Flet për herë të parë këngëtari pas humbjes së djalit

0 0

Këngëtari Granger Smith dhe gruaja e tij Amber, u përballën me të paimagjinueshëm vetëm disa muaj më parë kur ata humbën djalin e tyre 3-vjeçar River në një incident ku ai përfundoi i mbytur. Të gjithë përballen me humbjet në mënyra të ndryshme, kështu që ndërsa Amber shpesh flet për pikëllimin e saj në mediat sociale, Granger ka qenë shumë më i qetë në llogaritë e tij në muajt e fundit. Deri tani.

Babai, kohët e fundit theu heshtjen e tij në mediat sociale për të bërë një postim mbi veten dhe familjen e tij dhe pikëllimin që ata kanë kaluar që nga qershori.

“Unë nuk kam thënë shumë në rrjetet sociale kohët e fundit. Nuk është se nuk kam asgjë për të thënë, është më shumë se mendimi që  shumica e gjërave thjesht nuk duken aq të rëndësishme sa t’i ndajmë”, shkruan Granger në postimin e tij më të fundit në Instagram.

Ai vazhdon: “Ne të gjithë e dimë se media sociale është bërë një maskë, që ne mund të fshihemi pas dhe të duket se promovojnë momentet tona më të mira të ditëve tona më të mira. Eh … që gjërat nuk kanë rëndësi . ”

Ndërsa Granger nuk ka qenë aktiv në shumicën e platformave, ai ka vazhduar të ndajë përmes kanalit të familjes së tij në YouTube, The Smiths. Sipas këngëtariy, ajo platformë e lejon atë të ndjehet sikur po flet me një grup miqsh dhe është falënderues për mbështetjen që ka marrë.

Ndërsa Granger nuk e përmend direkt djalin e tij të ndjerë, River, në postimin e tij të fundit në Instagram ai lavdëron gruan për mënyrën se si është shprehur në lidhje me humbjen e paimagjinueshme të familjes. “Amber ka vazhduar të postojë unë jam i befasuar nga aftësia e saj për të qenë kaq e vërtetë”, shkruan ai.

Edhe pse humbja i ndryshoi gjithë jetën, në fund të ditës, jeta duhet të vazhdojë dhe këngëtari  po përgatitet të rikthehet në punë, duke kryer dhe promovuar markën e tij të veshjeve. Jeta vazhdon, edhe pas humbjes së paimagjinueshme.

“Jeta është një stuhi,” shkruan Granger. “Kur kupton këtë është më e lehtë të jesh mirënjohës për rrezet e diellit.”

Lexo edhe: Humbi fëmijën që priste, nena poston foto “Bebi im ishte formuar i gjithi”


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

E mbijetuara nga kanceri i...

"Mua më duan, jam e fortë, jam e lumtur dhe jam pa kancer". Këto janë fjalët që Donna i përsëriti vetes vazhdimisht ndërsa luftoi për jetën e saj pas një...

Historia e mahnitshme e lindjes...

Histori e mahnitshme. Historia jonë e lindjes! Trupi i njeriut është vërtet një gjë e mahnitshme. Në datën 8.5.2017 rreth orës 10 të mëngjesit fillova të kisha kontraktime. Unë isha...

E njëjta infermiere që u...

Inkubatori mund të jetë një vend me të vërtetë i vështirë për prindërit e rinj. Shpesh anëtarët e stafit përpiqen ta bëjnë atë sa më të dashur të jetë e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X