Horoskopi Ditor

Dashi

Ju mund të keni dyshuar për diçka interesante në lidhje me mënyrën se si ju shikon një person i caktuar. Sot ju keni mundësinë të zbuloni se si ndihet vërtet ky person. Edhe pse fillimisht mund të jetë paksa e vështirë, së shpejti do të zbuloni se ndani një raport që mund të krijojë një fillim të mrekullueshëm për një marrëdhënie. Pasioni do të hyjë në jetën tuaj më në fund.

Sa i përket punës mendimi juaj është i duhuri, por nëse nuk keni vullnet dhe aftësi drejtuese për t’i vënë këto ide në lëvizje, atëherë ato do t’ju sjellin shumë pak të mira. Jini më të guximshëm gjatë ditës dhe do të jeni shumë më të suksesshëm.

Demi

Ju mund të gëzoni duke zbuluar të  gjitha ato sekrete në lidhje me të dashurin tuaj sot. Ju nuk keni asgjë për të humbur dhe gjithçka për të fituar duke pasur një bisedë shumë të nevojshme dhe të këndshme. Ajo që zbuloni mund të mos jetë tërësisht sipas dëshirës tuaj, por e keni kërkuar vetë, kështu që nuk mund të fajësoni askënd. Sigurohuni që prania juaj vlerësohet shumë për momentin.

Sa i përket punës bindjet që përfshijnë ngjarjet e ditës do të jenë mjaft të shëmtuara. Ka shumë më tepër zhvillime sesa betejat sipërfaqësore. Ju do të duhet të lexoni përtej asaj që duket mënyrë që të kuptoni shtrirjen e plotë të situatës dhe vështirësitë që rezultojnë.

Binjaket

Asnjëherë nuk është vonë për të thënë po, ose jo. Sot do të jeni në një udhëkryq, ku mund të  pushoni, por jo edhe për shumë kohë. Po – është koha e vendimit! Por përpara se të bëni ndonjë premtim, thjesht merrni parasysh se ku do të jeni një vit më pas. Nëse ende gjërat duken shumë tërheqëse, atëherë shkojuni pas.

Duke kënduar apo vallëzuar para eprorëve tuaj nuk do t’ju bënte t’i fitonit ata ashtu siç dëshironi. Ka më shumë gjasa që ata të mahniten vetëm me fakte dhe punë.  Tregojuni atyre se jeni i besueshëm dhe i qëndrueshëm.

Gaforrja

Ju nuk keni zgjidhje sot, veçse të bëni një hap të guximshëm përpara në një drejtim për të cilin jeni shumë të vetëdijshëm, por nuk po e pranoni. Rreshtimi planetar ju bën që të doni t’i vlerësoni edhe njëherë gjërat pasi ndiheni disi të tunduar. Por nuk do të pendoheni pasi kjo zgjidhje ju ofron më shumë se sa mund ta imagjinoni.

Sa i përket punës synimet tuaja janë në vendin e duhur, por ju duket se nuk po i shprehni mirë mendimet tuaja. Si rezultat, njerëzit e tjerë po ju keqinterpretojnë. Mos kini frikë t’i shqiptoni gjërat në mënyrë të qartë dhe konkrete. Merrni kohë shtesë nëse është e nevojshme.

Luani

Nëse i dashuri juaj sot paraqitet shumë pasionant, kjo është për shkak të konfigurimit kozmik të ditës. Kjo shtrirje magjike i vendos ata në duart tuaja, dhe kjo do të thotë që ju pothuajse mund të bëni siç dëshironi. Megjithatë, para se ata të bëhen laq të mirë, mund t’ju kërkojnë një ujdi. Merrni në konsideratë surprizat që mund t’ju vijnë. A ja vlen ajo që mund të duhet të paguash më vonë?

Ideja juaj se si duhet të bëhen gjërat po shkon saktësisht me gjërat që kanë në mendje eprorët tuaj. Kjo mund të shkaktojë një konflikt të madh në vendin e punës – pavarësisht nëse e realizoni me vetëdije apo jo. Programoni një takim për të diskutuar këto probleme.

Virgjeresha

Sot ju keni çdo mundësi për të shndërruar një marrëdhënie platonike në një marrëdhënie me pasion, zjarr dhe ndjenja të vërteta.  Por këtë mesazh duhet ta dërgoni disi tek personi që synoni. Kjo pasi ai kurrë nuk mund ta dijë se si janë gjërat nëse ju nuk flisni.  Suksesi varet gjithashtu nga mënyra se si ju e thoni atë. Jini të sinqertë dhe do të gjeni një gëzim të ri në jetë.

Procesi juaj i të menduarit po ecën më ngadalë se zakonisht, dhe kjo është në rregull.  Është veprim i mençur që të ngadalësoni mendimet se sa t’i bëni gjërat me shpejtësi. Problemi është se ju po ndjeni presion nga të tjerët – kështu që kapni ritmin. Qendroni  të fokusuar.

