Historia frymësuese e mjekes shtatzanë në vijën e parë të luftës me Covid-19/ VIDEO

0 0

Krisli Serani është mjeke specializante në shërbimin antestezi reanimacion në QSUT. Që prej fillimit të pandemisë Covid-19, së bashku me shumë mjekë të tjerë ajo është në vijën e parë të luftës kundër këtij virusi. Por, ndryshe nga gjithë personeli mjekësor, historia e saj është disi më e veçantë, sepse pikërisht në fillim të pandemisë, ajo mori lajmin se ishte në pritje të ëmbël.

Kjo periudhë ka qenë e trazuar për të nga ana emocionale, plot pasiguri për të afërmit e saj, plot beteja herë të fituara herë të humbura me pacientët, por gjithçka e bënte edhe më emocionale krijesa që po rritej brenda saj, në një kohë që nuk e kishte parashikuar se do të ishte e tillë.

Megjithatë, ajo për asnjë moment nuk hoqi dorë nga detyra e saj edhe pse e kishte këtë mundësi për një arsye shumë të fortë. Por, mjekja tregon se me masat e duhura gjithçka ka shkuar shumë mirë dhe këtë e përcolli si mesazh për të gjtihë: të ruajnë veten e të tjerët, të mbajnë maskën e të tregojnë higjienë maskimale.

Bashkëshorti i saj, Arseli prej 1 viti ndodhet në Francë për një specializim. Në muajin shkrurt Krisli ka qënë në Francë tek bashkëshorti i saj. Që prej muajit shkurt që Krisli ngeli shtatzënë nuk janë takuar më sëbashku dhe ajo e ka kaluar pa të periudhën e pritjes së ëmbël.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Çfarë është acidi hialuronik? Cilët...

Nëse i kushtoni vëmendje përbërësve të përdorur në produktet tuaja të kujdesit të lëkurës, ka të ngjarë të keni hasur diçka të quajtur acid hialuronik për lëkurën. Megjithëse emri e...

Ulet numri i lindjeve dhe...

Për vitin 2020 në Shqipëri, bonusi i bebeve u shpërnda për 36,188 lindje apo rreth 4,5% më pak se një vit më parë. Sipas shifrave të Ministrisë të Shëndetësisë në...

Bashkëshorti kthehet nga ushtria, surprizon...

Si bashkëshortja e një ushtari, Cydney Cooper është mësuar t'i bëjë gjërat vetëm. Por kur ajo solli në jetë vajzat e saj binjake para kohe, e ndjeu më shumë se...

Bukuria fillon me lëkurë të...

Slogani i Neutrogena është shumë i thjeshtë: Ne nuk jemi kundër plakjes, por jemi kundër rrudhave. Ne jemi për promovimin e bukurisë së plakjes me një lëkurë të shëndetshme, të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X