Horoskopi Ditor

Dashi

Konfigurimi qiellor i ditës së sotme mund të sjellë pak shqetësime për ju, pasi mund t’ju duket se askush nuk dëshiron të merret me ju. Të gjithë janë kapur pas dramave të tyre personale me fatkeqësitë dhe shqetësimet e veta. E ndërsa ju jeni shumë të sinqertë dhe fluidë në marrëdhënie, mund ta keni të vështirë të merreni me këtë gjendje. Por mos e merrni si personale pasi do të kalojë. Jepni shembull dhe vazhdoni të buzëqeshni.
Një ndërrim i jashtëzakonshëm planetar zhvillohet sot – duke vendosur ngjarjet për katër javët e ardhshme. Për ju, ky ndërrim do të sjellë mundësi të frikshme në botën e punës dhe karrierës. Natyra juaj praktike dhe e balancuar do të njihet dhe vlerësohet.

Demi

Ka një atmosphere mbytëse përreth sot, e sjellë ndoshta nga energjia që vjen nga planetet. Ju mund të bashkoheni me këtë gjendje shpirtërore dhe të uleni duke lejuar që dita të jetë sa më e zymtë dhe e mjerueshme që të jetë e mundur. Ose mund të bëni diçka pozitive dhe të bëni një marrëveshje për të dalë me mikun tënd më të ngushtë për një vakt dhe disa biseda të ngrohta. Kjo do të ishte pafundësisht zgjidhje më e mirë.
Mësimi juaj sot do të jetë ai që do t’ju përsëritet gjatë katër javëve të ardhshme. Jini më të qëndrueshëm dhe konservatorë në qasjen tuaj në vend që të jeni të paqartë ose të pamatur. Edhe pse jeni një adhurues i gjërave të reja, duhet që të mësoni të respektoni edhe gjërat e vjetra.

Binjaket

Konfigurimi planetar i ditës mund t’ju bëjë të ndjeheni pak të zemëruar. Nëse jeni larguar nga partneri juaj për një arsye të veçantë, atëherë mund të jetë një ide e mirë të kapërceni çdo frikë fillestare dhe të filloni procesin e përpjekjes për të kuptuar se çfarë ka shkuar keq. Edhe pse kjo mund të duket sikur i shton më shumë benzinë zjarrit, do të ndihmojë në zhvendosjen e çdo pengese, dhe duhet të pastrojë ajrin.
Ritmi i përgjithshëm në vendin e punës do të ngadalësohet gjatë katër javëve të ardhshme, duke filluar nga sot. Kjo do t’ju japë më shumë kohë për të menduar dhe planifikuar, në vend që gjithmonë të ndjeheni të nxituar dhe nën presion për të ecur përpara me gjërat para se të jeni gati për ta bërë këtë.

Gaforrja

Ju mund të ndiheni shumë të izoluar sot në lidhje me marrëdhëniet tuaja personale. Aspekti planetar po ju ndihmon të kuptoni aftësinë tuaj për t’u lidhur me të tjerët. Ju mund të ndiheni shumë kritikë ndaj asaj që shihni si të metë, edhe pse roli juaj është një tjetër. Ndoshta do të ishte më mirë të kaloni ditën nën një reflektim të qetë, në mënyrë që ta shihni situatën nga një këndvështrim tjetër.
Në punë tani është koha për të filluar fazën tjetër të një plani që ka filluar së fundmi. Në fillim keni qenë në fazën e studimit, ndërsa tani jeni në fazën e kërkimit. Katër javët e ardhshme janë koha e duhur për ju që të nmbledhni të dhëna në vend që të lëvizni pa kujdes.

Luani

Ju mund të përballeni me konfigurimin planetar të ditës më mirë se shumica e njerëzve. Ju keni një qëndrim të shkëputur natyrshëm ndaj marrëdhënieve që ju jep një pasqyrë të asaj që po ndodh në të vërtetë. Nuk keni nevojë të kaloni kohë duke reflektuar, pasi kjo ndodh natyrshëm për ju. Megjithatë, mund të mos jetë një kohë veçanërisht e gëzuar. Do të ishte më mirë të shkoni dhe të kaloni kohë vetëm, nëse e keni mundësinë.
Në karrierë ju jeni në një pikënisje kritike pikërisht tani dhe kjo do të bëhet më e dukshme për ju gjatë javëve të ardhshme. Mbyllni fazat e vjetra dhe të vjetruara në mënyrë që të fillojnë të reja. Kjo është një kohë e rëndësishme për të arsyetuar mbi veten dhe qëllimet tuaja.

Virgjeresha

Konfigurimi planetar i ditës mund t’ju sjellë mjaft përplasje në lidhje me një lidhje ose shoqëri të ngushtë. Ndoshta ju keni qenë duke e vendosur të dashurin tuaj në një piedestal dhe duke e adhuruar atë. Mund të përballeni papritur me faktin se ata janë plotësisht njerëzorë. Edhe pse kjo mund të vijë si shok, është më mirë të keni një perspektivë realiste.
Në punë do të filloni një fazë afatgjatë në të cilën është e rëndësishme të mbroni pasuritë dhe burimet që keni, në vend që të bëheni të babëzitur dhe të dilni për të fituar sa më shumë. Përdorini katër javët e ardhshme për të qenë më mirënjohës për atë që keni.

