Gjëja e vetme që do të doja të dija për seksin pas lindjes së foshnjës

Nje nga menyrat per te rikthyer sic ishte jeten seksuale pas lindjes se femijes, eshte te komunikoni me partnerin per te kuptuar si ndihet secili prej jush.
0 0

Burri im dhe unë ndajmë kaq shumë kujtime të mrekullueshme nga javët e para të fëmijës tonë. Por ka një moment që dëshiroj ta harroj: Kur burri im donte të fillonte të bënte seks përsëri, ndërsa unë jo.

Një natë të premte, pak javë pas lindjes, e hoqa vajzën tonë të vogël nga trupi im i lodhur, e vura butë në krevatin e saj dhe eca drejt dhomës sonë të gjumit, gati për t’u shtrirë në dyshek, sytë e mi ishin gjysmë mbyllur. Por më pas vura re qirinj të ndezur, një shenjë e sigurt që burri im po përpiqej të krijonte atmosferën e duhur për seks.

Ndoshta do të qeshni me mua, por doja të bërtisja. Mbaj mend ndjenjën e bllokimit në marrjen e një vendimi të nxituar në lidhje me faktin nëse isha gati të bëja seks. Unë u pastrova nga mjeku im, por isha fizikisht e lodhur, dhe jo në gjendje të mirë  psikologjikisht. Në të njëjtën kohë, nuk doja që burri im të ndihej i refuzuar. E kam dashur dhe më nevojitet më shumë se kurrë.

Si e morëm veten në këtë situatë?

Pyeta veten. Por doli, një problem më i madh që ishte fshehur gjatë gjithë kohës: Nuk kishim folur kurrë për seksin. Ne ndezëm vetëm qirinj.

Besoni apo jo, kemi gjetur një aplikacion për të adresuar dilemën tonë dhe e transformoi jetën tonë seksuale pasi u bëmë me fëmijë.

Duke lexuar gjatë seancave, burri dhe unë mësuam për martesën dhe seksin nga perspektiva shkencore. Dhe një nga përfitimet më interesante ishte të mësosh atë që, në një nivel themelor, ndikon vërtet në jetën tënde seksuale. Hulumtimi tregon që një jetë seksuale e shëndetshme lidhet me dy faktorë kryesorë: mbajtjen e një lidhjeje të fortë emocionale dhe të flasësh për preferencat seksuale me partnerin.

Por, 61% e çifteve me fëmijë thonë se nuk angazhohen në komunikim të drejtpërdrejtë dhe të qartë rreth seksit, dhe 74 për qind pohojnë se nuk e bëjnë seksin një përparësi brenda martesës së tyre.

Por kjo nuk është e habitshme, duke marrë parasysh se seksi mund të jetë, për shumë njerëz, një temë e vështirë bisede.

Një gjë që unë do të doja të dija për seksin pas lindjes së foshnjës?

Sa e rëndësishme është që të flasim së pari. Tani të dy jemi më të hapur për atë që na pëlqen (dhe nuk na pëlqen). Ndihem më shumë e lidhur me burrin tim sesa kurrë më parë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Gjërat që nuk i prisja...

Duke qenë nënë për herë të parë, kishte aq shumë gjëra që nuk i dija për lindjen derisa e jetova atë përvojë. Edhe pse isha vetë profesioniste në fushën e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X