Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Ju nuk do të jeni shumë larg ndjenjës së humorit sot, sidomos me shtrirjen e tanishme astrale. Nëse mund të sillni me vete gjithmonë një buzëqeshje gjithcka do të ishte më e lehtë dhe më e bukur. Qëndroni pozitiv , kështu do keni mundësinë të shijoni gjithcka.

Puna :
Diçka që i thua një bashkëpunëtori ka të ngjarë të shkaktojë dëme ndaj jush sot. Tani ky person po hakmerret në një mënyrë që kurrë nuk keni menduar se ishte e mundur. Kërkoni falje , kështu gjërat do marrin një rrjedhë më të qetë.

Demi

Dashuria: Një aktivitet pozitiv do tju bëjë që të punoni sëbashku me partnerin tuaj. Konfigurimi astral i sotëm do të bëjë pikërisht këtë, me kusht që të keni lehtësira për të bërë rregullimet e nevojshme. Nëse ka një projekt të veçantë që është i dashur për zemrat tuaja, atëherë merrni një vendim për të filluar dhe për të shijuar procesin.

Puna :
Nëse diçka ndodh sot në tryezën tuaj, që nuk e kuptoni, kërkoni këshillë. Mos pretendoni se dini të trajtoni një situatë që është tërësisht e huaj për ju. Shumica e njerëzve do të flasin sot greqisht kështu që kërkoni nga ata që tju shpjegojnë.

Binjaket

Dashuria : Energjia aktuale astrale tregon se do të jetë shumë e lehtë të irritosh dikë që je në proces të afrimit me të. Ndërsa marrëdhënia është në një fazë kaq delikate, do të ishte e mençur të bënim kujdes me gjithcka që themi. Jini vetvetja.

Puna: Natyra juaj fleksibël do të jetë thelbësore në vendin e punës sot. Aftësia juaj për të hyrë brenda dhe jashtë situatave do të jetë bileta juaj për sukses. Ju ndjeni automatikisht pozicionin tuaj dhe cili është roli juaj. Besoni këtë instinkt.

Gaforrja

Dashuria : Konfigurimi planetar i sotëm tregon që ju duhet të vendosni një ekuilibër midis shakave dhe sinqeritetit. Nëse dilni në një takim, personi përball jush nuk mund të kuptojë se si funksionon ndjenja juaj e humorit, kështu që mund të jetë e mençur të kesh një bisedë të thjeshtë e të mrekullueshme.

Puna: Nuk do të jetë sekret për bashkëpunëtorët tuaj se jeta juaj emocionale dhe personale ndikon negativisht në botën tuaj të karrierës. Shkoni për një shëtitje të gjatë në drekë me dikë që ju besoni. Merrni frymë thellë.

Luani

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë mund t’i përgjigjet shumë mirë një doze humori, por ajo për të cilën nuk ka nevojë është sarkazëm. Energjitë e tanishme astrale mund të nënkuptojnë që nëse ndiheni të lënduar në ndonjë mënyrë, atëherë është më mirë të shpreheni drejtpërsëdrejti, sesa të krijoni më shumë probleme.

Puna : Ju do të lundroni rreth vendit tuaj të punës sikur të jeni mbi re. Sigurohuni që ta ndani këtë dashuri dhe shkëlqim me të tjerët në vend që të mbani gjithçka për veten tuaj. Mos harroni se gëzimi i përbashkët është gëzimi i dyfishuar. Bashkëpunëtorët tuaj do t’ju duan më shumë për këtë gjë.

Virgjeresha

Dashuria: Shtrirja planetare e sotme tregon se duhet të jeni më tolerant pas një kohe tepër të vështirë në të cilën ju dhe partneri juaj jeni përpjekur të zgjidhni çështje të caktuara. Për ta bërë këtë, do të ishte më mirë nëse të dy dilni për një vakt, ose blini disa bileta për një shfaqje komedi.

Puna : Mos u mbështesni në bashkëpunëtorët tuaj për të marrë ato pjesë të thyera që mund të keni lënë pas gjatë ditëve të fundit. Përfundojeni atë që keni filluar në vend që të supozoni se dikush tjetër do ta bëjë atë për ju. Merrni përgjegjësinë për veprimet tuaja.

