Horoskopi Ditor

Dashi

Ju mund të keni një përvojë unike dashurie, me një energji të fortë planetare sot. Nëse po shkon në një parti, ose edhe më mirë, nëse po organizoni një të tillë, atëherë sigurohuni që të ftoni të gjithë ata që ju i mendoni interesantë dhe do të donit t’i njiheni me më shumë intimitet. Një person në veçanti mund të jetë tepër interesant. Ju me siguri do të dëshironi të zbuloni disa nga sekretet e tyre.

Konfuzioni i vazhdueshëm rreth jush po e bën të vështirë për ju që të veproni me shpejtësi të lartë. Për këtë arsye është e rëndësishme që të prisni të ecni pak më ngadalë se zakonisht. Jini të lumtur me çdo gjë që mund të realizoni me çfarëdo shpejtësie.

Demi

Mjedisi i tanishëm planetar po ju inkurajon që të merrni një qasje më të butë dhe më sensitive ndaj dikujt të veçantë në jetën tuaj. Nëse ju keni kërkuar që ata të jenë diçka tjetër përveç sa janë, kjo mund t’i shtyjë të mos jenë të ndershëm me ju. Lejojini të jenë vetja.

Ju jeni duke lëvizur me forcë dhe këmbëngulje të madhe, por a e dini me të vërtetë se ku po shkoni? A keni një qëllim përfundimtar në mendje? Mendoni qartë në vend që të veproni rastësisht. Punoni për diçka të rëndësishme.

Binjaket

Ju mund të mendoni se keni hasur me shpirtin tuaj sot, nën ndikimin e bashkëveprimit të sotëm të energjive planetare. Nëse jeni në një parti apo në ndonjë rast tjetër shoqëror, ju mund të mendoni se është një çështje e dashurisë me shikim të parë, pasi do të kenë një efekt të tillë mbi ju. Ju do të jeni subjekt i emocioneve të fuqishme .

Kjo është një kohë e rilindjes për ju. Ju jeni duke lëvizur nga errësira e një faze të punës suaj dhe duke u shndërruar në një fazë të re. Drita po hidhet mbi këtë çështje. Lejoni veten të ndryshoni me kohën.

Gaforrja

Shtrirja planetare e sotme ju ndihmon të ndiheni më të butë dhe të relaksuar sesa keni qenë këto kohë. Nëse po dilni në një takim, atëherë ndoshta do të jetë një ngjarje shumë romantike dhe e paharrueshme. Ju do të habiteni se sa lehtë jeni të magjepsur nga të gjitha llojet e vëmendjes, por qëndroni me këmbë në tokë.

Ju keni një fuqi të madhe sot. Mbani mend, megjithatë, se vetëm për shkak se keni forcë nuk do të thotë se do të vihet në drejtim të synimeve tuaja personale. Mungesa e drejtësisë gjatë ditës do të devijojë energjinë tuaj për të ndrequr gabimet.

Luani

Mos lejoni që shqetësimet tuaja të zakonshme t’ju ndalojnë të dilni jashtë dhe të keni një kohë vërtet të mirë këtë mbrëmje. Energjia qiellore e tanishme ju inkurajon që të visheni disa nga rrobat tuaja më të mira dhe të siguroni që të dukeni në versionin më të mirën tuajin.

Ju jeni një gjykatës i mirë i asaj që është “e mirë” dhe “e keqe”. Keni një njohuri të fortë për të vërtetën, prandaj mos kini frikë ta ndani këtë njohuri me njerëzit me të cilët punoni. Gjatë mëngjesit përpjekjet do të jenë më të dobishme dhe të zbatueshme.

Virgjeresha

Energjia planetare aktuale ju jep një shans për të festuar prirjet tuaja romantike me dikë mjaft të veçantë. Nëse keni pasur një ofertë për të dalë në një takim, atëherë do ta gjeni atë si një rast simpatik për çdo gjë që keni shpresuar dhe imagjinuar gjithmonë.

Ju ndiheni veçanërisht të paqëndrueshëm në mëngjes, por pasdite do të ndiheni të përkryer me botën rreth jush.

