X
Horoskopi i ditës së hënë, 18 Shkurt 2019
Dashi
Dashuria : Bisedat planetare të sotme mund të ju inkurajojnë të flisni në mendjen tuaj në lidhje me një takim të caktuar, i cili duket shumë shpresëdhënës. Problemi i vetëm i vogël është se ju mund të keni keqkuptuar karakterin e tyre dhe mund të keni diçka të papritur. Ata ose do të jenë pak a shumë të mërzitshëm dhe mund të jeni të zhgënjyer, ose shumë të çuditshëm, në secilin rast do të jeni për një surprizë.
Puna : Duhet të ndjeheni të lirë për të marrë vendime të rëndësishme ekzekutive edhe pse nuk jeni domosdoshmërisht në karrigen e ekzekutivit. Gjykimi juaj është i shëndoshë dhe ju pëlqen dhe respektohet nga njerëzit rreth jush. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj dhe ju do të shpërbleheni.
Demi
Dashuria: Me atmosferën qiellore të sotme, ju jeni kapur në një dilemë: mënyra e vjetër e romancës apo një mënyrë të re? Ju nuk mund të jeni të vetëdijshëm për atë që po ndodh. Një pjesë prej jush dëshiron të blej një dhuratë të bukur, ose të lë përshtypje me pamjen e mrekullueshme, ndërsa gjysma tjetër është vendosur të provojë një qasje intelektuale ndaj dashurisë.
Puna: Megjithëse pjesa më e madhe e punës suaj qëndron prapa skenave, ka ditë të caktuara në të cilat keni nevojë për vëmendje dhe njohje më të madhe për të gjitha ato që bëni.
Binjakët 
Dashuria: Ju mund të dëshironi të flisni dhe të tregoni sa keni kujdes për atë person të veçantë, por diçka po ju ndalon. Biseda planetare tregon se nuk është aspak diçka shumë serioze. Besoni apo jo, mund të jetë vetëm një çështje e inercisë: në një nivel ju thjesht nuk mund të shqetësoheni për të kaluar nëpër tërë procesin dhe pastaj ndoshta të zbuloni se ky person nuk ndjen në të njëjtën mënyrë për ju.
Puna: Idetë që menduat se ishin në nivel të lartë rreth një jave më parë, nuk duken aq të zgjuara pas të gjithash. Dikush del me një perspektivë të re që e ka rishikuar pikëpamjen tuaj aktuale. Mos kini frikë të bëni ndryshime të minutës së fundit në strategjinë tuaj.
Gaforrja
Dashuria: Me pozitën e planetit të sotëm, origjinaliteti dhe sensualiteti bashkohen së bashku në një duo të lumtur sot. Nëse doni të bëni një përshtypje në takimin tuaj, atëherë vishuni bukur, por gjithashtu sigurohuni që jeni veshur me diçka që bën një deklaratë unike për mënyrën tuaj të të qënit.
Puna: Keni plan për  një ngjarje ose një takim në të cilin mund të shfaqni talentin tuaj. Mos ki frikë ta bësh përpjekjen tënde. Shpesh, puna juaj e vështirë humbet në riorganizimin e të tjerëve që janë më arrogantë për arritjet e tyre. Ju e meritoni edhe lavdërimin.
Luani
Dashuria : Sot mund të ndodhin argumente mes jush dhe një të dashuri, të cilat nuk mund të jenë në vetvete ndonjë gjë shumë serioze, por që mund të pasqyrojnë diçka shumë më të thellë se ju jeni të dy tepër nervozë për të diskutuar. Atmosfera qiellore zbulon se ekziston një lloj tensioni mes jush që është më mirë të shkoj në rrënjë, para se të filloni të mendoni më të këqijat e njëri-tjetrit.
Puna: Tani është shansi juaj i madh për të ecur përpara. Gjendja juaj e përgjithshme është mjaft e fortë, duke ju dhënë besimin emocional që ju nevojitet për të nxjerrë idetë tuaja në tavolinë dhe për të parë që ato janë sjellë bindshëm. Ju jeni të pandalshëm. Mund të arrini gjithçka.
Virgjëresha
Dashuria: Shtrirja planetare e sotme mund të krijojë disa tensione, sepse ju dhe interesi juaj i dashurisë mund të mendoni se keni të njëjtën axhendë, por në të vërtetë keni dy gjëra të ndryshme. Sqarimi është i domosdoshëm, por gjithashtu një kontakt i hapur dhe entuziazëm. Është sikur ju të dy jeni të vendosur në rezultate të caktuara dhe po refuzoni të lëvizni. Nëse mund të ndihmoni në vend që të pengoni njëri-tjetrin, të gjithë do të jenë mirë.
Puna : Një person në vendin tuaj të punës e di se idetë tuaja janë të mira dhe ai ose ajo ka gjasa t’i vjedhë ato dhe t’i kalojë ato si të vetat. Jini të kujdesshëm ndaj tyre .
