Holle| Si te pergatisim tersheren per bebet?

0 0

Po mendoni të prezantoni tërshërën në dietën e bebit tuaj por keni nevojë për më shumë informacion? Mos u shqetësoni ne jemi këtu për t’ju ndihmuar!

Përse duhet t’i japim tërshërë bebit?

Disa nga arsyet se përse tërshëra është një ushqim ideal për bebin tuaj janë: 

  1. Është e pasur me lëndë ushqyese si: kalçium, kalium, sodium dhe vitamina;
  2. Është e pasur me fibra dietike të cilat ndihmojnë në parandalimin e konstipacionit te bebet;
  3. Është fantastike për lëkurën e bebit. Ajo ndihmon në lehtësimin e ekzemës dhe inflamacioneve në lëkurë.
  4. Është burim i mirë energjie.

Të gjitha këto përfitime sigurohen nga Holle Oats Porridge, e cila tashmë ofrohet edhe në Shqipëri. Tërshëra e mbështjellë Holle prodhohet vetëm nga një varietet i zgjedhur drithi dhe nuk përmban gluten apo qumësht.

tershere-holle-300x300
Ja si ta përgatisni Tërshërën e mbështjellë Holle!

1.Përgatisim paraprakisht 100 ml qumësht formule dhe e lëmë të ftohet pak, më pas shtojmë afërsisht 4-5 luge pluhur nga kutia.

Për më tepër shije mund t’i shtojmë pure perimesh dhe 1 lugë vaj organik.

2. Përgatisim paraprakisht 100 ml qumësht formule, më pas shtojmë afërsisht 4-5 luge pure, një lugë vaj, gjysmë kavanoz pule/vici, gjysmë kavanoz perimesh.

Për më shumë infromacion rreth këtyre produkteve mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X