Horoskopi Ditor

Dashi

Planetet mund të krijojnë një situatë kur ju të gjeni dashurinë tuaj të vërtetë në një kongres karriere ose takim pune. Kjo me siguri do t’ju ​​zërë në befasi dhe do të dëshmojë se është një ngjarje më ndryshuese e jetës sesa do ta kishit menduar se ishte e mundur. Nga një fillim i pafajshëm dhe jo i thjeshtë, do të dalin pa dyshim disa gjëra të mëdha dhe të mrekullueshme. Fati funksionon në mënyra shumë të çuditshme!

Ekipi me të cilin po punoni nuk mund të lëvizë një hap tjetër përpara derisa të merrni drejtimin në një aspekt të caktuar të projektit tuaj. Mos ngurroni të merrni disa vendime të guximshme sot bazuar në gjykimin dhe aftësitë tuaja drejtuese. Do të jeni të suksesshëm

Demi

Takimet dhe ngjarjet që përfshijnë të tjerë të rëndësishëm mund të jenë shumë të fuqishme sot. Kjo mund të jetë një kohë e vendimeve madhore, megjithëse mund të mos filloni ditën me këto mendime. Ju dhe partneri juaj mund të ndërgjegjësoheni se diçka duhet të ndryshojë në marrëdhënien tuaj në mënyrë që ajo të vazhdojë. Ndoshta disa qëndrime të thella duhet të zhvendosen.

Mund të ndjeheni “jashtë elementit tuaj” sot dhe kjo është mirë. Mundohuni të riktheheni në diçka më të përshtatshme për aftësitë dhe talentet tuaja. Është më mirë sesa të përpiqeni ta falsifikoni.

Binjaket

Energjia planetare mund t’ju inkurajojë të mendoni të forconi një lidhje me dikë të cilin e keni dashur jashtëzakonisht shumë. Ju të dy keni mbërritur në një fazë ku dini shumë për gabimet dhe dështimet e njëri-tjetrit, megjithatë dhe përtej këtyre mendoni se jeta pa njëri-tjetrin nuk do të ia vlente të jetohej. Jeni të lumtur që vendoseni në një marrëdhënie më të thellë dhe më të përkushtuar.

Përqafoni talentin tuaj të jashtëzakonshëm si një udhëheqës. Mos u ulni në heshtje në sfond, duke e ditur që një detyrë duhet të bëhet në një mënyrë tjetër. Kjo është një kohë fantastike që ju të jeni më të zëshëm dhe të demonstroni pikat tuaja të forta në lidhje me projektin në fjalë.

Gaforrja

Energjia aktuale planetare lë partnerin në pritje të përgjigjeve praktike për pyetjet praktike. Ata nuk do të jenë të kënaqur me një nga përgjigjet tuaja merkuriale që prekin lehtë gjithçka, por nuk premtojnë asgjë. Tani ata duan gjëra konkrete. Nëse mund ta kufizoni veten këtu dhe tani vetëm për një kohë të shkurtër, mund të jeni në gjendje t’i kënaqni ata. Por kujdes, ata tashmë mund të jenë lodhur duke pritur.

Do të futeni në një luftë për pushtet me dikë që sot mund të jetë mjaft e vështirë për t’u zgjidhur. Edhe nëse nuk vendoseni kurrë ballë për ballë me këtë person, energjia e tij ose saj ka një forcë të fortë për ju. Mundohuni të relaksoheni dhe të mbani parasysh panoramën e gjerë.

Luani

Energjia planetare ju sjell një siguri të madhe, veçanërisht për sa i përket një marrëdhënieje. Nëse jeni ndjerë pak të lënë pas dore dhe keni pyetur veten nëse ka të vërtetë ndonjë të ardhme për ju të dy, ngjarjet e sotme duhet ta qetësojnë mendjen tuaj. Edhe pse mund të mos jetë e mundur që partneri juaj t’ju “mbushë” vazhdimisht me dashuri, tani do ta dini me siguri se si ndihen.

Puna ekipore është një aspekt i rëndësishëm i punës suaj sot. Kërkojini të tjerëve këshilla dhe mbështetje. Puna që po bëni nuk është diçka me të cilën duhet të përballeni vetëm. Kërkoni ndihmë nga përvoja e dikujt që ka kaluar më parë në këtë rrugë.

Virgjeresha

Kjo është në thelb një ditë për t’u marrë me të gjitha gjërat praktike të përfshira në menaxhimin e vazhdueshëm të gjërave të partnerit tuaj. Aspekti planetar tregon se edhe pse mund të duket i mërzitshëm, ka një dinjitet të madh dhe një shans për të zbuluar një kënaqësi delikate dhe ndjenjën e harmonisë në gjëra të tilla si pagimi i faturave, bërja e lavanderive, larja e makinës dhe pastrimi i shtëpisë. Kënaquni!

Mos ngurroni të shfaqni aftësitë tuaja sot. Pavarësisht nëse jeni duke punuar në rezymenë tuaj, duke shkuar për një intervistë, ose duke u takuar me shefin tuaj aktual, mos harroni të nënvizoni pikat tuaja më të forta. Nxirrni në pah cilësitë tuaja, askush tjetër nuk do ta bëjë atë për ju.

