Horoskopi Ditor

Dashi

Dashuria: Nëse po shkon në një takim këtë mbrëmje, përshtypja juaj për partnerin tuaj të mundshëm do të ndryshojë nga një moment në tjetrin, për shkak të konfigurimit të tanishëm astral. Ju nuk do të jeni në gjendje t’i kuptoni ato. Ndoshta është më mirë nëse nuk provoni, pasi kjo mund të prishë magjinë që personi në fjalë ka imagjinuar.
Puna : Mos mendoni se askush nuk kujdeset për ju apo për atë që po bëni. Ndoshta e vërteta është se ata nuk e kuptojnë me të vërtetë atë që ju po kaloni, sepse ju nuk i ndani aq shumë gjërat me ta

Demi

Megjithëse rezultatet bazohen në çifte në Mbretërinë e Bashkuar, gjetjet e përgjithshme përputhen me ato të vendeve të tjera, duke përfshirë SHBA, raporton CNN.

Binjaket

Mungesa e intimitetit, megjithatë, nuk pasqyron dëshirat e njerëzve. Shumica e grave dhe gati dy të tretat e meshkujve duan më shumë seks, sipas sondazhit.

Gaforrja

Sipas sesionit të këshillimit të marrëdhënieve “sekreti i një jete të kënaqshme seksuale nuk ka të bëjë me ndjenjat romantike, teknikën apo madje edhe frekuencën. Hulumtimet kanë zbuluar se seksi i mirë është i lidhur me dy faktorë kryesorë: mbajtja e një lidhjeje të fortë emocionale dhe bisedat rreth preferencave tuaja seksuale me partnerin tuaj”.

Luani

Ndërsa seksi është në rënie për çiftet e martuara, beqarët nuk raportojnë një rënie në jetën e tyre seksuale. Kjo ka kuptim. Prindërit tentojnë të kapen pas përgjegjësive të tyre të përditshme, ata vënë marrëdhëniet e tyre me partnerin e tyre në plan të dytë. Por intimiteti fizik është një pjesë e rëndësishme e çdo marrëdhënieje, dhe i ndihmon çiftet të sigurojnë një lidhje të fortë fizike dhe emocionale.

Virgjeresha

Nëse jeta juaj seksuale ka qenë pa shumë gjallëri, ngushëllohuni duke kuptuar se nuk jeni vetëm dhe se ndërkohë ka disa mënyra të thjeshta për të rikthyer pasionin.

Peshorja

Ndërsa të martuarit ose çiftet që jetojnë së bashku kishin pak më shumë seks në vitin 2001 se në vitin 1991, grupi raportoi se në vitin 2012 çiftet kryenin më pak marrëdhenie seksuale sesa kryenin në secilin nga vitet e mëparshme të anketuara.

Akrepi

Ndërsa të martuarit ose çiftet që jetojnë së bashku kishin pak më shumë seks në vitin 2001 se në vitin 1991, grupi raportoi se në vitin 2012 çiftet kryenin më pak marrëdhenie seksuale sesa kryenin në secilin nga vitet e mëparshme të anketuara.

Shigjetari

Ndërsa të martuarit ose çiftet që jetojnë së bashku kishin pak më shumë seks në vitin 2001 se në vitin 1991, grupi raportoi se në vitin 2012 çiftet kryenin më pak marrëdhenie seksuale sesa kryenin në secilin nga vitet e mëparshme të anketuara.

Bricjapi

Ndërsa të martuarit ose çiftet që jetojnë së bashku kishin pak më shumë seks në vitin 2001 se në vitin 1991, grupi raportoi se në vitin 2012 çiftet kryenin më pak marrëdhenie seksuale sesa kryenin në secilin nga vitet e mëparshme të anketuara.

Ujori

Ndërsa të martuarit ose çiftet që jetojnë së bashku kishin pak më shumë seks në vitin 2001 se në vitin 1991, grupi raportoi se në vitin 2012 çiftet kryenin më pak marrëdhenie seksuale sesa kryenin në secilin nga vitet e mëparshme të anketuara.

Peshqit

Ndërsa të martuarit ose çiftet që jetojnë së bashku kishin pak më shumë seks në vitin 2001 se në vitin 1991, grupi raportoi se në vitin 2012 çiftet kryenin më pak marrëdhenie seksuale sesa kryenin në secilin nga vitet e mëparshme të anketuara.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X