Horoskopi Ditor

Dashi

Ndërsa në përgjithësi adhuroni të jeni në qendër të vëmendjes, mund të habiteni kur mësoni se sot ky mund të jetë një vend mjaft i rrezikshëm për ju. Kjo mund të nënkuptojë që, në vend që të tregoni potencialin tuaj të vërtetë, ju vendosni në siklet veten dhe partnerin tuaj duke thënë diçka gjysëm të menduar dhe krejt pa takt. Mund të jetë më mirë të heshtni.

Mundësitë ju presin! Ju jeni në gjendje të mirë me ata që ju rrethojnë. Njerëz të tjerë po kërkojnë nga ju këshilla dhe udhëzime. Ju keni fuqi të madhe në duart tuaja. Përdoreni këtë fuqi me mençuri në vend që të abuzoni me të dhe do të dilni në krye.

Demi

Ndiheni më kërcënues dhe irritues sesa zakonisht, gjë që mund të ketë mjaft efekt në jetën tuaj të dashurisë. Nëse kohët e fundit keni takuar dikë, mund të jetë një veprim i mirë për të shpjeguar se nuk jeni kështu normalisht. Nëse partneri juaj tashmë kupton gjendjet tuaja të ndryshme, ndoshta është më mirë të kaloni pak kohë vetëm dhe të përpiqeni të relaksoheni.

Merrni përgjegjësi për veprimet tuaja, në vend që të qëlloni me dashje nën radar. Tani është koha për të përballuar sfidat që keni përpara. Përqafoni besimin brenda vetes.

Binjaket

Do të keni mundësinë të shprehni disa nga pikëpamjet tuaja më ekstreme dhe më të diskutueshme për dashurinë. Kjo mund të jetë potencialisht emocionuese. Nëse keni pretendime të jeni jo konvencionale, në çdo mënyrë, shkoni drejt kësaj! Ju nuk keni asgjë për të humbur dhe partneri juaj do të jetë përjetësisht mirënjohës.

Dikush papritur do të paraqitet në vendin tuaj të punës që ka nevojë për ndihmën tuaj. Nuk është e nevojshme që ju të bini gjithçka për këtë person, por me të vërtetë duhet të bëni një përpjekje për ta ndihmuar. Punoni së bashku dhe do të arrini sukses të madh.

Gaforrja

Eksperimentimi në të gjitha nivelet është fjalë kyçe e sotme. Nuk ka asnjë mënyrë që ju ose partneri të mund ta kaloni ditën përveçse të provoni të gjitha llojet e gjërave të reja. Hani ushqime të ndryshme, vishni rroba të ndryshme, bisedoni me njëri-tjetrin në mënyra të reja. Rutinat mund të jenë si ngushtica dhe të pengojnë çdo spontanitet, veçanërisht në jetën tuaj të dashurisë. Vetëm për një herë bëhuni pak të çmendur!

Njerëzit e tjerë do të përpiqen t’ju bindin se një ide e re është më e mira. Ndoshta një vegël e re sapo doli në treg që po ju flasin për blerje. Natyrisht, do të jeni skeptik. Mos u tregoni shumë të ngurtë për këtë. Jini të hapur për këto ide të reja.

Luani

Dashuria nuk do të gjendet në të njëjtat restorante, klube ose kafene, si zakonisht. Sot do të shihni që të ngrënit jashtë duhet të jetë një përvojë krejt e re dhe e ndryshme. Edhe pse zakonisht nuk jeni të dashuruar nga pjatat e nxehta, pikante apo të huaja, do të përfitonit të paktën duke provuar diçka pak avangarde. Patatet mund të mos shijojnë njësoj, por jeta juaj e dashurisë mund të përmirësohet.

Ju mund të lidheni me njerëz që të tjerët nuk munden. Kjo ju jep një avantazh të madh në vendin e punës. Ju keni aftësinë për të shërbyer si një urë e rëndësishme midis personaliteteve dhe këndvështrimeve të ndryshme. Këto aftësi do të vijnë në përdorim ndërsa shpaloset dita.

Virgjeresha

Ju mund të provoni një citim origjinal nga shumë zonja të talentuara që kanë vepruar si modele të roleve të klasit të parë në të kaluarën. Më mirë akoma, thjesht flisni nga zemra juaj, edhe nëse tingëllon pak e çuditshme. Dikush me siguri do të vlerësojë përpjekjet tuaja.

Vetëm se dikush flet me shumë besim sot nuk do të thotë se ai ose ajo ka të drejtë. Dikush me të cilin do të hasni do të flasë me shumë bindje. Ky person është shumë i sigurt në idetë e tij ose të saj, por kjo nuk do të thotë se ju duhet të jeni.

