Holle| Si te pergatisim miellin e orizit per bebin?

0 0

Fillimi i ushqimeve të ngurta tek fëmijët, është një moment jo pak delikat, ndaj nevojitet që gjatë kësaj periudhe të tregojmë kujdesin e duhur. Për të përcaktuar momentin ideal se kur duhet të fillojmë ushqyerjen tek fëmija apo për të përzgjedhur ushqimet e duhura, duhet të konsultohemi më mjekun pediatër që ka ndjekur zhvillimin e fëmijës.

miell orizi per bebe

Gjithsesi, Holle mundëson një zgjidhje, pra ndihmon prindërit, duke ofruar për vogëlushët miellin e orizit “Organic Rice Porridge“.

Pureja e përgatitur me miellin e orizit Holle mund të fillohet pasi fëmija të ketë mbushur 4 muajsh, sigurisht pasi të keni diskutuar me pediatrin. Ky miell orizi prodhohet vetëm nga një varietet i caktuar, nuk përmban grurë, gluten dhe qumësht. Është e pasur me kokrriza të miellit të orizit, të prodhuara nga bujqësia organike si edhe me vitaminë B, bazuar në kërkesat ligjore dhe normat përkatëse të Bashkimit Europian (BE). Përvec këtyre vlerave, kjo pure ndihmon në ndalimin e diarresë tek fëmijët.

Janë të shumta mënyrat se si mund ta përgatisim miellin e orizit për fëmijët, dhe më poshtë do të gjeni një recetë të sugjeruar nga HolleBabyAlbania:

1- Përgatisim paraprakisht 150-170 ml qumësht formulë dhe e lëmë të ftohet pak, dhë pas kësaj shtojmë afërsisht 4-5 lugë pluhur miell orizi nga kutia.

Për më tepër shije, bazuar edhe në preferencat personale, mund të shtojmë edhe pure frutash.

Prezantojani miellin e orizit Holle vogëlushëve tuaj dhe me pas lini cdo konsideratatë tek në HOLLE BABY ALBANIA.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X