Horoskopi Ditor

Dashi

Nëse shpresoni për një ditë të qetë për sa i përket skenës së romancës, mund të jeni në befasi. Radhitja planetare inkurajon shumë të folurit, por mund të mos jetë aq e lehtë të dëgjoni vërtet atë që po ju thotë partneri. Ju të dy dëshironi dhe keni nevojë për gjëra të ndryshme, dhe ose duhet të bëni kompromis, ose të vazhdoni pa njëri-tjetrin.

Mendimi juaj ka të drejtë në shënjestër. Sigurohuni që të shkruani idetë tuaja në vend që t’i lini ato të humbasin. Mendja juaj ka një potencial të jashtëzakonshëm. Konkretizoni pasurinë e mrekullueshme të burimeve të ruajtura në kokën tuaj. Mos i shtypni idetë tuaja.

Demi

Energjia e sotme planetare sjell nevojën për të biseduar me partnerin, por e vetmja pyetje është, vetëm sa nga kjo bisedë pasqyron atë që ndjeni ju vërtet? Ju mund të mendoni se të dy po arrini në zemër të çështjes, por në fakt ju mund të trajtoni vetëm një çështje të veçantë. Është më mirë që të mos arrini në ndonjë vendim përfundimtar akoma.

Lajme të rëndësishme do t’ju vijnë përmes kompjuterit. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, shikoni on-line. Mundësia që keni pritur është postuar në një faqe në internet. Thjesht duhet të merrni kohë për ta gjetur atë. Teknologjia e re do t’ju çojë tek qëllimet tuaja.

Binjaket

Nëse do të dilni në një takim të parë këtë mbrëmje, mos u dëshpëroni nëse nuk duket se goditni menjëherë pasinin që do të donit. Ju duhet ta shihni këtë herë si një lloj parapërgatitje para ndjenjës kryesore që, me pak fat, duhet të fillojë së shpejti. Ndërkohë, vini në punë teknikat tuaja të bisedës.

Fjalët tuaja do të kenë fuqi më të madhe sot dhe do të keni mundësinë të ndikoni te shumë njerëz me informacionin që ndani me të tjerët. Mos mbani sekrete nga njerëzit. Informacioni që keni është i vlefshëm, kështu që komunikoni ato që dini.

Gaforrja

Energjia planetare inkurajon partnerin të flasë shumë për të ardhmen tuaj dhe atë që ju të dy mund të arrini së bashku. Fatkeqësisht, të dy e dini se në këtë fazë asnjëri prej jush nuk mund të pajtohet nëse dëshironi të vazhdoni lidhjen, mos harroni asnjëherë se çfarë mund të bënit të dy si çift. Është më mirë të mos kapeni shumë nga spekulimet, por thjesht të shijoni ditën.

Jini të hapur për ide të reja. Konceptet e fundit do të shtojnë shumë fuqi në qëllimet tuaja të karrierës. Mbajini linjat e komunikimit të hapura në vend që të mbylleni dhe të supozoni se dini gjithçka që duhet të dini për fushën ku po punoni.

Luani

Kjo është një ditë e mirë për eksperimente dhe për të provuar një mënyrë të re të trajtimit të partnerit tuaj. Në vend që t’i shihni ata në të njëjtën mënyrë të vjetër dhe të mendoni se tashmë dini gjithçka rreth tyre, provoni, të paktën një herë, t’i shihni në një këndvështrim të ri. Jepuni atyre një shans për të qenë vetvetja, të jenë më ndryshe, të jenë më të rinj. Lejojuni atyre njëfarë lirie për të bërë gabime, por edhe për të triumfuar. Kjo është mënyra për të treguar dashurinë!

Gjendja e përgjithshme kërkon që ju të jeni më komunikues dhe më të hapur, por pikërisht në këto momente ju thjesht dëshironi të mbeteni vetëm. Kjo është gjë e mirë. Nuk ka asgjë që ju detyron t’i nënshtroheni presionit të kolegëve. Bëni atë që dëshironi të bëni. Jeta juaj ju takon juve.

Virgjeresha

Mundësia për t’u takuar me disa njerëz të rinj është e juaja sot. Nëse po kërkoni atë dashuri të përsosur, atëherë ndryshoni. Nëse qëndroni në të njëjtën rutinë të vjetër, do të jeni sërish të njëjtin lloj marrëdhënieje të vjetër. Nëse ndjeni nevojën për një ndryshim, atëherë para së gjithash ndryshoni veten nga brenda. Vishuni ndryshe, shkoni në vende të reja dhe shihni se çfarë ndodh.

Një pjesë e rëndësishme informacioni që lidhet me punën tuaj ju vjen, pavarësisht nëse jeni në punë sot ose jo. Jini të vetëdijshëm për këtë informacion pasi sigurisht që do t’ju duhet më vonë. Është e rëndësishme që sytë dhe veshët t’I keni të hapur.

