Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Aspekti aktual në lojë tregon se mund të keni vështirësi në arritjen e një marrëveshjeje me të dashurit tuaj sot. Ju keni ide dhe ndjenja të ndryshme për atë që do të ishte dicka e mirë për të dy ju dhe nuk mund të shikoni arsyen e vërtetë. Nëse ju mund ta lini mënjanë këtë sjellje gjithcka do të ishte më e lehtë.

Puna:
Etika juaj e punës sot është veçanërisht e fortë. Ju keni qëndrueshmëri për të vënë gur të rëndësishëm në projektin tuaj. Punoni jashtë orarit nëse mundeni. Shpërblimet do të jenë të shumta dhe me siguri do të fitoni pikë të mëdha nga njerëzit përgjegjës.

Demi

Dashuria: Nëse do të dilni në një takim të parë këtë mbrëmje, aspekti i sotëm mund të thotë që secili prej jush është mjaft i emocionuar. Kjo nuk mund të jetë në kuptimin romantik, por më shumë në aspektin e temave të bisedës që zgjidhni për të folur. Mos lejoni që mendimet tuaja personale dhe paragjykimet të prishin atë që ndoshta mund të jetë një marrëdhënie vërtet e ngrohtë dhe potencialisht e dashur.

Puna: Komunikimi me të tjerët mund të jetë mjaft i paqartë sot. Do të thuash diçka dhe njerëzit mund të të shohin sikur po flisni në një gjuhë krejtësisht të ndryshme. Ju mund të keni për të gërmëzuar gjërat dy ose tri herë në mënyrë që mesazhi të merret sic duhet nga të gjithë.

Binjaket

Dashuria: Diçka ju duket shumë qesharake sot, edhe pse partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) nuk mund ta shohë atë në këtë mënyrë. Konfigurimi i sotëm astral mund të sjellë një situatë në të cilën ju thjesht nuk mund të dilni duke qeshur. Nëse kjo është në një shpenzim, atëherë mund t’ju duhet të shpjegoni saktësisht se pse keni një reagim të tillë – me sa më shumë takt të mundeni.

Puna: Nëse keni diçka për të thënë, thuajeni. Mos kini frikë ta thoni atë në një mënyrë krijuese, të çuditshme. Nëse keni një prezantim për të bërë sot, mos ngurroni të përdorni shumë metaforë dhe shembuj imagjinativ. Kjo qasje do të fitojë pikë të mëdha.

Gaforrja

Dashuria: Energjia qiellore e sotme mund t’ju ndihmojë të shihni një situatë marrëdhënieje të vështirë me një këndvështrim të ri. Nëse keni qenë të shqetësuar për ngjarje të caktuara që kanë ndodhur kohët e fundit, atëherë përdorni këtë mundësi për të marrë një hap prapa dhe shikoni gjithçka nga një perspektivë e re dhe e ndryshme.

Puna: Nëse po kërkoni një punë të re, kjo është një ditë e mirë për të dalë dhe për të bërë disa kërkime. Bëni punën detektive që duhet bërë për të gjetur mundësinë e saktë që kërkoni. Ngulmimi do të shpërblehet në këtë ditë.

Luani

Dashuria: Ju nuk duhet të ndiheni keq për diçka që interesi juaj i dashurisë mund të ketë zgjedh rrugën e gabuar. Me energjinë e sotme astrale, ju mund të përdorni fjalë dhe biseda për të ndrequr çdo gjë që duket se është dëmtuar. Gjithcka që duhet të bëni është të përqendroheni në sjelljen dhe në komunikimet tuaja dhe të lejoni që forca e së vërtetës dhe bukurisë të sjellë një buzëqeshje në fytyrat tuaja edhe një herë.

Puna: Një ide e re do të marrë jetë sot dhe ju do të jeni gati për tu futur ne aksion . Me pak fjalë, një ide jorealiste që ju keni qenë duke e menduar për kaq shumë kohë , takon realitetin sot dhe situata nuk duket e mirë.

Virgjeresha

Dashuria:Nëse jeni ndjerë veçanërisht i dëmtuar ose i refuzuar nga dikush shumë kohë më parë, të cilin ju nuk keni qenë në gjendje ta harroni, atëherë merrni zemër nga shtrirja planetare e sotme dhe bëjeni. Një takim veçanërisht i këndshëm mund të frymëzojë që të filloni të mendoni për të ardhmen në vend të së kaluarës!

Puna:Pavarësisht nëse jeni apo jo në punë sot, do të jetë e vështirë për ju të mbyllni pjesën e biznesit në mendjen tuaj. Idetë në lidhje me punën tuaj do të vijnë tek ju – prandaj mos e mbyllni vetëdijen por thjesht bëni një pushim. Mbani një stilolaps dhe letër gjithmonë me ju, asnjëherë nuk i dihet.

