Gjinekologia nderpret lindjen e saj per te ndihmuar nje tjeter grua!

0 0

Të bësh detyrën e mjekut ndonjëherë shkon përtej profesionit, ndonjëherë ka të bëjë me prirjet e një njeriu për të qënë gjithmonë në dispozicion të tjetrit, për ta ndihmuar pa kushte!

Një mjeke shtatzanë!

Ngjarja është zhvilluar në Kentucky dhe mund t’ju duket e pabesueshme. Një grua ishte në moment stimulimi të lindjes pasi kishte kaluar termini por diçka e detyron të ndalë proçesin,  pra ishte puna e saj. Një tjetër grua, edhe ajo shtatzanë kishte nevojë për ndihmë.

Gjinekologia Hess ishte gati për të marrë stimuluesin kur dëgjoi të bërtiturat e gruas në dhomën tjetër, e cila ishte një paciente e saj në vështirësi. Vajza e saj po vinte në jetë më herët se momenti i parashikuar dhe ndërkohë kordoni ju rrotullua menjëherë rreth qafës. Ndërsa kjo ndodhte, mjeku i turnit kishte dalë për një pushim dhe nuk kishte më kohë, lindja duhej të ndodhte në atë moment.

Hess e kishte vizituar gruan një javë më parë dhe tani nuk hezitoi fare, por ndaloi stimuluesin dhe veshi këmishën e bardhë. Të dyja lindën dy vajza të bukura dhe Amanda Hess shprehet për “Washington Post” se ju desh të vishej menjëherë, në një kohë rekord për të ndihmuar pacienten e saj me shumë kënaqësi. Kisha marrë një telefonatë pune ditën para lindjes dhe mendova se do të punoja deri në minutën e fundit, por në të vërtetë ky rast ishte të punoje deri në sekondën e fundit. Fëmija duhej të vinte menjëherë në jetë!

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

  • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
  • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
  • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
  • TV (13%, 78 Votes)78
  • Muzike (8%, 49 Votes)49
  • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

A mund të mbaj në...

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. "Njerëzit vazhdojnë të më...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X