Peshorja

Edhe pse ju mund të visheni me një kostum të përshtatur në mënyrë të zgjuar dhe të dukeni si zonjë, efikasiteti, energjia e ditës siguron që ju megjithatë nuk mund të fshihni shqetësimet tuaja as me një buzëqeshje. Njoftoni partnerin tuaj sot sesa e vlerësoni.

Pavarësisht se ku jeni, stresi nga çështje që lidhen me punën është akoma me ju. Bëni të pamundurën që mos ta lejoni këtë stres t’ju prishë ditën.

Akrepi

Nëse do të dilni në mbrëmje sonte, do të jeni në qendër të vëmendjes, me pak ndihmë nga energjia planetare. Ju vërtet shkëlqeni, dhe njerëzit tërhiqen nga buzëqeshja juaj e mrekullueshme. Nëse jeni duke kërkuar për romancë, ndoshta do të duhet të luftoni kundër tyre, pasi mund të kishte kaq shumë për të zgjedhur. Sa me fat qe jeni!

Mendja juaj është e qartë dhe e mprehtë, por çdo herë e një kohë, ju humbni në një botë ëndërrimesh dhe nuk duket se gjeni rrugën tuaj drejt realitetit. Mos bëni presion që të tërhiqeni drejt realitetit në këtë kohë. Në vend të kësaj, ju duhet të shfytëzoni këtë kohë për të ëndërruar.

Shigjetari

Kjo mund të jetë një ditë e mrekullueshme për t’u shoqëruar në të gjitha aspektet. Nëse jeni duke kërkuar romancë, mos u habitni nëse personi përballë gjithashtu jua kërkon, pasi rrezatoni një ndjenjë ngrohtësie dhe optimizmi.

Do të vazhdoni të mbeteni të befasuar ndërsa shpalosen ngjarjet e ditës. Ju nuk mund të prisni që asgjë të dalë ashtu siç keni planifikuar. Vendosni të gjitha punët dhe të gjitha mendimet për punën mënjanë dhe me të vërtetë lereni veten tuaj të shkojë me rrjedhën. Jeto spontanisht.

Bricjapi

Energjia e ditës shkakton probleme, jo sepse është një ditë e vështirë, por sepse jeni të mërzitur për nje problem të veçantë në lidhje me partnerin tuaj. Megjithatë me siguri do të vazhdoni të buzëqeshni bukur dhe të pretendoni se gjithçka është plotësisht perfekte. Problemi është se sinqeriteti dallon kur është i vërtetë dhe partneri juaj e ndjen këtë. Më mirë do të ishte të jesh i sinqertë nëse dëshiron një marrëdhënie të vërtetë, sesa një marrëdhënie që të duket si e tillë.

Pasiguria në lidhje me një situatë të veçantë po ju bën të ndjeheni të padobishëm. Mos u tregoni kaq të ashpër me veten tuaj. E vërteta është se ju nuk i keni të gjitha informacionet që ju nevojiten për të vazhduar para. Ky informacion do të vijë në dy javët e ardhshme.

Ujori

Ju mund të përdorni të gjitha aftësitë delikate në dispozicionin tuaj këtë mbrëmje. Do të keni mundësinë të shikoni në sytë e një personi tjetër dhe të dini saktësisht se si po shkrihet zemra e tyre. Kjo është gjë e mirë nëse kujdeseni vërtet për këtë person, dhe me të vërtetë dëshironi ta bëni atë të lumtur, por ndoshta nuk është një ide e tillë e mirë nëse thjesht po kaloni kohën bashkë.

 

Sot mund të jetë dita që ju duhet ta quani “koha e duhur” në vendin tuaj të punës. Nivelet e energjisë po ngrihen dhe ju do ta gjeni veten duke luftuar intensivisht. Përpiquni të jeni një person i arsyeshëm, i cili ndihmon për t’i vendosur të tjerët me këmbë në tokë.

Peshqit

Ndikimi i planetëve po ju bën një person të ndërlikuar për t’u shoqëruar. Në një moment kritikoni të dashurin tuaj për zakonet e neveritshme dhe dëshironi që ai të pastrohej paksa, dhe në momentin tjetër ju adhuroni edhe tokën ku ai shkel. Mund të jetë më mirë nëse i jepni njëri-tjetrit pak hapësirë të paktën për një kohë të shkurtër.

Ju jeni shumë mirë përsa i përket ideve, por tani është koha për t’u marrë me realizimin e gjërave. Është thelbësore që të jeni praktik dhe të qëndrueshëm, në mënyrë që të mund të manifestoni ëndrrat që keni ëndërruar për kaq shumë kohë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X