X

Kryesore

Kryesore Forums BOTA E GRUAS Bisedojme ne teme te lire A mos valle edhe une duhet te jetoj vetem me burrin dhe femijen tim?

 • Autori
  Postimet
 • #29301
  Facebook Profile photo
  Per Nenat
  Participant

  Ckemi te dashura. Doja nje mendim nga ju edhe pse jam pak jasht teme.
  Jetoj jashte Shqiperise me burrin, vellan e burrit dhe dy kusherinj te burrit. Oh Zot do thoni ju je cmend ti? Jo, e bej per te kursyer ndonje lek tek qeraja se vetem burri punon dhe duhet tme mbaj mua dhe vellan e vet se nuk punon. Kater burra me i la, me i shpla, me i gatuajt, i gjejn te gjitha gati gjerat dhe asnje nuk ta di per nder.
  Mir kta tjert se fundja fare kush jan, po burri im? Kam gati dy vjet qe vazhoj keshtu, tani jam dhe shtatzane 5 muajshe. Me kapi shum keq me tvjella e tensjon teper te ulet (akoma sot sme kan kaluar plotsisht) por prap nuk i kam ler asgje manget, vet jam torturu dhe kta si zotni i kam mbajt. Problemi qendron qe i them burrit dua nje shtepi tjeter tani nuk haet me ky muhabet te rrim bashk se do na vi engjelli jon se shpejti, dua qetsin time sdo kem me kohe te rrij mbrapa ktyre se do jem 24 or ne sherbim te bebit pastaj. E burri thot po mir do shkojm ne agjenci per shtepi e cdo dit kur kthehet na puna i them he do ikim por ai cdo dit gjen pretekst jo kshu po ashtu. Une jam teper e merzitme, vetem qaj se as burri nuk me degjon, nuk komunikojm me fare, kta karafilat tjer nuk mbledhin as brekt e veta mi lejn te gjitha mua per ti ber asnjeri nuk te ndihmon e kur vjen puna per te paguajt qeran e pjestojm per 5.
  Sdi ca tbej me, si tja them se i lutem qe te ndahemi me shtepi dhe i kam then te lutem lere dhe vellan ketu me kta cunat tjer (18 vjec esht) qe te jetojm vetem ne te dy. Ai thot jo se lej vellan une ashtu. Per ate ca sben ai kurse per mua nuk i behet vone fare.. Rrij e rrij dhe mendoj pse o Zot e cova deri ne kte pik qe te bej dhe femije me nje person keshtu.. dhe dashuria nuk e di esht me apo jo, se vetem stress kto dy vjet te fundit… jam ber kock e lekur, kam frik shume dhe se i bej dem bebit..
  ju lutem nena me ndihmoni me naj mendim tuajn.

  0

You must be logged in to reply to this topic.