Peshorja

Kjo është një ditë kur mund të ndjeheni disi të larguar dhe të izoluar nga partneri juaj. Rreshtimi planetar ju jep idenë sikur jeni jotërheqës në disa raste. Mund të mos zgjasë shumë, por megjithatë nënvizon një problem që mund të keni. Ju mund të dëshironi ta fshehni, por do të ishte më mirë nëse thjesht flisni se si ndiheni. Kjo do të tejkalojë hendekun.
Mosmarrëveshjet që keni pasur me dikë në punë ose me ndonjë organizatë gjatë katër javëve të fundit po zgjidhen. Marrëdhëniet tuaja do të zhvendosen në një mënyrë më neutrale dhe më të ndjeshme, duke lejuar një komunikim shumë më të qartë midis jush.. Zhvillimi është pranë jush.

Akrepi

Ekziston nevoja për t’u marrë vesh me partnerin tuaj sot. Aspekti planetar tregon që ju mund të mos ndiheni sikur po veproni keq, por pak përpjekje do t’ju ndihmojë vërtet që të dy ta kuptoni njëri-tjetrin pak më mirë. Pavarësisht se cila është arsyeja e largimit, duke qenë të hapur, sesa të mbyllur, do të jgjeni një përgjigje më të mirë, edhe pse kjo shpesh është rruga më e vështirë për t’u ndjekur.
Në vendin e punës ju do t’ju duhet të ndryshoni mekanizmat sot në mënyrë që të punoni me energjinë në anën tuaj. Sot fillon një fazë katër-javore në të cilën është e rëndësishme që ju të jeni më të kujdesshme dhe më të rezervuara. Koha për lëvizje të rrezikshme dhe veprime të pakujdesshme ka përfunduar tani.

Shigjetari

Të folurit mund të duket pak i vështirë sot, veçanërisht kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja më të afërta. Konfigurimi planetar që po formohet në qiej sjell një ndjesi të mashtrimit. Kjo mund të jetë për shkak se ju keni pasur shumë punë ose përgjegjësi dhe angazhime të tjera që kanë nënkuptuar më pak kohë së bashku. Megjithëse mund të jeni pak të lënduar, merrni kohën për të qenë me partnerin dhe thojini si ndiheni.
Vendosja e planeteve sot do të vendosë vazhdimësinë e 4 javëve të ardhshme. Ju mund të jeni mjaft të sigurt se ky ndryshim do të jetë për mirë. Vitaliteti juaj është i fortë dhe besimi juaj është rritur. Do të bëni përparime të mëdha në karrierën tuaj.

Bricjapi

Ka një ndjesi jot ë mirë sot në lidhje me marrëdhëniet e ngushta. Ju dëshironi të qëndroni vetëm për të lindhur dhe për të menduar gjërat mes jush. Aspekti planetar mund të sjellë probleme të caktuara nme partnerin, por ju nuk keni pse ta pranoni këtë. Ka shumë gjëra që mund të bëni për të ndryshuar mënyrën se si ndiheni. E gjitha që duhet është pak guxim për të folur nga ana juaj.
Zhgënjimi i fundit me çështjet e karrierës ka gjasa të lehtësohet sot pasi fillon një cikël i ri planetar katër javor. Edhe pse marrëdhëniet e përgjithshme me të tjerët ende nuk mund të jenë aq të forta sa ju dëshironi të ishin, ju po përparoni në tërësi.

Ujori

Konfigurimi planetar sot sjell një vështrim më serioz mbi marrëdhëniet tuaja dhe aftësinë tuaj për të shprehur veten. Ju mund të ndjeheni jashtëzakonisht të pasigurt për pamjen tuaj dhe për ndjenjat tuaja për dikë. Sidoqoftë, është më mirë të mos fshihesh, por të flasësh mbi mënyrën se si ndihesh. Zbuloni mënyrën se si i shikon gjërat partneri juaj në të vërtetë. Në fund me siguri do të gëzoheni.
Gjatë katër javëve të ardhshme, mund të prisni që problemet e karrierës të vijnë në një pikë kthese kritike. Planet që keni vënë në lëvizje rreth gjashtë muaj më parë po realizohen, për më mirë ose për keq. Tani është koha për të vlerësuar situatën dhe për të bërë rregullime.

Peshqit

Ka një atmosferë pak të ftohtë sot në ajër përsa i përket marrëdhënieve në përgjithësi. Njerëzit duket se janë shumë të fokusuar tek vetja e tyre dhe kanë pak kohë për të tjerët. Provoni ta pyesni të dashurin tuaj nëse dëshiron të dalë për një vakt në mënyrë që të keni kohë për ndonjë bisedë të vërtetë.
Ekuibalanca dhe shtysat që përjetuat gjatë katër javëve të fundit, zhvendosen në një drejtim të ri sot, duke shënuar fillimin e një faze të re katër-javore në ciklin tonë vjetor. Për ju, kjo do të thotë të ngadalësoheni në vend që të shpejtoni. Jetë më shumë llogaritës.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X