin mes jush.

Gjeni një mënyrë për të inkorporuar natyrën tuaj artistike në punën tuaj dhe do të jeni të suksesshëm. Fitues do të jetë ai që mund të arrijë një kthesë më kreative dhe imagjinative mbi situatën. Ju jeni në pozitën e përsosur për të shkëlqyer.

Virgjeresha

Energjia nga konfigurimi i sotëm planetar mund të nënkuptojë që një parti apo rast shoqëror që merrni pjesë sot mund të jetë fillimi i një marrëdhënieje shumë të mrekullueshme. Por mos u bëni shumë të kujdesshëm, dhe mos kini frikë të flisni për të gjitha talentet tuaja dhe t’i tregoni ato. Gjithashtu do të ishte shumë e dobishme për ju të vishni ngjyra të ndritshme për një ndryshim, në vend të toneve të mbytura. Bini në sy.

Gjuha juaj e shpejtë, aftësitë e forta të komunikimit do të jenë jashtëzakonisht të vlefshme sot. Ngushtimi i hendekut midis personaliteteve të grindjeve është jashtëzakonisht integral në suksesin tuaj të përgjithshëm.

Peshorja

Ekziston një pikëpamje shumë më aventureske në jetën tuaj të dashurisë, me shtrirjen aktuale planetare. Nëse jeni në fillim të një marrëdhënieje, do të jetë vizioni i mundësive të reja, të gjërave që mund të bëni së bashku në të ardhmen, që do t’ju frymëzojnë për të pasur më shumë përkushtim. Nëse jeni aktualisht në një marrëdhënie të përhershme, ajo do të ketë një shtytje të vërtetë sot.

Sot po e humbni durimin shumë shpejt. Ju ndjeni një tendosje të jashtëzakonshme që ju nxit të bëni diçka, por mos u nxitoni. Bëni kujdes. Energjia e yjeve mund t’ju bëjë që të veproni irracionalisht kur me të vërtetë, ju duhet të qetësoheni dhe të jeni të duruar.

Akrepi

Energjia planetaree sotme mund t’ju inkurajojë të revoluciononi statusin tuaj të tanishëm të marrëdhënieve duke ndryshuar disa faktorë rreth vetes që ju lënë më pak se të kënaqur. Mos prisni që gjërat të vijnë tek ju; shkoni drejt krijimit të dashurisë që dëshironi.

Mos e lini kokën në një situatë për të cilën nuk dini asgjë. Tendenca juaj është që të merrni drejtimin në diçka që kërkon vëmendje të menjëhershme. Bëni kujdes. Ju nuk jeni më i miri i përshtatshëm për punën, kështu që le ta bëjë dikush tjetër.

Shigjetari

Është mendimi për mundësitë e ardhshme, për gjithçka që mund të arrini nëse mund të punoni dhe të jetoni si një ekip me partnerin tuaj romantik, gjë që ju shtyn të bëni më shumë përpjekje në marrëdhënien tuaj. Shtrirja e planeteve ju inkurajon të vendosni qëllimet dhe planet tuaja dhe të keni një diskutim të sinqertë se si mund t’i realizoni ato së bashku.

Në një kohë në të cilën shpresonit të kremtoni sukses të jashtëzakonshëm në diçka për të cilën keni punuar, mund të shqetësoheni shumë, sa e kuptoni se keni harruar një detaj shumë të rëndësishëm: panoramën e gjerë. Jo të gjitha shpresat janë të humbura.

Bricjapi

Konfigurimi planetar i sotëm mund të thotë se fuqia e tërheqjes është shumë e fortë, dhe mund ta keni të vështirë t’i rezistoni. Ju në përgjithësi preferoni një qasje më delikate për të qenë romantikë dhe mund t’ju duket qëndrimi i personit tjetër pak mbizotërues, por megjithatë ju ende mund të argëtoheni!
Deri në fund të ditës, më në fund do të ndjeheni sikur jeni duke marrë vëmendjen që meritoni. Puna juaj e palodhur po paguhet më në fund dhe njerëzit e tjerë po kuptojnë se sa të vlefshëm jeni me të vërtetë. Ju bëni punë të shkëlqyeshme dhe kjo duket.

Ujori

Ju do të ndiheni në krye të botës, me energjinë nga shtrirja planetare e sotme. Jo vetëm që ju ndiheni të fuqishëm dhe të ndritshëm, edhe e kërkoni me imponim vëmendjen e të tjerëve.

Qëllimet afatgjata nuk duhet të injorohen, prandaj tregohuni të kujdesshëm. Përdorni fuqinë e kozmosit për të marrë një hap prapa dhe shikoni situatën tuaj. Të dyja palët janë ndriçuar tani.

Peshqit

Energjia qiellore e sotme nxit vullnetin tuaj për të bërë më shumë përpjekje kur një person është i shqetësuar. Ju mund të kuptoni se arsyeja për të cilën nuk keni qenë shumë larg me ta është sepse ju jeni duke bërë hapa mbrapa dhe duke mos lejuar që të jeni të sinqertë dhe të gjallë. Sapo të filloni të komunikoni me zemër, gjërat do të ndryshojnë.

Një situatë ka ardhur në një kulm dramatik dhe ekziston një tension i madh. Mos e mohoni përfshirjen tuaj në situatën e vështirë që është krijuar. Pranoni pjesën tuaj të përgjegjësisë dhe punoni për të krijuar një harmoni më të mirë me të gjithë të përfshirët.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X