loading

Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Energjia astrale e sotme e bën këtë një ditë krejt të këndshme, veçanërisht nëse keni menduar për organizimin e një feste. Sigurohuni që të ofroni ushqim të mirë, veçanërisht nëse shpresoni të bëni përshtypje tek një person i caktuar. Sa më shumë ngjyra të prekshme dhe aromatike, aq më mirë. Sigurohuni që atmosfera është e ngrohtë dhe komode.

Puna:
Ju do të bëni hapa të mëdhenj drejt qëllimeve të karrierës suaj sot, kështu që mos u dorëzoni. Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, shanset janë që ju do të gjeni një. Të paktën, të gjitha intervistat me punëdhënësit potencialë do të shkojnë shumë mirë.

Demi

Dashuria: Me energjinë astrale të sotme, ju keni mundësinë jo vetëm të shprehni se si ndiheni me fjalë, por edhe nga mënyra se si ju veproni. Nëse planifikoni një mbrëmje, atëherë bëjeni atë një rast për tu kujtuar. Një shëtitje diku do të forcojë lidhjen mes jush.

Puna :
Ju mund të merrni një kritikë pasi nuk jeni aq i besueshëm dhe praktik sa disa nga bashkëpunëtorët tuaj. Mos lejoni që kjo tju ul humorin. Ndërkohë, merrni në konsideratë lëvizjen në një punë tjetër në të cilën mund të vendosni orarin tuaj dhe të keni më shumë liri të përgjithshme.

Binjaket

Dashuria: Shtrirja planetare e sotme ju jep mundësinë për të ndjerë emocionin në lidhje me një person të caktuar. Jo vetëm që ju do të shkëlqeni për sa i përket pamjes së jashtme ,por personi përball jush do të magjepset dhe nga vet natyra juaj.

Puna: Afirmimet pozitive të të tjerëve do të kenë një efekt të mrekullueshëm në vendin tuaj të punës sot. Një buzëqeshje, një koment miqësor dhe një kompliment për punën e dikujt tjetër do të krijojë një atmosferë fantastike që të gjithë do të kënaqen dhe ju falënderojnë.

Gaforrja

Dashuria : Edhe nëse kohët e fundit keni pasur probleme me dikë që ju adhuroni ,do të gjeni se energjia qiellore sot zbut çdo vështirësi. Një dhuratë do të forcojë  lidhjen dhe do të tregojë se sa keni kujdes ndaj njëri-tjetrit. Jini të hapur ndaj mrekullive dhe marrëdhënia juaj do të fillojë të lulëzojë çdo ditë.

Puna: Qetësia e dy ditëve të fundit përkeqësohet ndërkohë që ndiheni të detyruar të ktheheni në tabelën e mëparshme të mbingarkesës . Kuptoni se kjo nuk është një gjë e keqe. Ngadalësoni dhe planifikoni lëvizjen tuaj të ardhshme në vend që të vazhdoni në të njëjtën udhë ku keni qenë.

Luani

Dashuria: Energjia astrale e sotme ju inkurajon që të relaksoheni dhe të qetësoheni dhe të merrni gjërat shumë më ngadalë në lidhje me një marrëdhënie të veçantë. Personi në fjalë ndihet i tërhequr nga ju dhe nuk do të ndryshojë mendjen e tij për një kohë të gjatë.

Puna : Durimi juaj është paguar dhe më në fund po korrni shpërblimet e punës së madhe që keni bërë. Mos u ndal tani! Sot është një ditë e mirë për të mbjellë farat për suksesin e ardhshëm, por mos harroni të ndaloni dhe të shpërbleni veten.

Virgjeresha

Dashuria: Mjedisi i tanishëm astral ju sygjeron se nëse po shkoni në një festë, atëherë mos e pranoni menjëherë  këtë personin pasi është shumë i dëshirueshëm dhe gazmor, mendohuni , njiheni mirë para se të vendosni.Prisni para se të kaloni në ndonjë përfundim të pa menduar mirë.

Puna : Mbani një letër dhe një stilolaps gjatë gjithë kohës. Ide për të ardhmen tuaj në botën e punës do të vijnë kur ju nuk e prisni. Mbani veshët dhe sytë hapur. Dikush i rastësishëm mund të ketë zgjidhjen që kërkoni.Prandaj jini të përgatitur gjithmonë.

