Horoskopi Ditor

Dashi

Thuhet se fjala vret më shumë se plumbi, prandaj duhet ta trajtoni me shumë kujdes atë që thoni. Ju keni mundësinë sot që në fakt t’i bëni gjërat të funksionojnë shumë mirë, por duhet të tërhiqeni në gjithë diplomacinë tuaj. Shmangni gërmimet në rezervat tuaja të fjalëve.

Pikëpamja juaj do të testohet nga dikush që ka shumë fuqi. Vetëm sepse ky person flet me zë të lartë nuk do të thotë se ai ose ajo e di saktësisht se çfarë po flet. Jini të fortë dhe mos u mërzisni.

Demi

E habitshme sesi shumë gjëra mund të zgjidhen hap pas hapi përmes komunikimit. Por nuk ofron zgjidhjen më të mirë afatgjatë për asnjërin prej jush nëse refuzoni të flisni. Një frikë e caktuar po ju përndjek; nxirreni në dritë dhe frika do të zhduket.

Kërkoni ndihmë shtesë kur ju nevojitet. Ndoshta kjo përkthehet në marrjen e një sekretari ose partneri shtesë në ekipin tuaj në punë. Sido që të jetë, ju keni nevojë për mbështetje, kështu që merreni atë.

Binjaket

Kur bisedat bëhen shumë me peshë, ju keni tendencën të ecni vetëm në rrugën tuaj të gëzimit. Sot duhet të merreni pak më shumë diplomatikisht me problemin që mund të hasni. Në vend që të bëni shaka, duke pretenduar se gjithçka do të jetë në rregull, gjatë natës, provoni të dëgjoni se çfarë ka për të thënë dashuria juaj. Kjo do të shërojë çdo plagë mes jush.

Një plan është duke u zhvilluar në mendjen tuaj për një kohë të gjatë. Ju keni marrë sinjale nga shumë burime që konfirmojnë se ky plan është i duhuri. Tani duhet vetëm të bëni hapin e parë.

Gaforrja

Nëse mund të shihni vetëm anën e dritës, dhe të përfitoni pak nga ky këndvështrim, e gjithë situata juaj do të kalojë në një fazë të re. Nuk është se ka ndonjë problem në marrëdhënie; më shumë se ju thjesht po e shikoni atë nga një këndvështrim jo i duhur.

Do të qortoheni nga një bashkëpunëtor ose punëdhënës sot për faktin se jeni paksa i pamatur. Mos u mundoni të argumentoni sjelljen tuaj për të dalë nga situata, sepse kjo vetëm do ta përkeqësojë konfliktin. Me shumë mundësi, personi me të cilin po luftoni është i duhuri.

Luani

Ju e kuptoni parimin e diskutimit të drejtë, por prapëseprapë mund të jeni jashtëzakonisht kokëfortë në qasjen tuaj ndaj marrëdhënieve, veçanërisht kur emocionet rrezikojnë të largohen. Sot ju dëshironi të jeni në një lidhje, por ende dëshironi të jeni të lirë.
Kaloni përtej grindjeve të vogla sot në mënyrë që të shihni tablonë më të madhe. Ka mundësi edhe në një konflikt, pavarësisht nëse e kuptoni apo jo. Objekt i lojës nuk është kush ka të drejtë dhe kush e ka gabim. Objekti është duke përmirësuar biznesin tuaj.

Virgjeresha

Sot është koha të keni një bisedë konstruktive. Flisni për atë që keni qenë duke menduar prej kohësh. Nëse mund ta kapërceni valën fillestare të frikës, gradualisht do të keni besim dhe gjërat vetëm mund të përmirësohen. Nëse dëshironi të shijoni shoqërinë e njëri-tjetrit, atëherë le të fillojë procesi i mirëkuptimit të vërtetë.

