Gjyshja që vrau gjarprin për të mbrojtur nipin

Nje gjyshe do te bente gjithcka per te mbrojtur niperit dhe mbesat e saj, keshtu dhe kjo gjyshe ka arritur ekstremin duke vrare nje gjarper/
0 0

Nuk ka asgjë që një gjyshe nuk do të bënte për t’i mbrojtur fëmijët nga dëmtimi, qoftë edhe të vrasë një gjarpër gati pesë metra të gjatë. Dhe të arrijë të dalë në krye.

Kur Kathy Kehoe hapi derën e saj dhe pa një kobër, ajo e dinte menjëherë se duhej të vepronte shpejt. Pra, ashtu si çdo gjyshe e patrembur, ajo kapi një lopatë dhe e ndoqi gjarprin helmues para se të ikte shumë larg. “E kam ndjekur atë, dhe kur arriti këtu, i gjuajta në bisht. Ai u ngjit, dhe atëherë e vrava, ” thotë ajo.

Gjyshja nga Pennsylvania beson se zvarranikët mund të kenë kaluar nëpër lagje për muaj të tërë. Në mars, autoritetet hoqën 20 gjarpërinj helmues nga një apartament aty pranë, duke përfshirë 12 kobra, sipas një raporti të mëparshëm të lajmeve.

Ndërsa beteja e Kehoe përfaqëson një histori të egër, ekspertët nuk i rekomandojnë të tjerët të ndjekin shembullin e saj. Veterineri i kafshëve të egra të Spitalit të Kafshëve, Laurel, thotë se Dr. Susan Tyson-Pella i thotë “rekomandohet që ta lini gjarprin vetëm. Shumica e kafshimeve ndodhin kur gjarpri është sulmuar ose kapur. “


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X