Peshorja

Edhe pse nuk do ta pranoni këtë te shumë njerëz, ju keni një qasje shumë eksperimentale për dashurinë në një nivel të caktuar. Do të keni një nxitje për ta eksploruar këtë mundësi pak më tej. Ju dhe partneri mund të shijoni duke provuar disa teknika të reja tërheqëse, dhe le ta përballojeni,  kur jeni në këtë lloj gjendje shpirtërore nuk jeni as të trembur. Shkoni përpara dhe argëtohuni!

Ka të ngjarë të përfshiheni në një argument sot se si duhet të trajtohet një operacion i caktuar. Nuk ka dyshim se krenaria juaj do të kërcënohet si rezultat i kësaj grindjeje. Kini kujdes këtu. Ju jeni në terren të rrezikshëm. Mos bëni budallalliqe pa u konsultuar.

Akrepi

Ju mund të silleni deri në atë pikë sa thuajse të ndërpritet një lidhje e caktuar romantike. Nëse kjo është ajo që dëshironi, atëherë shkoni përpara dhe bëni një pushim të plotë. Por nëse thjesht duhet të lëshoni tension, atëherë ekzistojnë mënyra të tjera për ta realizuar këtë pa e vënë në rrezik të gjithë marrëdhënien. Mendoni me kujdes përpara se të ndërmerrni ndonjë veprim të papritur.

Synimet tuaja janë të mira, por fillimi i këtyre planeve mund të mos jetë aq i lehtë. Variablat e papritura do t’ju vijnë nga të gjitha këndvështrimet. Ka shumë aspekte të fshehura për të cilat duhet të jeni gati. Mos konsideroni asgjë me vlerën e pamjes . Më shumë zgjaten nën sipërfaqe.

Shigjetari

Shumë nga ato që ju ndodhin sot romantikisht, varen nga mënyra se si komunikoni gjëra të caktuara me partnerin tuaj ose e doni interesin për të. Ju keni një zgjedhje në këtë çështje. Ju ose mund t’i tjetërsoni plotësisht ata duke diskutuar një çështje të caktuar në atë mënyrë që ata të mendojnë se jeni çmendur, ose mund të provoni të shihni këndvështrimin e tyre, dhe bisedoni në përputhje me rrethanat.

Dikush do t’ju marrë nën krahun e tij ose të saj. Kjo mbështetje shtesë do të jetë me përfitim të madh tani për ju. Mos i rezistoni kësaj ndihme. Kjo nxitje është fiks çelësi që ju po kërkoni. Së bashku mund të ngjiteni në lartësi të reja.

Bricjapi

Do të keni mundësinë të shprehni disa nga pikëpamjet tuaja më ekstreme dhe më të diskutueshme për partnerin. Ju nuk keni asgjë për të humbur dhe partneri juaj do të jetë përjetësisht mirënjohës.

Gjithçka vazhdon pa probleme, derisa të vini ballë për ballë me dikë që ka një vullnet që është aq i fortë sa i juaji. Gjetja e kompromisit nuk do të jetë e lehtë në këto kushte. Jini të gatshëm për të bërë kompromise. Ju nuk do të merrni rrugën tuaj.

Ujori

Si ecën jeta juaj romantike në të vërtetë varet nga fakti nëse partneri juaj mund ta kuptojë rrjedhën e vazhdueshme që duket e vendosur të nxitojë nga goja juaj. Ju jeni edhe më nervozë dhe impulsivë se zakonisht, dhe mund t’i çmendni ata që janë afër jush ndërsa ju dëgjojnë  vazhdueshëm duke bërtitur. Nëse mund të pushoni mund të keni mirëkuptim.

Do të bëni një mik të ri në vendin e punës. Ky burim i vlefshëm do të jetë më i rëndësishëm për ju sesa e kuptoni. Ky person është pak i çuditshëm, por në përgjithësi, ai ose ajo ka informacione të vlefshme nga të cilat mund të përfitoni.

Peshqit

Diçka mund të bëjë mjaft ndryshim në jetën tuaj të dashurisë. Nëse keni qenë duke pyetur veten nëse do të bëni kërcimin nga afera në partneritet, atëherë në varësi të mënyrës së paraqitjes së temës, mund të krijoni disa ndryshime interesante. Ju ose mund ta hiqni interesin tuaj të dashurisë duke thënë diçka të gabuar në mënyrë të gabuar, ose të merrni pak kohë për të planifikuar fjalimin tuaj dhe të jeni të suksesshëm.

Vetëm se diçka është e re dhe e ndryshme nuk do të thotë që ju duhet të keni frikë prej saj. Ky person ose koncept nuk ishte në fushën tuaj origjinale të radarit dhe kështu që ju mund të keni shpërfillur shpejt idenë e përfshirjes gjithnjë. Rishikoni pozicionin tuaj.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X