loading

Historia e një nëne: Dua burrin më shumë se fëmijët

Nje nene tregon se pavaresisht dashurise shume te madhe per femijet, vendin e pare per te e ze bashkeshorti dhe keshtu gjithe familja eshte shume e lumtur.
0 0

Shpesh, kur një familje zgjerohet, marrëdhënia e çiftit mund të përjetojë momente krize: grindjet, mungesa e vëmendjes së ndërsjelltë, lodhja e përditshme, stresi dhe nervozizmi ndonjëherë mbizotërojnë, duke minuar kështu qetësinë dhe harmoninë mes partnerëve.

Historia e një gruaje

Më pak se një muaj pas martesës së saj, ajo e gjeti veten duke mbajtur një test pozitiv të shtatzënisë. Pa kaluar kohë të nevojshme me njëri-tjetrin, ata e gjetën veten prindër.

As koha e nevojshme për t’u mësuar me rolin e burrit dhe gruas kishte kaluar, se protagonisti i tregimit dhe shoqëruesi i saj e gjetën veten si prindër dhe për të ndërtuar një familje.

Viti i parë i jetës së djalit tonë ishte edhe më i vështiri i martesës sonë dhe kjo ishte koha kur mësova një mësim të rëndësishëm: bashkëshorti im gjithmonë duhet të ketë përparësi ndaj fëmijëve.

Gruaja specifikon se fjalët e saj nuk duhet të keqkuptohen, sigurisht: gruaja, si çdo nënë, i do fëmijët e saj dhe do të ishte e gatshme të bënte gjithçka për ta. E megjithatë, ajo e do burrin e saj më shumë.

Për disa njerëz, ideja që fëmijët mund të marrin vendin e dytë është absurde. Në një anketë të kryer nga YourTango, gjysma e ekspertëve të intervistuar sugjeruan se gratë duhet t’i japin prioritet burrit, në vend të fëmijëve. Siç mund të imagjinoni, komentet nuk ishin entuziaste.

Së fundi, gruaja e justifikon ndjenjën e saj duke thënë se në pak vjet, kur ata rriten, fëmijët do të largohen nga shtëpia dhe nuk do të rrezikojë të vazhdojë të jetojë me një person që është bërë i huaj.

Lexo edhe: Martesa ime vjen para fëmijëve


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Prindër të dashur, ja pse...

Në dashuri, grindjet nuk mungojnë kurrë. Për fat të keq disa probleme na ndjekin kudo, si në punë ashtu edhe në familje. Të diskutosh me partnerin mund të jetë shumë...

Kujdes me teknologjinë, pse duhet...

“Kush nuk lexon, në moshën 70-vjeçare do të ketë jetuar vetëm një jetë, të veten. Kush lexon do të ketë jetuar 5000 vjet; qëkur Kaini vrau Abelin, kur Renzo u...

Rrëfimi! Kur u ndjeva nënë...

Nisi gjithçka kështu, që në momentin e parë, që prej atij testi pozitiv, u ndjeva nënë. E në fakt, nuk e dija akoma mirë se çfarë gjëje po i shkoja...

Familja më e madhe në...

Angli, zgjerohet familja Redford Njerëzit kanë pasione të ndryshme, por ka nga ata që kanë pasion të bëjnë fëmijë. Po, sepse familja Radford nuk ndalet: për familjen angleze, fëmija njëzet...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X