Gazetarja bën dedikimin prekës për të birin, me fjalët më të bukura që keni lexuar ndonjëherë

0 0

Më 9 shtator 2014, prezantuesja e  “Thumb”, Fatma Haxhialiu u bë për herë të parë nënë. Moderatorja solli në jetë një djalë të cilit ajo dhe bashkëshorti e pagëzuan me emrin Kian.

Sot ai mbush 5 vjeç dhe gazetarja ka bërë një dedikim mjaft prekës për të birin. Një nga ato dedikime ku e gjen veten çdo nënë.

Në mbishkrimin e një fotoje ku ajo, bashkëshorti dhe i biri duken shumë të lumtur, gazetarja ka shkruar fjalët më të ndjera për Kian.

“Komandanti i jetës sime ridimensionoi gjithë qenien time”, shkruan ndër të tjera Fatma.

Ja postimi i plotë i saj:

Mendon se e di cfare eshte dashuria, derisa provon dashurine me sublime…dashurine per femijen!

Mendon se dije gjithcka per kete dashuri, sepse ke degjuar kaq shume nga gjyshja, mami, njerezit qe te rrethojne, por zbulon se nuk ke ditur asgje…kur ne krahet e tu merr nje krijese aq te vogel, qe sjell me vete nje dashuri aq te madhe!

E ngjizur dhe rritur brenda teje, ne cdo sekonde te krijimit duket sikur ka krijuar dhe dimensione te reja dashurie, nga ato per te cilat nuk gjehen fjale, sepse nuk thuhen dot, vetem jetohen…

5 vite behen sot, qe nga dita qe ne jeten tone erdhi urragani me i madh i dashurise, lumturise, gezimit, krenarise!

5 vite qe iken si nje hapje-mbyllje sysh dhe nga nje bebe si kukull qe me shikonte drejt e ne sy sa lindi, sot kam perballe komandantin e jetes time, ate qe ridimensionoi qenien time dhe ok, ok qe ma mbledh (sic thote mami im) 🤣 🤣🤣🤣

Luftojme cdo dite qe dielli i jetes tone te shkelqeje fort, perpiqemi shume cdo dite qe te rrisim me dashurine qe meriton nje dashuri kaq te madhe si kjo me te cilen u bekuam.

Une cdo dite lutem qe im bir, te behet plak me mjeker te bardhe, qe kur kthen koken pas, buzeqesh i lumtur per te gjitha zgjedhjet qe ka bere ne jete.

Une zotohem te jem krahe tij pavaresisht gjithckaje, qe endrrat e mia nuk do projektohen kurre tek Drita ime e Diellit…qe dashuria ime dhe ne kohet me te veshtira do jete e vetmja gje qe nuk do te vihet ne dyshim…sot e pergjithmone gjithe driten qe ma ka dhene ky Diell do e ruaj thelle ne zemer, per t’ja ndricuar zemren ne ditet me te erreta.

Zoti bekofte cdo dite te Diellit tim sot e 200 vjet.


Posted in ViP

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

“Të don nana dhe babi...

Zëri, vogëlushi i Gjikos dhe Elitës feston sot ditëlindjen e ti jtë parë. Ka qenë moderatorja Elita Rudi që ka njoftuar ndjesit për ditën e shënuar të familjes përmes një...

Djali i këngëtares mendon se...

Askush më shumë se vetë fëmija juaj nuk mund t'ju mbajë të përulur. Carrie Underwood mund të jetë një këngëtare me famë botërore mahnitëse dhe jashtëzakonisht e talentuar, por për...

Shëtitja e parë e Amelisë...

Dy vogëlushët e Alban Skënderajt dhe Miriam Canit, vajza Ameli dhe i porsalinduri i familjes Duami, kanë bërë sot shëtitjen e parë së bashku. Edhe pse është vetë shumë e...

Mirëmëngjes nga Elisa Spiropali dhe...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlsamenitn, Elisa Spiropali prej pak ditësh është bërë nënë për herë të dytë. Ajo solli në jetë djalin e saj Krenin, duke i dhuruar...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X