Peshorja

Dashuria : Mjedisi i tanishëm astral mund të tregojë se takimi juaj në mbrëmje ka vlera shumë të ndryshme dhe kjo mund të nxjerrë në pah një përplasje. Mos prisni të ndani të njëjtat ide. Ju mund të merrni gjithcka nëse respektoni në thelb  gjërat e duhura. Megjithatë, mund të kalosh një kohë të mrekullueshme.

Puna: Ju jeni në një pikë mjaft të vështirë në lidhje me punën tuaj tani, kështu që mos shkoni në një situatë që ju jep probleme. Mundohuni të jeni më objektiv.

Akrepi

Dashuria: Mos shkoni në drejtimin e gabuar sot nga ndërveprimi intensiv i energjive planetare. Ndoshta është më mirë të jeni të sinqertë me partnerin tuaj .Nëse po filloni një marrëdhënie të re me dikë për të cilin ju e njihni shumë pak, atëherë mund të gjeni se ata nuk janë ashtu sic i prisnit . Kujdes !

Puna: Shikojini gjërat me një perspektivë të re dhe do të kuptoni menjëherë se në cilën mënyrë duhet të shkoni më tutje.  Ju jeni në një pikë kthese në karrierën tuaj. Kthehu dhe merr një vështrim të mirë në pozitën tuaj të tanishme. Vazhdoni me besim.

Shigjetari

Dashuria: Aspekti aktual në lojë ju jep një mundësi për të parë dikë në një këndvështrim të ri. Kjo ju sjell më afër në një mënyrë, por në një tjetër krijon më shumë distancë.Problemi i vetëm është se ju mund të keni nevojë të përshtatni idetë tuaja të mëparshme rreth tyre, pasi ato tani provojnë të jenë një iluzion.

Puna
: Punoni me ritmin tuaj.Ndërsa gjithçka rreth jush vazhdon të lëvizë më shpejt dhe më shpejt, mund të ndjeheni sikur jeni duke u lënë pas dore. Mos u shqetëso.

Bricjapi

Dashuria: Mos u shqetësoni nëse nuk jeni mjaft të sigurt për mënyrën se si marrëdhëniet tuaja të tanishme po përparojnë. Intuita juaj ju tregon se ata bëjnë shumë gjëra dhe akoma veprimet e tyre në këtë moment nuk mund ta pasqyrojnë këtë. Shtrirja astrale e sotme do të thotë që ju mund të zbuloni gjatë ditës që ju keni pyetur veten nëse ata me të vërtetë kujdesen për ju apo jo.

Puna : Komunikimi mes jush dhe bashkëpunëtorëve tuaj është veçanërisht i fortë sot. Mos ngurroni të rrini së bashku në mënyrë që të krijoni marrëdhënie midis jush dhe të hidhni disa ide që do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja të karrierës.

Ujori

Dashuria: Nëse keni ndonjë ide se si sjellja juaj mund të ndryshojë marrëdhënien tuaj të tanishme për mirë, ose të mbajë një person të caktuar nga ana juaj, atëherë do të ishte më mirë të mendoni përsëri. Shtrirja e tanishme planetare ju mundëson të pretendoni deri në një pikë, por a do t’ju ndihmojë në situatën tuaj aktuale? Ruani vlerat tuaja.

Puna : Një ide që ju keni pasur këtë javë është duke u përpunuar në kokë dhe po bëhet një zbavitje e madhe në lidhje me gjërat e tjera që mund të keni nevojë për të përmbushur sot. Përpiquni ta leni këtë ide tani dhe të ktheheni në të në një kohë të mëvonshme.

Peshqit

Dashuria : Energjia aktuale e astralës ju mundëson të shihni se sa larg jeni në këtë marrëdhënie të tanishme .Është mirë nëse jeni të lumtur me shoqërinë e njëri-tjetrit dhe po përparoni, por nëse ju ose të dy ju po mbani diçka të fshehur, atëherë është më mirë të jini  të ndershëm me njëri-tjetrin. Tregohuni të sinqertë.

Puna: Ju keni të gjitha mjetet që ju nevojiten para jush.Përqafoni çdo mundësi që mund të keni sot për të punuar vetëm. Ju do të jeni më efikas dhe më produktiv kur të largoheni nga grupi dhe të përqendroheni në detyrat tuaja .

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X