Bashkohuni me ata që janë në një rrugë pozitive, duke u rritur, në vend që të tërhiqeni poshtë nga ditët e sotme, nga ata të cilët shohin vetëm pengesat e mundshme të një plani dhe që vazhdojnë të jenë tepër kritikë për punën tuaj. Nëse kjo do të thotë të ndryshoni punë, atëherë veproni kështu.

Peshorja

Ndonjëherë ne thjesht mund të jemi së bashku me të dashurit tanë në heshtje, por sot është e nevojshme të flasim. Kjo mund të jetë e vështirë, pasi e dini që jeni në terren shumë të ashpër për një çështje të caktuar. Ju duhet të bëni hapin e parë, dhe do të siguroni lehtësimin e nevojshëm për të dy.

Asgjë nuk duket se po shkon sot. Por mos u ktheni mbrapa. Përkundrazi, duhet të qëndroni në rrugën e duhur dhe të keni besim se koha juaj do të vijë shumë shpejt.

Akrepi

Edhe pse keni një këndvështrim të fortë dhe të bazuar, mund të dilni paksa të tronditur kur përballeni me llojin e dilemave që do të keni sot. Duhet një trajtim i kujdesshëm dhe shumë diplomaci. Ju jeni të aftë për këtë, por duhet të kujdeseni për qëndrimin tuaj kokëfortë që mund të bllokojë çdo përparim. Provoni dhe jini fleksibël.

Me një sasi minimale të planifikimit të kujdesshëm, mund ta shndërroni një ide të vogël në një fitim të madh. Mundësi të jashtëzakonshme financiare ju presin sot. Kontrolloni dyfish numrat përpara se të nënshkruani, por ka shumë të ngjarë që nuk do të humbni.

Shigjetari

Energjia e sotme planetare po ju kërkon të përqendroheni në shenjtërinë e besimit. Partneri juaj mund të ndihet i lënduar dhe është koha të zbusni situatën.

Besimi juaj i përgjithshëm është i qëndrueshëm sot, prandaj mos lejoni që të tronditet nga dikush që mund të jetë më agresiv me ju. Vetëm se dikush është më bindës, nuk do të thotë se ai ose ajo ka të drejtë. Besoni ne veten tuaj.

Bricjapi

Ju nuk dëshironi të përfundoni në një nga gjendjet tuaja më të errëta ndërsa dita po përparon. Pse para së gjithash nuk merrni një perspektivë realiste se çfarë po ndodh në të vërtetë, është thjesht frika juaj që ju bën të shikoni vetëm anën negative.

Ekziston një fërkim, pavarësisht nga vendi ku drejtoheni, dhe mund të ndjehet sikur nuk mund të bëni asgjë të saktë në vendin e punës. Mos supozoni automatikisht se jeni ju fajtor. Mundohuni të qëndroni jashtë konfliktit.

Ujori

Ju mund të përfitoni nga një mendim shumë konstruktiv, dhe sigurisht nga një reflektim i qetë sot. Ju duhet të sqaroni se sa prej konfliktit aktual me të dashurin tuaj është në të vërtetë për fajin tuaj, dhe sa i atribuohet atij.

Nuk ka asnjë arsye pse ju nuk mund të krijoni skenarin e përsosur në vendin tuaj të punës. Punoni drejt këtij skenari perfekt në vend që të jeni të kënaqur me “mesataren”.

Peshqit

Çfarë ndodh zakonisht kur arrini një bllokim në marrëdhënien tuaj? Keni tendencën të bëheni paksa të largët. Sot, duhet të kaloni ca kohë duke folur, dhe nëse kjo është e pamundur, atëherë së paku hapeni veten për këtë mundësi.

LLogaritja e rreziqeve është thelbësore për suksesin tuaj sot. Ju keni potencialin për të bërë jashtëzakonisht mirë për veten tuaj. Mos e nënvlerësoni fatin tuaj të mirë. Ju veproni nën një yll shumë me fat dhe ky fat ka potencialin për të sjellë një pasuri të jashtëzakonshme në rrugën tuaj.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X