Peshorja

Energjia planetare ju sjell një ndjenjë të sigurisë së vërtetë në lidhje me një marrëdhënie. Edhe pse mund ta keni njohur njëri-tjetrin për një kohë shumë të shkurtër, që mund të ishte edhe vetëm një ose dy ditë, duket se e keni njohur njëri-tjetrin për tërë përjetësinë. Ju ndiheni në shtëpi me njëri-tjetrin dhe pushoni në krahët e njëri-tjetrit – thjesht perfekt!

Kjo është një kohë e mirë që ju të filloni një fazë të re në karrierën tuaj. Mos harroni se nuk ka nevojë të jetë një veprim i madh. Edhe një ndryshim i vogël mund të jetë shumë efektiv. Bëni një pikë të vetëdijshme për të filluar një zakon ose prirje të re në lidhje me punën tuaj.

Akrepi

Nuk është mirë të pretendosh të jeni e bukur, veçanërisht kur ndjeni emocione kaq të forta dhe të fuqishme saqë nuk ka asnjë mënyrë se si t’i shprehesh “bukur”. Pozicionimi i planeteve ju jep një avantazh të shtuar që normalisht nuk e shfaqni. Prandaj, kur partneri ju pyet se si jeni, ata mund të përkulen plotësisht mbi ngarkesën e emocionit në përgjigjen tuaj.

Prezantimi juaj personal është jashtëzakonisht i rëndësishëm sot. Sigurohuni që të dukeni mirë. Tregoni një atmosferë besimi dhe force. Edhe nëse nuk ndiheni të sigurt, faleni. Askush nuk do ta dijë kurrë ndryshimin. Mbajeni kokën lart dhe do të shkoni shumë larg.

Shigjetari

Pozicioni i planeteve ju bën edhe më të pa kompromis se kurrë, dhe ju mund të jeni shumë më të vendosur se shumica. Nëse ka ndonjë person që ju i keni vendosur pamjet tuaja, por nuk i keni zbuluar qëllimet tuaja, kjo mund të jetë dita për ta bërë këtë. Ne vetëm mund të mëshirojmë klithmat e tyre të përgjakshme, ndërsa ata luftojnë kot për t’i rezistuar tërësisht dhe plotësisht të parezistueshmes.

Merrni iniciativën sot. Mos prisni që të tjerët t’ju japin dritën jeshile. Merrni kontrollin e situatës vetë. Nuk ka asnjë arsye që ju të prisni më vetëm sepse njerëzit e tjerë po lodhen. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të përparuar.

Bricjapi

Ju me siguri keni një atmosferë me forcë magnetike dhe tërheqëse! Yjet ju bëjnë të shkëlqeni aq shumë saqë partneri do ta ketë të vështirë ta shikojë. Në fakt, ju mund të dukeni aq entuziastë dhe dominues saqë ata që janë më afër jush janë shumë të tunduar të drejtohen qartë. Nëse doni një lloj kontakti njerëzor, do t’ju duhet të zvogëloni intensitetin tuaj dhe të jeni të qetë.

  1. Në përpjekje për të marrë kontrollin dhe për të marrë punën e duhur, ju mund të mërzitni një bashkëpunëtor tjetër. Ndoshta jeni në terrenin e dikujt tjetër. Kontrolloni dy herë përpara se të kapërceni kufijtë tuaj në vendin e punës.

Ujori

Pozicioni planetar mund të lejojë një përparim në jetën tuaj të dashurisë. Nëse keni qenë të rrethuar nga pengesat, ose nga një vështirësi madhore, nga ndonjë mrekulli ju thjesht mund të arrini të thërrisni së bashku tërë forcën dhe vendosmërinë tuaj, dhe në fund të bëni atë që dini se duhet. Nëse keni dyshime për vendimin tuaj, ata me siguri do të zhduken pasi të bëhet vepra.

Ju keni një ndikim të jashtëzakonshëm mbi të tjerët sot. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj. Ju keni mundësinë të ndërtoni një ekip të mirë të punëtorëve solidë midis bashkëmoshatarëve tuaj. Ndjehuni të lirë për të deleguar detyrat. Ju mund të arrini shumë më tepër nga sa keni menduar se është e mundur.

Peshqit

Ju dhe partneri juaj mund ta gjeni veten të katapultuar në një aventurë të vërtetë. Radhitja qiellore ju sjell të dyve një mundësi që të bëni diçka krejtësisht të ndryshme që përfshin bashkëpunim të vendosur midis jush. Nëse e merrni këtë sfidë, mund të jetë një nga gjërat më të vështira që keni provuar, por edhe më të thella dhe më të dobishmet. Do t’ju ndryshojë gjithashtu të dyve për mirë.

Mundohuni të mos bëni dramë për një detyrë të caktuar sot. Bëni çmos të ngriheni mbi grindjet e vogla dhe qesharake në lidhje me atë që nuk arriti të realizojë një projekt të caktuar. Keni gjëra më të rëndësishme për të bërë.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X