Peshorja

Dashuria : Ju mund të kuptoni se keni një zgjedhje se si reagoni në një ngjarje të caktuar në lidhje me jetën tuaj të dashurisë . Me energjinë aktuale planetare, ju ose mund të merrni një qasje më serioze dhe të kritikoni partnerin tuaj për mënyrën se si e trajton një situatë të caktuar, ose gjithashtu mund të kuptoni se nuk është me të vërtetë një marrëveshje kaq serioze dhe të zgjidhni të qeshni.

Puna: Ju keni një kohë të vështirë për të vendosur nëse puna në të cilën ju jeni ju jep kënaqësinë që ju dëshironi. Ju jeni kapur në mes të një situate të vështirë që do të përkeqësohet sa më shumë që të mendoni për të. Besoni zemrën tuaj, jo kokën tuaj.

Akrepi

Dashuria: Aspekti i sotëm mund të tregojë se ju keni dy mendje për një person me të cilin keni menduar të krijoni një marrëdhënie, thjesht sepse ato sjellin disa reagime shumë të çuditshme. Nga njëra anë, ti i sheh ato si një burim dëfrimi dhe nga ana tjetër të duken jashtëzakonisht irrituese. Vetëm ju mund të vendosni nëse ia vlen.

Puna: Sigurohuni që të keni dicka për të ngrënë me vete në punë sot. Kur tensionet lindin midis bashkë-punëtorëve, një sanduiç apo një ëmbëlsirë do të përmirësojë gjendjen tuaj mjaft mirë. Nuk ka kuptim ti mohoni vetes këto kënaqësi.

Shigjetari

Dashuria: Ndjenja e humorit është një gjë e rëndësishme , por ndonjëherë kjo mund të dështojë, siç mund ta kuptoni me shtrirjen e sotme astrale. Disa njerëz janë mjaft të ndjeshëm ndaj vërejtjeve dhe personi në fjalë, i cili gjithashtu ndodh të jetë dikush që ju admironi shumë, mund ta shënojë këtë si një pikë kundër jush.

Puna
: Mundohuni të mos përfshiheni shumë emocionalisht në punën tuaj sot. Mos harroni se kjo është vetëm një punë. Nuk ka asnjë kuptim të stresoheni për hir të punëdhënësit tuaj. Distanco veten nga rezultatet e punës suaj.

Bricjapi

Dashuria: Energjia qiellore e sotme mund të tregojë se ju merrni një vërejtje shumë personalisht, kur në të vërtetë nuk është menduar të jetë kritikë. Dashuria juaj e fundit nuk e ka kuptuar se sa të ndjeshëm jeni me të vërtetë .Në mënyrë që kjo marrëdhënie të funksionojë, do t’ju duhet të kuptoni njëri-tjetrin më shumë.

Puna : Mbajtja e mendjes suaj në detyrë mund të jetë praktikisht e pamundur sot. Edhe nëse jeni në gjendje të fokusoheni mentalisht, nuk do të jeni në gjendje të angazhoheni me pasion në punën tuaj. Mundohuni të largoheni nga puna herët ,pasi nuk ka asnjë kuptim për të luftuar me veten.

Ujori

Dashuria  Nëse po dilni në një takim të parë këtë mbrëmje, mos lejoni që një vërejtje ta shtyjë këtë person për keq. Energjia astrale tregon se jeni shumë me fat sot. Edhe nëse ju bëni një gabim pa dashur ,me sensin tuaj të humorit do të jeni të aftë të rregulloni cdo gjë.

Puna : Ju keni një mundësi unike për të përfituar nga tensioni në punë. Duke parë dhe kuptuar të dyja anët e një çështjeje të vështirë, mund të shpikni një zgjidhje që do të plotësojë nevojat e të gjithë të përfshirëve. Mos u dorëzoni derisa kjo ide të gjendet.

Peshqit

Dashuria : Energjia e tanishme planetare mund të jetë e mjaftueshme për të shkaktuar një mosmarrëveshje midis jush dhe të dashurit tuaj nëse nuk jeni të kujdesshëm se si I shprehni disa gjëra. Nëse keni ndërmarrë kohët e fundit një projekt të madh, atëherë mund të keni qenë të dy nën një sasi të madhe të tensionit që tani po fillon të tregojë pasojat. Ruani qetësinë gjithcka do rregullohet.

Puna: Ju mund të jeni të lodhur me një dramë emocionale në punën tuaj sot që thjesht nuk keni të bëni asgjë me të. Bëni çmos që të qëndroni jashtë këtij konflikti duke mbajtur vëmendjen tuaj në punën tuaj dhe nevojat tuaja.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X