Peshorja

Dashuria: Ju nuk do të keni nevojë të përdorni verë apo shampanjë për t’u vënë në disponimin e duhur sot, veçanërisht me ndikimet aktuale planetare. Nëse jeni në një parti, disponimi do të jetë infektiv dhe personi për të cilin ju jeni i/e interesuar mund të jetë duke treguar disa shaka dhe tregime me të cilat ju do të befasoheni . Argëtohuni !

Puna: Nëse nuk po kryeni punën tuaj me pasion, atëherë pse po e bëni atë? Sot është një nga ato ditë në të cilën duhet të ndihesh i frymëzuar për të punuar më shumë se zakonisht. Nëse nuk jeni, atëherë ndoshta duhet të konsideroni të gjeni punë të re. Lumturia juaj varet nga ajo.

Akrepi

Dashuria: Nëse kënaqeni me rrezikun dhe sfidën, atëherë sigurisht që do të vlerësoni konfigurimin e sotëm astral. Por në qoftë se do të ngjitesh më shumë me të provuarit dhe besimin, dhe do të mbani brenda parametra të përvojës suaj të kufizuar, atëherë mund ta bëni edhe këtë. Dikush i veçantë vjen në rrugën tuaj!

Puna: Ju jeni në një pikë fillimi tani. Kjo është një kohë e mirë për të pastruar retë e konfuzionit që ju rrethojnë, në mënyrë që të përshtateni me qëllimet tuaja të vërteta.

Shigjetari

Dashuria: Konfigurimi i tanishëm astral sjell një shans për të kuptuar pse ju mund të keni qenë pa vetëdije në krijimin e problemeve brenda një marrëdhënie të ngushtë. Mund të keni pasur disa pritje të caktuara që nga fillimi, të cilat ju kishit menduar se do të përmbusheshin sipas mënyrës suaj. Nëse ju keni qenë duke mbajtur pakënaqësi , atëherë tani është koha për të ndryshuar taktikë.

Puna
: Gjithkush në vendin tuaj të punës do të jetë në një situatë emocionale sot, pra kini kujdes. Gjeni terren të ngurtë për të qëndruar në të. Produktiviteti juaj varet shumë nga aftësia juaj për të qëndruar emocionalisht të fortë. Do të jetë më e vështirë se sa mendoni, por mos u dorëzoni.

Bricjapi

Dashuria:Kozmosi siguron pasion të mjaftueshëm për t’ju mbajtur të buzëqeshur për disa javë . Konfigurimi astral do të thotë se takimi që do të ndodh është i një lloji të vecantë. Kjo është e gjitha një çështje e kimisë dhe ju të dy me siguri do të gjeni se ju keni reagim të drejtë për njëri-tjetrin. Sapo të takohen sytë, ka një tërheqje të caktuar mes jush. Ji i sigurt!

Puna: Ju meritoni një pushim mendor. Edhe nëse e gjen veten në punë sot, merr shumë pushime dhe përpiqu të mos jesh tepër i përfshirë emocionalisht në çdo gjë që bën.

Ujori

Dashuria:Konfigurimi astral sot ju inkurajon që të shkoni në ekstreme. Takimi që ndodh sot mund të zhvillohet shpejt dhe me zemërim në diçka që shpejt kërcënon të konsumojë kreativitetin tënd. Por kjo do të jetë më e pakta e shqetësimeve të tua. Mund të jetë një përzierje e vërtetë e zemrës dhe shpirtit, dhe ndonjëherë akoma dhe më e veçantë!

Puna:Parashikimi i javës së ardhshme të punës mund të vendosë një fluturim gjatë fundjavës tuaj. Mundohuni të shmangni këtë duke ju drejtuar miqve dhe anëtarëve të familjes me të cilët nuk keni folur për një kohë. Nëse ju duhet të punoni, gëzoni shoqërinë e atyre që janë përreth jush.

Peshqit

Dashuria: Ju ose mund të zgjidhni të ndërtoni mure të larta rreth vetes, ose mund të filloni të shihni se duke bërë kështu nuk është aspak e dobishme në ndërtimin e komunikimit të mirë brenda marrëdhënies tuaj aktuale. Energjia e tanishme planetare ju paraqet frymën e dashurisë së sinqertë,duke u fokusuar në ndërtimin e një ure të fortë midis jush dhe partnerit tuaj (aktual ose të ardhshëm).

Puna: Tentimi për ta bërë një situate më praktike nuk do të jetë e lehtë sot. Njerëz të tjerë janë më të ngatërruar emocionalisht se zakonisht. Bashkëpunëtorët do të fillojnë të nxjerrin ndonjë njoftim. Ecni me vendosmëri në vendin e punës dhe përpiquni të qëndroni jashtë telasheve.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X