Peshorja
Dashuria: Pozicioni i planetit po e bën të vështirë të vendosni. Nga njëra anë, ju ndjeheni të gjithë të nxitur nga pasioni, ndërsa nga ana tjetër, nuk jeni aq të sigurtë se në të vërtetë do të jetë aq e mirë kur vjen puna tek ajo. Ndoshta është më mirë që ky vendim të bëhet një ditë tjetër.
Puna : Ju jeni në pozitën e përsosur për ta bërë këtë. Ju keni marrëdhënie shumë të mira me shumë njerëz të ndryshëm në vendin e punës .Tani është koha për ta përdorur këtë në avantazhin tuaj.
Akrepi
Dashuria:  Me shtrirjen e tanishme të planeteve ju mund të përfshiheni me diçka të një tërheqjeje të qartë  sot. Dikush me të vërtetë është duke e kapur syrin tuaj dhe ju e keni të vështirë të mos mendoni për ta nga një moment në tjetrin. Problemi i vetëm është që  ju gjithashtu keni një dyshim të zymtë se nëse bëheni të përfshirë nuk do t’ju bëjë ndonjë të mirë. Rivendosini motivet tuaja!
Puna: Kini kujdes nga dikush që vepron në mënyrë jo egoiste. Ky person nuk është në anën tuaj edhe pse ai ose ajo mund të dëshirojnë që ju të mendoni kështu.
Shigjetari
Dashuria : Atmosfera e ditës mund të të shkaktojë që të ndalosh dhe të mendosh se ku po shkon një partneritet i caktuar, ose jo . Nëse ju jeni mërzitur me një nivel të lidhur, atëherë ju do të pyesin për atë që është e ardhme në rendin e ditës. Ju mund të keni nevojë ti jepni njëri-tjetrit  kohë dhe hapësirë për për të bërë gjërat tuaja.
Puna: Sfida jote është të bindësh dikë për një ide të re . Pika më e madhe e konfliktit rrjedh nga fakti se personi me të cilin po luftoni është shumë nervoz për të devijuar nga norma. Përdorni hijeshinë dhe besimin tuaj për të mbizotëruar.
Bricjapi
Dashuria : Ju mund të ndiheni papritur sikur të jeni të lodhshëm për të tërhequr të njëjtin lloj marrëdhëniesh. Pozicioni i planetit në qiell mund të bëjë që ju të pyesni përse një person i caktuar duhet të vijë përsëri në jetën tuaj. Ndoshta ju duhet të ndryshoni rutinat tuaja dhe sigurisht që të ndryshoni rrethin tuaj të miqve. Kultivimi , hobi dhe zakone të reja mund të jenë gjithashtu një përfitim i madh.
Puna: Duke vënë një buzëqeshje në fytyrën tuaj do të ndihmoni të mbushni me gëzim me të tjerët dhe të krijoni një ambient fantastik pune për të gjithë. Në përgjithësi, njerëzit do të jenë në gjendje të mirë. Do të shkojë shumë më mirë sesa kritika, kështu që mbajini mendimet negative për veten tuaj.
Ujori
Dashuria: Shtrirja planetare sot mund t’ju inkurajojë që të gërmoni në vendin ku ka një vendim të caktuar marrëdhënieje. Partneri juaj (aktual ose i ardhshëm) mund të dëshirojë për disa ndryshime në mënyrë që ta mbajë atë duke lëvizur dhe gjithashtu për elemente të reja. Sidoqoftë, mund të gjesh që kjo të bën të ndihesh i pasigurt dhe më mirë se gjërat mbeten ashtu siç janë. Ndoshta një diskutim i sinqertë është i thirrur për këtë kohë.
Puna : Në vend që të punoni kaq shumë për t’u kujdesur për nevojat e popujve të tjerë, le të tjerët të rrotullohen rreth jush për një ndryshim. Merrni një qëndrim të fortë, por bëni një gjë të tillë me një buzëqeshje. Ju me siguri keni fituar të drejtën që të tjerët të bëjnë favore për ju, në vend të anasjelltas.
  Peshqit
Dashuria : Ju pëlqejnë miqtë origjinal dhe shoqëritë unike, dhe mund të fillojnë të ndihen të mbytur nëse marrëdhëniet tuaja fillojnë të zhvillojnë rutinat e përcaktuara. Atmosfera qiellore sot mund t’ju bëjë të kuptoni se një partneritet i veçantë po bëhet diçka e një institucioni dhe jo një eksperiencë e kënaqshme. Mund të jetë se keni nevojë për një kohë dhe hapësirë për veten tuaj, kështu që ju mund të lidheni përsëri në një nivel më të thellë.
Puna: Përleshjet se kush ka më shumë fuqi do të jetë e dukshme në vendin tuaj të punës sot. Edhe pse personi përgjegjës mund të mbajë titullin e “shefit”, ai ose ajo mund të mos ketë shtrirje të plotë në atë që aktualisht ndodh në vendin e punës. Më shumë gjasa, ju e dini mirë.