Peshorja

Nëse nuk bëni diçka të qartë, elementet e jetës suaj të dashurisë mund të bëhen shumë të hutuar. Energjia e konfigurimit planetar të sotëm ka të njëjtin efekt si një ditë shumë e mjegullt dhe fjalët ose deklaratat e caktuara nga ju ose të dashurit tuaj mund të merren në mënyra të ndryshme.

Aftësitë tuaja të forta, të ndjeshme, ushqyese do të theksohen gjatë orëve të mëngjesit. Të tjerët do të vijnë tek ju, sepse ata e dinë se mund të mbështeten për ngushëllim. Sigurohuni që të merrni kohë për veten, jo vetëm për të tjerët.

Akrepi

Shtrirja planetare e sotme mund t’ju japë qasje në disa nga fantazitë tuaja më interesante, të cilat zakonisht nuk arrijnë të shohin dritë. Nëse jeni duke kërkuar për dikë me të cilin ju mund t’i ndani ato, atëherë mos vizitoni asnjë nga “ndjekësit” tuaj të zakonshëm. Mundohuni të shkoni në vende që lidhen me muzikën ose artin; ju keni më shumë gjasa të takoni personin e duhur.

Pjesët e pasigurta do të shkojnë në vendin e tyre dhe do të ndiheni sikur jeni më në fund në rrugën e duhur ku duhet të jeni dhe çka keni nevojë për të kryer.

Shigjetari

Nëse keni planifikuar të dilni në një takim me dikë, atëherë sigurohuni që të keni të gjitha detajet e kohës dhe të vendit të saktë. Gjithashtu sigurohuni që të mbani rroba të buta dhe të derdhura, në vend të atyre lineare.

Keni kujdes për projektet e lidhura me punën. Ju duhet të qëndroni të disiplinuar për të prodhuar rezultatet që dëshironi. Rrini në orar dhe mos devijoni nga plani juaj. Sa më të qëndrueshëm të jeni, aq më shumë do të arrini.

Bricjapi

Energjia e tanishme qiellore nënkupton që ju mund të keni një mbrëmje vërtet të mrekullueshme me interesin tuaj të dashurisë. Atmosfera është e pjekur për romancë të pastër, e cila mund të mos ketë të bëjë fare me realitetin, por do të jetë kënaqësi e madhe ndërkohë.

Edhe nëse qëndroni vetëm, duhet të jeni të sigurt. Shumë herë, ndiheni të qëndrueshëm vetëm kur ka të tjerë rreth jush që mund t’ju mbështesin. Sot ju duhet të mbani veten tuaj në vend që të kërkoni tek të tjerët mbështetjen që ju nevojitet.

Ujori

Mos u shqetësoni shumë nëse as ju dhe as të dashurit tuaj nuk kanë një çelës për atë që po ndodh vërtet midis jush. Energjia planetare po i bën normalisht çështjet e qarta në forma të paqarta dhe iluzore, në mënyrë që të ndiheni se nuk e kupton më të vërtetën e situatës. Gjërat do të jenë ndryshe për disa ditë; ndërkohë nuk ndërmerrni veprim vendimtar bazuar në perceptimet tuaja aktuale.

Përqafoni natyrën tuaj të pafajshme. Bëhuni përsëri fëmijë. Mbani një qëndrim të gjallë me njerëzit me të cilët punoni. Është më mirë nëse falni, harroni dhe vazhdoni me një zemër të lehtë dhe të gëzuar.

Peshqit

Aspekti aktual planetar është i mrekullueshëm për shpërndarjen e nyjeve, tensioneve dhe barrierave brenda një marrëdhënieje aktuale. Nëse keni kaluar nëpër një kohë të vështirë kohët e fundit, atëherë përdorni këtë mundësi të madhe për të bërë diçka të veçantë së bashku dhe të rikrijoni atë ndjenjë të ngrohtë dhe të dashur mes jush. Provoni një vakt romantik për dy, ose një natë jashtë në një shfaqje. Bëni çdo gjë që do t’ju ndihmojë të relaksoheni.

Nuk ka asgjë më të keqe për ju se sa të nguliteni në një rutinë. Tani për tani është e mundur që jeni me të vërtetë të mbërthyer sepse ndiheni rehat atje. Ju e ndjeni stabilitetin atje. Mos u shqetësoni. Merrni një rrezik dhe shkoni në nivelin e ardhshëm.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X