Peshorja

Dashuria dhe romanca mund të kenë sekrete të fshehura sot. Nuk është se ju dhe i dashuri juaj nuk i besoni njëri-tjetrit, thjesht ju mund të jeni të prirur për të pasur dyshime pa arsye.  Në vend që t’u shkoni gjërave deri në fund është më mirë që të flisni dhe të rregulloni situatat shumë delikate. Gjithçka do të shkojë mirë.

Temat në lidhje me shtëpinë dhe familjen kanë një rëndësi të veçantë për ju sot. Siguria në këto aspekte është një forcë lëvizëse në punën tuaj. Sigurohuni që njerëzit përreth jush janë në të njëjtën mendje me ju, kështu që përpjekjet tuaja nuk bien ndesh ose nuk anulojnë njëri-tjetrin.

Akrepi

Mund të ketë shumë për të folur, por për disa arsye nuk është thënë shumë në të vërtetë. Kjo është një ditë që nënvizon gjithçka që nuk është e thënë mes jush. Ju të dy keni diçka për t’i thënë njëri-tjetrit për mënyrën se si ndiheni, por asnjëri prej jush nuk është i gatshëm ta zhvillojë bisedën. E tëra që duhet është që ju të bëni hapin e parë – me të vërtetë do të ia vlen.

Argëtimi në vendin e punës sigurisht që është i rëndësishëm, por sigurohuni që po bëni punën tuaj në të njëjtën kohë. Të tjerët kanë filluar të dyshohen se nuk po vini në përpjekjen që duhet të tregoni në kohën e tanishme.

Shigjetari

Ju mund të ndjeheni të detyruar ta lini macen të dalë nga çanta sot për diçka që ju duhet të diskutoni me të afërt dhe më të dashur tuaj. Shtë e qartë se një ngjarje e ndodhur në të kaluarën do të ketë një efekt për të dy nëse nuk nxirret jashtë. Duke vepruar kështu do të shndërroni marrëdhëniet tuaja në një mënyrë që nuk mund ta imagjinoni.

Mos e hidhni armën në një projekt me të cilin jeni përfshirë aktualisht. Ende nuk janë vendosur të gjitha pjesët – prandaj tregohuni të durueshëm. Kjo është një nga ato periudha në të cilat një veprim i nxituar mund të shkatërrojë plotësisht gjithë punën përgatitore që keni bërë deri më tani.

Bricjapi

Ndjenja e pasionit dhe intrigës në ajër sot është më shumë sesa keni përjetuar për ca kohë. Kjo është një ditë që sjell marrëdhënien tuaj në atë avantazh midis të qenit thjesht platonik ose plotësisht i përfshirë. Si e merrni vendimin? Vetëm besoni në ndjenjën e zorrëve që keni – nuk do të gaboni. Ju keni menduar për këtë për ca kohë; tani bëni një zgjedhje.

Kur drejtoni projektet ose situatat në grup, sigurohuni që të keni respekt për perspektivat konservatore të njerëzve të tjerë. Kjo është një fushë që mund të ju vë në telashe. Ju mund ta vendosni këmbën në gojë nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Ujori

Ju thjesht mund të shfryni atmosferën sot, duke kërkuar vëmendjen e duhur. Prettyshtë shumë e qartë vetëm se si ndihet një person i caktuar për ju. Por për shkak se ju keni disa tela të tjera për harkun tuaj, ju mund të përballoni të zgjidhni dhe të zgjidhni. Sidoqoftë, mos i lini të varnin për një kohë të gjatë pasi mund të humbisni një mundësi të shkëlqyer.

Ju jeni në një situatë të vështirë. Ju jeni të gatshëm të merrni përsipër përgjegjësi dhe të ecni përpara me një projekt, por nuk keni saktësisht të gjitha faktet dhe informacionin që ju nevojiten për të mbështetur të gjitha planet dhe idetë tuaja. Mbani gjërat në tabelën e vizatimit derisa t’i bëni.

Peshqit

Ka një ndjenjë të një intensiteti të madh midis jush dhe të dashurit tuaj sot. Ju keni shansin të transformoni një aspekt të marrëdhënies tuaj që ka nevojë për shërim për ca kohë. Ju keni çdo mundësi që ta rikrijoni atë në një nivel të ri, por ka nevojë për disa bisedime përmes, veçanërisht në lidhje me aspektet e së kaluarës. Zbritni për ta punuar atë.

Nënkuptimet e zhgënjimit do të përshkojnë ditën dhe ka shumë pak çka mund të bëni vërtet për ta korrigjuar këtë. Shumica e këtij tensioni buron nga fakti se të tjerët nuk janë të gatshëm të ndryshojnë mënyrën si jeni. Inkurajoni të tjerët që të kenë më shumë besim.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X